Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

włączanie klimy


medyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.Rodzice mają Note z manualną klimą.Przy przekręceniu dmuchawy /włączeniu jej/ automatycznie załącza się klima czy to normalne ? Wg mnie powinna się włączac jeśli sam ją włączę a nie przy włączeniu nawiewu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne te typy tak mają że w pewnych funkcjach załącza się automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety coraz więcej samochodów tak ma, szczególnie jeśli ustawiasz nadmuch na szybę bądź kombinacje z nadmuchem na szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to oznacza, że nie może pracować sama dmuchawa, a klima nie może być wyłączona ?

Jak chcę włączyć samą dmuchawę, a klimy nie - to pracuje sama dmuchawa.

Jeżeli chcę włączyć klimę to ją włączam, a siłę nadmuchu reguluje pokrętłem dmuchawy.

Może w nowszych Notkach coś unowocześnili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klimę możesz wyłączyć w każdym momencie z tym że powiedzmy że masz wyłączoną klimatyzację i ustawiony nadmuch na twarz i zmieniasz kierunek nawiewu na szybę przednią to automatycznie włącza się klimatyzacja którą możesz oczywiście natychmiast wyłączyć. tak samo jeżeli masz wyłączoną klimatyzację i nadmuch na przednią szybę, gasisz samochód, włączasz ponownie i automatycznie włącza się klimatyzacja którą ponownie możesz natychmiast wyłączyć ale jest to trochę męczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi-trochę to spiepszyli z tą klimą...acha i uważajcie na orginalne kołpaki bo nam już ukradli..Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Przy przekręceniu dmuchawy /włączeniu jej/ automatycznie załącza się klima czy to normalne ?

zapewne włączony (wciśnięty jest przycisk klimy) kiedy dmuchawa jest wyłączona lampka na klimie się nie pali, klima po prostu nie działa bo i po co - bez nadmuchu? Kiedy załącza się dmuchawę klima automatycznie rusza. Wystarczy ją wyłączyć. I jeszcze jedno - klima działa niezależnie od tego gdzie skierowany jest nadmuch ani jaka jest temperatura na zewnątrz ( i wewnątrz auta - myślę o klimie manualnej a nie jakimś tam klimatroniku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W Kia ceed miałem tak samo ale na forum ktoś opisał magiczną sztuczkę - po włączeniu w nawiewie na szybę 5X wcisnąć obieg wewn i działa osobno. Może i tu tak można sprawdzę po południu i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- klima działa niezależnie od tego gdzie skierowany jest nadmuch ani jaka jest temperatura na zewnątrz ( i wewnątrz auta - myślę o klimie manualnej a nie jakimś tam klimatroniku)

 

Czy ty wiesz o czym piszesz?Przecież w manualu przełączenie nawiewu na szybę powoduje włączenie klimy,więc gdzie ta niezależność.Czytaj i pisz ze zrozumieniem,nie wprowadzaj w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w manualu przełączenie nawiewu na szybę powoduje włączenie klimy

sugerujesz więc, że klima ZAWSZE automatycznie i bez wpływu kierowcy załącza się w momencie uruchomienia wentylatora w pozycji "nawiew na szybę".Dziwne - setki razy po włączeniu SAMEGO wentylatora (nieważne na którym biegu) kierowałem nadmuch wyłącznie na szybę a klima nic! :D Działała dopiero po naciśnięciu przycisku "Auto" który ją załącza. I to miałem na myśli mówiąc, że działa w zależności od potrzeb kierowcy.JAKI sens miałaby klima uruchamiająca się automatycznie w momencie załączenia wentylatora i skierowania nadmuchu na szybę np w okresie wiosenno-letnim albo w sytuacji kiedy we wnętrzu auta jest sucho i nie jest gorąco? Włączam ją sam w pozycji "full na szybę" kiedy chcę odparować wilgoć albo odmrozić wewnętrzną jej powierzchnię. Latem używam jej normalnie czyli najczęściej w pozycji "na klatę" lub znacznie zdrowszej "na nogi" I nigdy nie włacza się sama bez pozwolenia :) Na czym więc w zasadzie polega nasz spór ?

Czytaj i pisz ze zrozumieniem,nie wprowadzaj w błąd

-jeśli kogoś wprowadziłem w błąd - z góry przepraszam ale nadal nic nie rozumiem :)

może u mnie ten bajer (na moje szczęście) po prostu nie działa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działała dopiero po naciśnięciu przycisku "Auto" który ją załącza.

No to po to jest to "auto" że ma się załączać automatycznie w pewnych zakresach.

może u mnie ten bajer (na moje szczęście) po prostu nie działa??

