Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] problem z camschaft sensor


Gość szwed

Rekomendowane odpowiedzi

czesc jestem szwed i jestem swiezym posiadaczem primery p12 1,8 s i tagze jestem swiezy w waszym gonie prosze o pomoc bo juz niewiem co mam z tym problemem zrobic.padl mi camschaft sensor (tak mniej wiecej pokazal komputer )sensor zostal wymieniony a po 2 miesiacah znowu sie zrobilo to samo w servisie powiedziano ze przestawil sie lancuszek rozrzadu (podobno)ale oni niegwarantuja ze to naprawia) objawy:jak silnik jest zimny po odpaleniu przy 2 tys obrotow rwie jak by niedostawal paliwa po zmianie biegu na 2 ke przy 3 tysia rwie tak samo prosze o pomoc czym moze to byc spowodowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w servisie powiedziano ze przestawil sie lancuszek rozrzadu (podobno)

To można sprawdzić stosunkowo niewielkim nakładem pracy. Także wyciągnięcie łańcucha, co bardziej prawdopodobne. Zdjąć pokrywę zaworów, sprawdzić ustawienie rozrządu i wysunięcie napinacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem troszeczke laikiem w rozbieraniu na czesci (rozmowa o autach)pokrywe zaworow wiem jak zdjac ale dalej to raczej czarna magia jezeli mozna wiecej informacji na ten temat to zgory dziekuje za pomoc .jak dostac sie do lancuszka i czy mozna go samemu wymienic .?czy przy wymianie lancuszka wymienia sie tez zebatki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem troszeczke laikiem w rozbieraniu na czesci (rozmowa o autach)
jak dostac sie do lancuszka i czy mozna go samemu wymienic .?

W tym przypadku to raczej jedno przeczy drugiemu. Zostaw to bardziej zaawansowanym.

pokrywe zaworow wiem jak zdjac

Jeśli tak to powinieneś bez dłuższego szukania namierzyć napinacz łańcucha. Jeśli jego tłoczek wystaje z korpusu więcej jak ok. 12 mm., to łańcuch jest za bardzo wyciągnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...