Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K10] Remont Micry


Lawina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytkich forumowiczow... nawet sobie nie zdajecie sprawy jak sie ciesze ze znalazlem to miejsce... a juz myslalem ze najbliszym miejscem gdzie znajde grupe miloscikow Micr to GB z ich MicraSportsClub ;)

 

Moj samochodzik to Micra K10 1.2 LX 3D czarny metallic... juz po paru tygodniach jezdzenia poprostu sie w niej zakochalem... ;)

 

i teraz kilka moich pytan...

 

1. Jechalem sobie tak samochodzikiem... no i mialem malego dzwonka ;(

Gosc przedemna ostro zachamowal i wjechalem mu w dupe... naszczescie on ostro hamowal (d*pa poszla mu do gory) i ja ostro (przod w dol) i wbil mi sie jego zderzak ponad moj... wiec belka i zderzak sa cale... niestety poleciala maska... hakiem zrobil mi dziure na wylot w chlodnicy... oczywiscie atrapa w szpilki... reflektor i jeden kierunkowskaz w zderzaku... czy macie moze jakies dojscia do tanich czesci ? znalazlem jednego goscia ktory moze mi opchnac maske, chlodnice i atrape za 150zl + przesylka... oplaca sie? czy moze ktos z was moglby te czesci zalatwic taniej ? ;) ... jak sie okazalo lakier jest drogi... (a te czesci o ktorych wspomnialem sa biale) i wychodzi za kg podobno 330zl :/ ... wiec najchetniej bym szukal wlasnie elementow czarny metallic... Jesli ktos z was ma jakas mozliwosc zalatwienia jakos taniej tego wszystkiego to bylbym naprawde bardzo bardzo wdzieczny...

 

2. druga sprawa to felgi... chcialbym osadzic kochanego micruska na jakichs ladnyh alufelgach... ale wkoncu juz sam nie wiem jakich felg mam szukac... z tego wsyztkiego to sie dowiedzialem ze rozstaw srub to 4x100... no OK... ale jeszcze powiedzcie mi jak to dokladnie jest z tym otowrem centrujacym... jedni mowia ze 56,6mm... inni ze 59mm... a jeszcze inni ze na przedniej i tylnej osi sa 2 rozne rozmiary... to wkoncu jak to jest? no i jeszcze jakie ma byc to ET ?

 

3. Jakie felgi sie zmieszcza do micry k10? myslicie ze 15" na niskich profilach da sie upchnac?

 

troszke tego duzo... ale mam nadzieje, ze chociaz czesc z was dotrwala do konca i odpowie na nurtujace mnie pytania.. z gory wielkie dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Nowego Nissan maniaka :wink:

Moim zdaniem te czesci za 150zł to nie drogo, fakt faktem na allegro idzie znalesc potrzebne elementy tylko trzeba poszukac :wink: co do felg to mysle ze 15" to sa zdecydowanie za duze, wejsc wejda ale jak bedzie sie jezdzic to juz inna sprawa 8) Ja obecnie kupiłem felgi z VW 14" na oponkach Michelin o profilku 185/55/14" jak kupiłem otwor na piaste był 57,5 wiec dałem do powiekszenia,orginalnie Nissiek ma 58,5 roziercili mi felki na 59 i jest OK wiekszych felek nie polecam :!:

 

Pozdrawiam i zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj ludzie... allegro to allegro... przgladam je w poszukiwaniu czesci juz od dawna i to codziennie... ale raczej niewiele jest tam czesci do k10... dopiero ostatno jakis gosc bordowa na czesci sprzedaje to wiecej troche sie zrobilo... no ale cena... ja nie szukam czesci po cenach takich jak na szrotach... tylko po takich po jakich prywatnie ludzie sprzedaja... wiecie o co mi chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wiecie... jaka ta maska by nie byla... jesli nie jest czarny metallic to do malowania jeszcze pojdzie... a podobno na maske idzie 0,7kg farby... a jak juz napsialem 1kg ~330zlociszy... wiec i tak nie wyjdzie jakos mega tanio...

 

pytam sie was... bo pomyslalem ze moze macie kogos u kogo np. stoi jakas rozbita, z ktorej moznaby po taniosci jakies czesci kupic... no ale ok... dzisiaj juz chyba wezme ta maske z chlodnica i atrapa za 150zl... to jeszcze zostaje reflektor... no i przydalby sie ten pas gorny jeszcze do ktorego jest chlodnica przymocowana... bo on to w chinska osemke zgiety... nie wiem jak to wyklepia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wiecie... jaka ta maska by nie byla... jesli nie jest czarny metallic to do malowania jeszcze pojdzie... a podobno na maske idzie 0,7kg farby... a jak juz napsialem 1kg ~330zlociszy... wiec i tak nie wyjdzie jakos mega tanio...

Nie przesadzaj, na razie możesz jeździć z maską w innym kolorze, to nie jest tragedia.

pytam sie was... bo pomyslalem ze moze macie kogos u kogo np. stoi jakas rozbita, z ktorej moznaby po taniosci jakies czesci kupic... no ale ok... dzisiaj juz chyba wezme ta maske z chlodnica i atrapa za 150zl... to jeszcze zostaje reflektor... no i przydalby sie ten pas gorny jeszcze do ktorego jest chlodnica przymocowana... bo on to w chinska osemke zgiety... nie wiem jak to wyklepia...

