Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

dźwięk zimnego silnika?


Gość Wojjtas

Rekomendowane odpowiedzi

W momencie uruchomienia zimnego silnika mojego x-traila 2,2cdi przez chwile wydobywa sie dźwięk jak z traktora, póżniej jest ok. Czy to normalne w nowoczesnym dieslu? Czy można to wyciszyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie uruchomienia zimnego silnika mojego x-traila 2,2cdi przez chwile wydobywa sie dźwięk jak z traktora, póżniej jest ok. Czy to normalne w nowoczesnym dieslu? Czy można to wyciszyć?

 

Nie wiem czy to normalne ale w moim tez - i juz to wyjasnilem. Jesli masz Diesla z filtrem czastek stalych - to jest to normalne do czasu nagrzania sie filtra. jak mi wyjasniono w Nissanie czastki niespalone ( za wolno jezdzisz) powoduja utrudnienia w przelocie spalin stad "harkotanie".

U mnie jak tylko drgnie wskazowka temp. wszystko sie ucisza.

 

szerokosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to w x jest rozwiązane ale jeżeli masz tam viscozę to najprawdopodobniej ona właśnie taki dźwięk wydaje na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mój też zaraz po odpaleniu warknie na mnie jak Ursus, potem przez chwilę jego moc jest dość słaba i jak ruszam to nadal powarkuje sobie na mnie trochę, jak się rozgrzeje to dopiero się ucisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam X-a z 2006 roku. Jak jest zimny, to brzmi jak snopowiązałka! Jak wskazówka się ruszy to pracuje fajnie. Zbyt gwałtowne wciśnięcie pedału gazu na zimno powoduję dźwięk jak w "Rudym" a i tak nie chce jechać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MonteChristo

>>Jak jest zimny, to brzmi jak snopowiązałka! Jak wskazówka się ruszy to pracuje fajnie. Zbyt gwałtowne wciśnięcie pedału gazu na zimno powoduję dźwięk jak w "Rudym" >>ale moj ladnie przyspiesza. Za to jak zimny to slychac jeszcze jakby gdzies sie tlukl wentylator plastic o plastic, nie moge wyczaic jak i gdzie, ale jak sie rozgrzeje(pewnie sie rozszeza jakies plastykowe czesci ) to juz ladnie i plynnie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...