Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rozrusznik nie kręci??!!


Gość dziku82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

 

Potrzebuję waszej pomocy, wczoraj nagle samochód przestał odpalać, rozrusznik nie kręci, nie słychać charakterystycznego tyknięcia po przekręceniu kluczyka, palą się żółte kontrolki silnika, co to może być bendix, rozrusznik może coś innego? Autko to Primera P12 1,9DCi. Proszę o pomoc ewentualnie o kontakt do dobrego fachowca/elektryka na terenie Wa-wy, który mógłby dojechać do mnie na miejsce i zdiagnozować samochód. Dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie bendix. albo nie dochodzi zasilanie do rozrusznika albo padł sam rozrusznik, innej opcji nie ma. jakie żółte kontrolki silnika Ci się palą?

 

[ Dodano: Nie 28 Gru, 2008 19:02 ]

no jeszcze jedna opcja w rachubę wchodzi czyli odcięcie zasilania na rozrusznik przez alarm ale to oczywiście zależy od tego jaki masz alarm i czy masz w nim taką funkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamka ostrzegawcza systemu kontroli silnika. Dzięki za pomoc. Dużo jest roboty przy wymianie rozrusznika?

 

[ Dodano: Nie 28 Gru, 2008 20:20 ]

apropos alarmu czy mogłem włączyć taką funkcję przypadkiem naciskając kombinację przycisków na pilocie? mam standardowy alarm Nissana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie mogłeś. jeżeli jest taka opcja to włącza się ona automatycznie z momentem uruchomienia alarmu a powinna wyłączyć z momentem rozbrojenia alarmu, choć tak naprawdę jest to proste do obejścia bo można poprowadzić zasilanie bezpośrednio od akumulatora. jak chcesz to mogę dać ci namiar na miejsce gdzie regenerują rozruszniki w Wawie i dają na to conajmniej pól roczną gwarancję bo właściwie tylko w tym i alternatorach się specjalizują. robiłem już u nich ze 3 razy i za każdym razem działało niezawodnie (oczywiście robiłem różne rzeczy w różnych samochodach). najlepiej jak byś sprawdził przy pomocy voltomierza czy nawet zwykłego probnika napięcia czy masz zasilanie na rozruszniku, oczywiście przy stacyjce w położeniu rozruchu auta. jeżeli tak to rozrusznik padł. a jak podjedziesz do nich to w ciągu kilkunastu minut wyciągają Twój stary rozrusznik, wkładają już gotowy zregenerowany i do widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile się nie mylę to to właśnie to:) miejsce jest dokładnie to samo jak na mapce ale nie pamiętam jak się nazywa firma choć tam jest tylko jedna. mimo że adres jest na targowej to dojazd i wjazd jest od ul. Zamoyskiego, zresztą spójrz na mapkę.

 

http://www.zumi.pl/103236,Auto-Car._Bogumi...zawa,firma.html

 

jeżeli według mapki jechał byś targową od lewej do prawej czyli tak jak od 4 Śpiących w stronę stadionu to za wiaduktem kolejowym musisz skręcić w prawo czyli w tą białą drogę na mapce i odrazu w pierwszą w prawo czyli Zamoyskiego i masz to odrazu po prawej stronie. na wprost jest budynek a po prawej 3 czy 4 stanowiska pod taką wiatą, wszystko jest w podwórku za bramą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiając, że kolega posprawdzał wszystkie kable i ma sprawny akumulator to padł rozrusznik.

 

Jednak obstawiając drugą wersję, mogła się odłączyć kostka od rozrusznika albo akumulator jest za słaby, żeby pociągnął.

Miałem taką sytuację, że kontrolki się jeszcze świeciły ale rozrusznik nawet nie kliknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabli niestety nie sprawdzałem natomiast akumulator jest OK. Zaciągnąłem dzisiaj autko do elektryka zobaczymy co powiedzą. Pozdrawiam

 

[ Dodano: Pią 02 Sty, 2009 18:37 ]

Dla zainteresowanych tematem jednak padł rozrusznik! już po wymianie autko śmiga... :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...