Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[A32] Brak wspomagania, POMOCY, lekko skatałem i nie działa


Gość bombel198
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bombel198

Witam. od kiedy zakupiłem maxi, ciagle mam z nią jakieś problemy, tym razem skatałem ja lekko na śniegu, i przestało dzialać wspomaganie, także nielekko steruje mi sie tym niemalże dwutonowym kolosem, tym bardziej że jedna reke mam w szynie :(

postanowilem ze nie bede juz jej wiecej przeciazal, jak da sie to jakos naprawic, tanim kosztem. Od dłuższego czasu w zbiorniczku z plynem od wspomagania, brakowalo plynu, tzn. bylo ze dwa cm ponizej normy, ale wszystko bylo ok, do czasu gdy pojezdzilem sobie po takim placu, zaraz po tym wspomka nie dzialala na niskich obrotach, dopiero lapala przy okolo 2500obr/nim pojezdzilem troche i przestala dzielac kompletnie. sprawdzalem czy pasek sie nie ślizga, ale nie, pompa jest napedzana prawidlowo. plyn uzupelnilem, i wciaz nic. Stojac przodem do samochodu, pod maska po lewej stronie za amortyzatowem mamy pewien odpowietrznik, czy to jest od wspomagania? Prosze o rady...

Moge wam wyslac link z filmikiem, to zobaczycie po czym przestalo mi dzialac wspomaganie

P.S. moja MAXI szykuje do sprzedaży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu w zbiorniczku z plynem od wspomagania, brakowalo plynu, tzn. bylo ze dwa cm ponizej normy, ale wszystko bylo ok

 

Ten płyn smaruje układ, jak sam się przekonałeś jest on bardzo przydatny, jak nie niezbędny! :) do prawidłowego działania układu. Chyba najtaniej będzie kupić używkę z rozbitka na alledrogo.

 

Kto bogatemu zabroni :)

 

aaaa i bym zapomniał koniecznie dolej oleju do silnika! (silnik też się psuje bez niego! :P) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co, lepiej przepałować na sucho to się wszystko dobrze podociera.

 

ps. płyn nie jest do chłodzenia tylko jest niezbędny do działania układu wspomagania, gdyż masz tam wspomaganie hydrauliczne a nie elektryczne. a jak pompa chodzi na sucho (ponieważ płyn ten odpowiada również za smarowanie pompy, podobnie jak w pompie paliwa) to skutki możemy zobaczyć powyżej. jak miałeś za niski poziom płynu i upalałeś lacze gdzie jak wiadomo są dość wysokie obroty silnika, waliłeś kierą po oporach więc w skrajnych momentach brakowało płynu w układzie i zaowocowało to tym czym powinno. swoją drogą bardzo dobrze, może to nauczy Cię myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zejdźcie z chłopaka,bo każdemu może się zdarzyć :P

bombel198 niestety :/ pompa do wymiany i pamiętaj o takim stanie płynu jak się należy bo takie 2cm poniżej normy dla pompy to rzeźnia :zly: i pompa robi z płynu pianę więc nie załatwiłeś jej podczas szaleństw tylko był to proces długofalowy. A jak już wszystko doprowadzisz do ładu to pedał w podłogę :diabel2: ,dwójeczka :028: i szaleństwa nie śniegu do pełnego opanowania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zejdźcie z chłopaka,bo każdemu może się zdarzyć :P

bombel198 niestety :/ pompa do wymiany i pamiętaj o takim stanie płynu jak się należy bo takie 2cm poniżej normy dla pompy to rzeźnia :zly: i pompa robi z płynu pianę więc nie załatwiłeś jej podczas szaleństw tylko był to proces długofalowy. A jak już wszystko doprowadzisz do ładu to pedał w podłogę :diabel2: ,dwójeczka :028: i szaleństwa nie śniegu do pełnego opanowania :D

 

daj znac jak ci sie uda zalatwic ta pompe gdzie ja kupiles i koszty z tym zwiazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

HAHA!!! Pompa sprawna, płyn byl do wymiany, a ze byly mrozy (i jeszcze sa) to przymarzlo gdzieś, zrobiła się bryła lodu i nie działało... Wspomka już działa, ale nie jest super... albo mi sie wydaje... moze musze odpowietrzyć i bedzie git :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHA!!! Pompa sprawna, płyn byl do wymiany, a ze byly mrozy (i jeszcze sa) to przymarzlo gdzieś, zrobiła się bryła lodu i nie działało... Wspomka już działa, ale nie jest super... albo mi sie wydaje... moze musze odpowietrzyć i bedzie git :D

 

to widze ze chyba przy robieniu pompy wody zrobiles tez i wspomaganie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak autko teraz smiga to dlaczego chcesz sie go pozbywac ??

myslalem dzis nad tym dlugo... i jeszcze nie wiem co zrobie... wiem ze to wyjatkowe autko... szkoda mi go sprzedawac... jak narazie nie sprzedaje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam chciałbym odświeżyć nieco temat bo mam pewien problem.Od kilku miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem maxi z 98r.Wczoraj zauważyłem pewien problem, mianowicie jakoś tak dziwnie "przeskakuje" kierownica podczas skrętu i tak jakby głośno pracowała pompa płynu w zbiorniczku jest o 1cm mniej niż stan minimalny, pasek prawie nowy czyżby pompa kończyła swoją żywotność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość don_martinez

Witam chciałbym odświeżyć nieco temat bo mam pewien problem.Od kilku miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem maxi z 98r.Wczoraj zauważyłem pewien problem, mianowicie jakoś tak dziwnie "przeskakuje" kierownica podczas skrętu i tak jakby głośno pracowała pompa płynu w zbiorniczku jest o 1cm mniej niż stan minimalny, pasek prawie nowy czyżby pompa kończyła swoją żywotność

 

Pompę sprawdź tak czy inaczej ale pojedź do fachowca, żeby obejrzał maglownicę - to również może powodować Twoje problemy. W razie czego, regeneracja magla nie jest zabójcza dla portfela a różnica odczuwalna. Przerabiałem temat u siebie, gdy miałem Maxi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę sprawdź tak czy inaczej ale pojedź do fachowca, żeby obejrzał maglownicę - to również może powodować Twoje problemy. W razie czego, regeneracja magla nie jest zabójcza dla portfela a różnica odczuwalna. Przerabiałem temat u siebie, gdy miałem Maxi.

Pozdrawiam

A znasz jakiegoś konkretnego fachowca w lublinie jak coś to proszę o namiary

 

A i jeszcze jedno to"przeskakiwanie" to trwa przez kilka sekund po odpaleniu silnika później nie robi się tak tylko pompa głośno chodzi przy skręcaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość don_martinez

A znasz jakiegoś konkretnego fachowca w lublinie jak coś to proszę o namiary

 

A i jeszcze jedno to"przeskakiwanie" to trwa przez kilka sekund po odpaleniu silnika później nie robi się tak tylko pompa głośno chodzi przy skręcaniu

 

Jest facet w Płouszowicach - to na wylocie z Lublina na Nałęczów.

Po prawej stronie drogi - nazywa się to chyba LS Leader Service - zajmuje się regeneracja maglownic i zawieszeń - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest facet w Płouszowicach - to na wylocie z Lublina na Nałęczów.

Po prawej stronie drogi - nazywa się to chyba LS Leader Service - zajmuje się regeneracja maglownic i zawieszeń - polecam.

No to wiem gdzie to jest dzięki kolego za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...