 

Czyli masz zepsute !,bo u wszystkich tak działa,...zgłoś się do serwisu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugerujesz więc, że klima ZAWSZE automatycznie i bez wpływu kierowcy załącza się w momencie uruchomienia wentylatora w pozycji

 

Tak. U mnie dokładnie tak jest.

 

a ja potwierdzam ponownie że tak jest w wielu samochodach i nic z tym nie zrobisz po za manualnym wyłączeniem klimy po jej automatycznym uruchomieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziliśmy u nas, że klima bez świadomego włączenia przez kierowcę nie załącza się sama w momencie uruchomienia wentylatora w pozycji "nawiew na szybę".

Działała dopiero jak nawiew jest co najmniej na poz. 1 i po naciśnięciu przycisku, który ją załącza. Sama nigdy się nie włączyła, ani razu.

No to jeżeli mamy tak jak Dar1962 popsutę to to popsucie bardzo nam odpowiada :))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiste że nawie musi być włączony conajmniej na 1 bieg, jak inaczej miała by się włączyć. zaraz normalnie zejdę na dół i nagram z któregoś samochodu jak to działa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziliśmy u nas, że klima bez świadomego włączenia przez kierowcę nie załącza się sama w momencie uruchomienia wentylatora w pozycji "nawiew na szybę".

Działała dopiero jak nawiew jest co najmniej na poz. 1 i po naciśnięciu przycisku, który ją załącza. Sama nigdy się nie włączyła, ani razu.

No to jeżeli mamy tak jak Dar1962 popsutę to to popsucie bardzo nam odpowiada :))))))

no więc sprawdziłem dziś raz jeszcze siedząc w aucie z 15 minut i bawiąc się na wszelkie sposoby kombinacją pokręteł sterowania wentylatorem,kierownicą nadmuchu i przyciskiem klimatyzacji. Jest dokładnie tak jak w przypadku cytowanego kolegi - żaden z załączonych biegów dmuchawy ani żadna z pozycji kierownicy nadmuchu nie załącza w moim aucie w sposób automatyczny klimatyzacji. Aby ją włączyć muszę nacisnąć jej włącznik i wtedy działa niezależnie od siły wentylatora ani kierunku przepływu powietrza. Wyłącza się identycznie czyli poprzez naciśnięcie tego samego przycisku. Jest tylko jeden przypadek, kiedy wyłącza się sama - tj. wtedy kiedy całkowicie wyłączamy dmuchawę - ale to chyba oczywiste - więc tak jak Piteq - obaj mamy "popsutą" klimatyzację ale daleki jestem aby to "uszkodzenie" naprawiać. :D A może panowie którzy mają "automaty" po prostu jeszcze raz się nimi pobawią i dokładnie sprawdzą? Bo nadal nie chce mi się wierzyć aby tego "udogodnienia" nie dało się ominąć ani zdezaktywaować

 

[ Dodano: Sob 21 Lut, 2009 16:34 ]

nic z tym nie zrobisz po za manualnym wyłączeniem klimy po jej automatycznym uruchomieniu.

nie wiem jak mam was przekonać ale ona sama u mnie NAPRAWDĘ się nie włącza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jednym kolorze

amen ;)

białe jest białe a czarne jest białe, białe jest czarne a czarne jest czarne... no ... jeżeli białe nie jest białe a czarne nie czarne to miałem na myśli że nic nie jest takie proste ani takie jednoznaczne :D Trochę trwało zanim ktoś wpadł na pomysł że nawet manualna klimatyzacja w tym samym modelu auta może się różnić. Ale choć mam jak z tego widać starszy jej model jakoś nie zazdroszczę niektórym z Was tej "modernizacji". Dzięki temu ja rządzę w moim aucie i ode mnie zależy czy się chcę chłodzić czy ogrzewać i w co ma mi nadmuchać:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe będą już PO LIFTINGU

nie tęsknię za takim - nie podobają mi się, moim zdaniem są bardziej nijakie, wygładzone, tu i ówdzie przypudrowane, polakierowane ( te "te odbijacze" na drzwiach i zderzakach :P - mistrzostwo świata) wszystko wygląda jakby zrobiono to "na siłę". Jedyne co mogę pochwalić to poprawioną deskę rozdzielczą - odbiegłem od zasadniczego tematu, ale co można więcej powiedzieć na temat klimy poza tym że nowa szybko zaczyna śmierdzieć? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w miarę możliwości w trakcie eksploatacji wyłączać klimę 2-3 min

czynię to :) zawsze przesuszy się trochę układ i mniej wilgoci zostaje dla grzybków

 

no i zimą też raz w tygodniu (niezależnie od pory roku)włączam na parę minut żeby czynnik chłodzący przepłynął przez cały układ i sprężarkę, skoro ma je smarować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...