A który reflektor i kierunkowskaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, na razie możesz jeździć z maską w innym kolorze, to nie jest tragedia.

No to taki tjunink bedzie ;P

A który reflektor i kierunkowskaz?

prawy reflektor i prawy kierunkowskaz... ale w sumie to nie wiem czy tylko to... :/ Jutro dopiero jade obejzec dokladnie samochod... przy swietle dziennym bo zaraz po wypadku, ktory byl juz wieczorem i sie sciemnialo, odstawilem go do garazu do znajomego i jeszcze go nie rozbieralem.. a dopiero jak go dokladnie obejze to bede wiedzial czy cos jeszcze nie bedzie potrzebne... bo wiecie jak to jest... niby drugi reflektor nie zbity.. ale w sumie nie przyjzalem sie dokladnie jak tam jego mocowania i wogole... pozycyjne tez niby cale, ale to tez trzeba jeszcze dokladnie sie przyjzec... jutro jade i wszytko dokladnie obejze. wezme cyfraka od kumpla i zrobie pare fotek to wrzuce i okiem fachowcow ocenicie jak duze szkody sa...

 

I jeszcze jedna sprawa... co myslicie mam zrobic z tym pasem do ktorego chlodnica jest przykrecona... on troche pokiereszowany jest... myslicie zeby go prostowac? czy moze kupic caly? Znalazlem jeden... za 150zl :evil: ... troche duzo.... troche za duzo za kawalek blachy... myslicie ze jakis dobry blacharz wyczaruje ladnie cos z tego pogietego za mniejsze pieniadze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

330zl/kg? mysle jak poszukasz z innej firmy to znajdziesz o wiele tanszy lakier- mnie tez mówili ze metalic to ponizej 250 nie kupie a dalem do lakiernika i liczyl mi po 13zl/0,1kg farby Siekkens wiec duuuzo taniej. a 0,7 na maske to chyba razem z bezbarwnym :wink: czyli wyjdzie ci jakiec 0,4 bazy (perly) i niecale drugie tyle klaru (bezbarwnego)a klar to po 60zl/l 8) poszukaj jeszcze pozatym 150zl za te maske, chlodnice i atrape to naprawde sie oplaca a ta belka jesli jest pogieta mocno to lepiej nowa kup bo mozesz potem swiatel nie ustawic albo cos w tym stylu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka jak cie interesuje to mam prawy reflektor(cały) i pozycyjne(jedna peknieta ,sklejona) :]

co do pasa przedniego to pokaz foty:] tez mialem wypadek

( http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3019 )

teraz wyglada tak->>

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3733

maske walnij czarny mat , kiedys tak malowano sportowe wozy (wyjdzie najtaniej:P :lol::lol::lol: rasowo,

 

jesli masz pyt co do lamp , to wal na priv albo gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzisiaj bylem... niestety okazalo sie ze nie ma czasu zeby ja rozkrecic... no ale dokladnie obejzalem to co moglem i wnioski sa takie:

- belka za zderzakiem jednak zgieta... chyba do wymiany pojdzie...

- ze swiatel urotowal sie tylko prawy kierunkowskaz i prawy postojowy... reszta do d*py :evil:

- zderzak raczej tez trzeba bedzie kupic...

 

Nie napisalem wam jeszcze jednej rzeczy... maska przeniosla sile uderzenia przez zamek na podszybie :evil: ktore sie troche zgielo... wycieraczki nie leza tak jak powinny... no ale mysle ze blacharz sobie z tym poradzi.... oto kilka fotek:

 

1.JPG

2.JPG

3.JPG

 

Wiecej fotek w wiekszej rozdzielczosci tutaj:

http://members.chello.pl/ezawadzka1/micra_bad

 

no i co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem

tak

te podszybie razem z zamkiem da się wyciągnąc mi blacharz ładnie to wyciągnął jakbys sie uparł to pas tez byc dał rade wyciągnąć:]

zderzak na moje oko napewno da rade zrobic :](szpachla farbka i jak nowka) a ostatnio widizalem taki z belką na allegro;]

dobrze ze tobie nic sie niestało , hmm natej fotce dziwny wyraz twarzy:P :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zderzaka i belki z allegro.... pewnie mowisz o tej aukcji gdzie zdrzak jest czerwony 8) a calosc kup teraz za 46zl

jestem na NIE... poniewaz...

- zderzak jest czerwony 8) i by nie pasowal...

- belka jest i tak do prostowania

- obie czesci juz znalazlem cale i proste za niewygorowana kwote 8)

 

jutro dogadam sie juz z czesciammi dokladnie... w poniedzialek pewnie zostana wyslane do mnie... i juz tylko zostanie mi czekac na czesci i jak juz bede je mial odwiezc wszytko do jakiegos blacho-magika... i pozniej czekac az wszytko ladnie skleci do kupy... jak myslicie... ile moze mu to zajac czasu? kilka dni? tydzien? dwa?

