Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

CB montaż , gdzie??


Gość biernik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość don_martinez
www.wyprawa4x4.pl i poszukaj konsoli na sufit. Wypasiona sprawa. Tylko radio trza mieć takiej wielkości żeby ładnie w dziure pasowało ;)

 

Ryży, Ty przypadkiem nie montowałeś takiego w ToolBoxie? Na stronie, którą podałeś jest tylko wersja do L200, chyba, że to uniwersalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat odpada takie rozwiązanie, gdyż moje radio jest mega wielkich rozmiarów :( zamontowałem pionowo między biegami a konsolom i nie widzę teraz wyświetlacza klimatronika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej montujcie tak aby nie było widać, bo mi dziś w nocy właśnie rayjko wyjechało z auta :(: . Jakiś sku*****n, bo inaczej tego nie moge nazwać wywalił mi szybe i ukradł radio które było zamontowane za siedzieniami kierowcy, a dokładnie za podłokiertnikim (wersja KingCab). Z zewnątrz wogóle nie widoczne, widocznie przyuważyli mnie jak pojeżdzałem czasem z anteną na dachu. Dodam że antena na magnes więc zawsze była chowana na noc i żeby było śmieszniej anteny nie zabrali. Radio było warte z 250zł, a nowa szyba w ASO Nissana 550zł + robocizna. Jak bym złapał to bym nogi z d*py powyrywał!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczucia, mnie niedawno gwizdnęli poduchę, ale o dziwo radyjko wtedy ocalało :)

 

A co do szyby: u mnie w warsztacie z montażem 200zł! Oryginalna z Saintgobain - identyczna jak firmówka tylko bez napisu Nissan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przykręcone do tumelu środkowego od strony pasażera, ale właśnie nabyłem konsolę dachową i będzie zmiana :D

Przy okazji - nie chce ktoś odkupić Harego II? ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Odświeżam wątek. Długo zastanawiałem się gdzie zamontować radyjko w swoim samochodzie. I postanowiłem że zamontuję je w tunelu przy dźwigni zmiany biegów. Panel z radia i radio oddzielnie połączone wiązką przewodów.Pierwsze przymiarki

68579478636930854736_thumb.jpg

72871934336782648297_thumb.jpg

 

Radyjko zamontowane. Panel z Johnego tak jak na zdjęciu - wycięta dziura i zamontowany, natomiast radyjko zamocowane w tunelu pod podłokietnikiem.Zasilanie wpięte w kable od gniazda zapalniczki w schowku (od spodu gniazda). Do montażu wyjąłem uchwyty na napoje zamontowane z tyłu podłokietnika. Kabel antenowy pod wykładziną pociągnięty za tylne siedzenia i docelowo wywietrznikami za fotelami będzie wyprowadzony na zewnątrz.W tej chwili mam antenę magnetyczną więc będę ją wyjmował przez tylne drzwi. Docelowo zamontuję antenę na sztywno do poprzeczki od relingów. Mocowanej na stałe raczej nie wezmą a na magnetyczną się połaszą. Jeszcze będę musiał jakąś maskownicę na panel od radia zdobyć, aby zakrywać pod moją nieobecność, coby jaka "menda" szyby nie wybiła. Bo radia i tak nie weźmie a szkody narobi.

A tak wygląda po montażu całości

26046857336277493039_thumb.jpg

75505847155671867721_thumb.jpg

73446991651807772819_thumb.jpg

 

Czekam jeszcze na kątową wtyczkę do gruszki - będzie wygodniej. Przepraszam za marną jakość zdjęć

Edytowane przez jery112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś słyszę nawet nieźle, ale jutro założę głośnik zewnętrzny 4W w obudowie. Gdzie jeszcze nie wiem , prawdopodobnie pod fotelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam zainstalowane tak

 

witam ja mam zainstalowane tak już się poprawiam

post-15794-1267118721,8993_thumb.jpg

Edytowane przez alkaspaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jery112 - w tunelu przy biegach - super miejsce...

ja siedziałem w aucie ze swoim President Walker i przekladałem

go we wszystkie miejsca...i z tego co pamiętam (a było to ponad rok temu)

Walker jest za duży żeby go montować w plastikach w okolicach biegów

a poza tym auto wtedy było "prawie nówka" i żal mi było rżnąć plastiki...

ale wobec przystępnych cen elementów z rynku wtórnego rozpatrzę taki montaż ponownie.

 

Tylko mam pytania:

- radyjko jest dzielone na panel i bebechy połączone kablami...tzn. jak wychodzisz

z auta zabierasz panel górny...czy to montaż na stałe?

Bo jak zostawiasz to nie wróże długiego życia twoim szybom i radyjku..

Mnie ostatnio rąbneli dwie tyle lampy + wszystko co odkręcalne z paki

(haki do mocowania ładunku, kawałek wanny na tylną burte, plastikową osłonę progu)

 

alkaspaw - Natomiast montaż nad lusterkiem...to jest kręcone do dołu schowka na okulary?

Rozumiem że nie da się go otworzyć jak jest zamontowane radyjko..

Dla mnie montaż górny odpada bo stale kręce głośniej-ciszej, redukcja szumów itd..

Zwlaszcza w nocy jak wszyscy śpią...cichutko mam radyjko i podgłaśniam tylko jak się

zaczyna ruch w eterze...jakbym tak podnosił stale rękę to by mi krew do dłoni nie dopływała...

ale pomysł jest OK - nie graci to radyjko przynajmniej...

 

Aha - ja poszedłem po bandzie i wciskam radyjko pomiędzy rączke ręcznego a tunel..sterczy sobie

w czasie jazdy ale jest pod ręką..w trasie raczej nie używam ręcznego a jak jade przez jakieś miasto

i już jest konieczność jego uzycia to wyciągam radyjko do schowka w podłokietniku..

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mało to wyszukane, ale ja proponuję zamocować radio z lewej strony tunelu środkowego, przed siedziskiem kierowcy na wysokości kolana. W ten sposób radio mam zawsze pod ręką. Wystaje nad tunel raptem 3 cm, a przyrzucone szmatką nie rzuca się w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do M_Alien

 

Panel nie jest niestety demontowany - zamontowany na stałe. Jeśli chodzi o cięcie w tunelu po drugim piwie bez oporów choć auto roczne. A jak będę się pozbywał samochodu to razem z radiem i nie będę miał problemu z dziurą. Natomiast na panel od radia CB planuję zakładać połówkę etui od panela radyjka samochodowego - co by trochę zakamuflować. Pozdrawiam

Edytowane przez jery112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MESJASZ

Gdzie montujecie w swoich ?

NIe mam pojęcia gdzie to wcisnąć !!

 

mój kumpel zamontował miedzy tunelem srodkowym a radiem coś mu tam wycieli jakiś plastik ale pasuje za***iscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...