Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] abs


Gość pikuz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem , podczas ruszania występuje bicie na przedniej prawej półosi. W serwisie powiedzieli , że to ABS . Po odłączeniu ABS bicie nie występuje , ale to nie jest chyba normalne. Primerę kupiłem w salonie jest jeszcze na gwarancji. Czy ten typ to ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie bicie ale cokolwiek by to nie było to napewno tak być nie powinno więc do serwisu na naprawę gwarancyjną. co rozumiesz przez odłączenie abs-u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bicie to takie kilka stuków, które występują po odpaleniu silnika i ruszaniu na pierwszych kilkudziesięciu metrach. W serwisie odłączenie ABS-u polegało na wyjęciu bezpiecznika odpowiadającego za niego i wtedy stuki nie występowały.

dzięki za szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego . Jak auto jest na gwarancji to je zostaw u nich i niech kombinują. Bicie powinno ci występować na pedale hamulca przy gwałtownym hamowaniu a nie przy ruszaniu. Coś chyba nie tak :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ,ze w salonie zasugerowano mi ,ze te typy tak mają więc jeżdżę z tym już ponad rok , ale zaczyna mnie to denerwować , dlatego też zwróciłem się z zapytaniem na forum czy inni użytkownicy też mają ten sam problem. Powiedziano mi ,ze to ABS a ja naiwny przyjąłem, że tak powinno to działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzylo mi sie tak raz, moze dwa, przez ostatni rok. Przy gwaltownym ruszaniu na mokrej jezdni (kola boksowaly).

 

Jesli masz tak caly czas (piszesz ze Cie to juz zaczyna denerwowac), to na pewno nie jest normalna sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje. Już w przyszłym roku wybiorę się do salonu i nie dam się zbyć , że "te typy to mają". Na szczęscie mam go 1rok i 8 m-cy wię trochę gwarancji jeszcze zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz ASR albo ESP to przy gwałtownym ruszeniu możesz ewentualnie usłyszeć jakieś stuknięcia ale to tylko przez moment a nie przez kilkanaście bądź więcej metrów i to tylko popd warunkiem że naprawdę ostro ruszysz tak żeby system się załączył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

występujemy to przy normalnym wolnym ruszaniu z miejsca i tylko gdy ruszanie następuje po rozruchu silnika- czyli odpalam ruszam - są stuki , zatrzymuję się nie wyłączam silnika ponownie ruszam na 1 brak odgłosów. Gdy w serwisie odłączono mi ABS /zwykłe wyjęcie bezpiecznika / tych efektów nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widzisz po powyższych postach wcale tak nie ma, a skoro też tak masz to znaczy że też masz coś nie tak. w serwisach naprawdę różne rzeczy się dzieją (czasem takie że byś nie uwierzył) i różne bajki wciskają jak nie chce im się robić bądź nie wiedzą co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOZE I TAK GADAJA, ALE JESLI COS JEST TYLKO WTEDY GDY SIE RUSZA I PO 5 METRACH SIE KONCZY I NIE POWTARZA SIE POZNIEJ TZN PODCZAS DALSZEJ JAZDY TO CHYBA NIC ZLEGO BO ZNAM OSOBISCIE LUDZI KTORZY MAJA P12 I MAJA PODOBNA SYTUACJE....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim za uwagi , zobaczymy co powiedzą w ASO jak ich przycisnę ,ewentualnie zażądam opinii na piśmie gdyby upierali się przy wersji ,że"te typy to mają" , pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primera tak ma, jak można przeczytać w instrukcji obsługi str. 4-48 UKŁAD ABS "Podczas testu samokontroli można usłyszeć ciche stuki i/lub pulsację pedału hamulca. Jest to normalne zjawisko i nie oznacza żadnej niesprawności".

Mam primere 4 lata i dzieje się tak po odpaleniu i przejechaniu pierwszych 3-5m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawe, bo to pierwszy samochód o jakim słyszę że przy rzekomym teście ABS generuje stuki plus ewentualne pulsowanie pedału. a jeździłem setkami najróżniejszych samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat:

Układ ABS składa się m.in. z czujników elektronicznych,pompek elektrycznych i zaworów

hydraulicznych sterowanych poprzez komputer. Komputer ten ma wprowadzony program

samodiagnozowania i kontroluje cały układ każdorazowo po każdym uruchomieniu silnika i po ruszeniu pojazdu do przodu lub do tyłu.

Podczas testu samokontroli można usłyszeć ciche stuki i/lub pulsację pedału hamulca.

Jest to normalne zjawisko i nie oznacza żadnej niesprawności. Jeżeli komputer stwierdzi

jakiekolwiek uszkodzenie - wyłącza układ ABS, co potwierdza zapaleniem się kontrolki ABS

na tablicy wskaźników. Układ hamulcowy będzie działał normalnie ale bez współdziałania

układu ABS.

koniec cytata

 

jeśli nie dzieje się to po "każdym" uruchomieniu, znaczy to że wystepują jakieś specyficzne warunki na tym jednym pierścieniu ABS-u i powinien on być dla pewności sprawdzony

pozatym jak piszesz stuki występują na prawym przednim kole a nie na każdym z kół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powtarzam że to bardzo ciekawy patent bo w innych samochodach jeżeli są wyposażone w ABS komputer zarówno po uruchomieniu silnika (diagnozuje sprawność) jak i podczas jazdy cały czas kontroluje poprawność działania ABS i jak wyżej przy jakichkolwiek nieprawidłowościach wyłącza tenże układ. z tą małą różnicą że tam nie generuje żadnych stuków ani pulsowania pedału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widzę opinie są podzielone , u jednych to występuje tak jak u mnie u innych nie.

Jawert o co chodzi w tych instrukcjach bo mój angielski jest zbyt słaby by zrozumieć treść tych biuletynów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawe, bo to pierwszy samochód o jakim słyszę że przy rzekomym teście ABS generuje stuki plus ewentualne pulsowanie pedału. a jeździłem setkami najróżniejszych samochodów.
... może jakieś 10 lat temu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może co 10 lat temu? że jeździłem (10 lat temu) i jeżdżę najróżniejszymi samochodami (a ich liczby już dawno w setki przeszły)?:) jeżeli tak to odpowiedź brzmi, jak najbardziej tak...

 

ps. jeżeli chodzi o mnie to i kierownica może Ci latać na boki podczas urchamiania samochodu, ja tylko twierdzę że to nie jest normalne i nie ma tak w innych samochodach, przynajmniej w zdecydowanej większości marek i modeli i mówię tu o nowych samochodach, tych nowszych i lepszych od Twojego również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...