 

ale wiecie co? najbardziej mnie dobija to... ze dbasz o samochodzik... myjesz, pucujesz... a tu taki zonk nagle ;( I jeszcze powiem wam, ze dzien przed wypadkiem instalowalem calusienki dzien centralny i alarm... a w dzien wypadku pojechalem jeszcze dokonczyc i poprawic... i wlasnie jak wracalem to doszlo do tego niemilego incydentu... tu jestes z jednej strony zajarany i usatysfakcjonowany ze wlozyles tyle pracy w swoja perelke.... a tu nagle tak wszytko sie wali... tak jeszcze dam linka do fotek jak centralny instalowalem... kumpel robil i tylko 4 sa :( ... ale ostatnia jest fajna... odbicie micruska w szybie garbusika mojego kumpla....

http://members.chello.pl/ezawadzka1/micra_centralny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się, Lawina, gorzej jest kiedy dbasz, tankujesz najlepsze paliwo, myjesz, wymieniasz wszystko nim się rozsypie itp itd, parkujesz pod blokiem, a następnego dnia wozia nie ma... Tego się nie da naprawić:(

 

A w klapie przy okazji lakierowania zrób sobie wlot/wloty albo coś:)

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

OK.... mam juz wszystkie czesci...

za caly przedni pas, zderzak z kierunkami, oba reflektory, oba pozycyjne i kratke pod szyba musialem wylozyc 400zl

za maske, atrape i chlodnice jak juz wyzej wspomnialem 150.... tylko niestety okazalo sie ze chlodnica nie taki model jak potrzeba :? i jeszcez kupuje chlodnice i przy okazji lotke za 150zl...

 

jakby to zlozyc i nie malowac to samochod wygladalby nie powiem smiesznie... bo wyobrazcie sobie czarna micre z biala maska i atrapa, bordowym (wisniowym) zderzakiem i kratka pod szyba :D ...

 

i teraz dwie sprawy...

1. co proponujecie zrobic z ta chlodnica ktora sie okazuje nie pasuje mi... (jest ciensza niz ta moja stara i szersza, tez ma wlew na gorze)

2. kupujac zderzak niestety na odleglosc nie zauwazylem na zdjeciu ze ponizej tego wystajacego najbardziej jakby pasa, ona jest bordowa (wisniowa :wink: )... moze ktos z was jest z wawy lub okolic i ma bordowa (wisniowa) micre z calym pastkiowym czarnym zderzakiem i chcialby sie zamienic na zdezaczek w kolorze nadwozia.... bo szczerze mowiac zal mi malowac ten zderzak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do chłodnicy to ja wmojej micrusi mam chlodnice z micry o poj. 1.0 a ja mam 1,2 i wszystko jest wporządku;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość InterCell

Ja mam dokładnie to samo - chłodnica od 1.0 a silnik 1.2 i zero problemów.

He he co do zderzka to ja mam bordo micre i z wa-wy jestem ale niestety mam plany co do tuningu i niestety ale zderzaki będą czarne. Może ktoś sie jeszcze zgłosi..............

Pozdro........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze ja mam wiatrak od tej mojej starej, a on do nowej nie pasuje....a nie chce jakiejs prowizorki odstawiac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie.... znalazlem nowa chlodnice... ale ona znowu tez nie jest taka sama jaka potrzebuje :evil: :evil: :evil: i juz mnie to powoli zaczyna ostro denerwowac :evil:

 

powiedzcie mi... czy to sie nada... ona sie malo rozni od mojej bo juz tylko tym ze ma gdzie indziej umiejscowiona rurke od wezyka... zobaczcie:

1_1.JPG

 

oplaca mi sie ja brac razem z wiatrakiem za 120zl ? mi sie wydaje ze to troche za duzo... ale czy myslicie ze to bedzie pasowalo? u mnie jest tak:

1_2.JPG

 

mam nadzieje ze zrozumiecie gdzie jest u mnie inaczej a jak jest w tej gdzie moglbym kupic ja... to chyba nie taka duza roznica... i napiszcie jak sadzicie z ta cena? czy nie za wysoka?

 

brac to? jak sadzicie?

 

P.S.

z gory przepraszam jesli jakies literowki sie wdaly lub tekst jest malo jasny, ale swiezo po ostatniej maturce ejstem i jakos tak wiecie na piwko sie z kolegami poszlo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedna sprawa...

mam biala maske... i jak na zlosc teraz sie znalazl gosc od ktorego moge kupic maske w moim kolorku :evil: ... i zaczynam sie zastanawiac... czy nie bardziej by mi sie oplacalo nawet juz teraz jak mam ta biala kupic ta czarna niz malowac ta biala... jak myslicie?

 

ja juz sie zalamuje i nie wiem co z tym wszytkim zrobic.... :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybierz najtansza opcje

a jezeli masz juz jedna chlodnice

to tamtą zamontuj jezeli niepasują otwory do wiatraka to zrob łącznik jakis

niemusi byc porzeciez orginał:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykaz sie zdolnosciami majsterkowicza i zrób tak zeby pasowalo i jeszcze na piwko kasa zostala :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...