Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brak ssania Terrano I


Gość zeton

Rekomendowane odpowiedzi

jakies pomysły podpowiedzi bo straciłem juz wszelką nadzieje byłem w 2 warsztatach a teraz sam walcze od tygodnia ssania nie ma wogóle auto bez dodania gazu na mrozie nie odpala jak puszcze to gasnie obroty 400 moze 500 jak sie nagrzeje albo pochodzi z minute to wszystko jest ok silnik 2.4 dzieki za pomoc .

 

p.s ma ktoś książke do tego modelu polskiej chyba nie było ale moze anglika chociasz ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to na pewno ssanie, napisz jeszcze czy to pełny wtrysk czy gaźnik :?:

 

stara śpiewka, plontanina podciśnień, które muszą być szczelne, jeśli to wtrysk to jedno podciśnienie steruje zaworkiem zwrotnym paliwa, drugie steruje zaworkiem z tyłu silnika :kosci:

 

Jeśli masz dopalanie spalin (jak gruby wężyk idzie od wydechu do czarnej skrzynki i dalej do kolektora ssącego) to może się zaworek EGR zaciął na otwartym, spróbuj zaślepić ten przewód co idzie do kolektora ssącego

 

Może ci go paliwem zalewać, ja tak mam i w lecie muszę go z minutę trzymać na obrotach a i tak zgaśnie jak nie kontroluje gazu, w zimie nawet jest ox, zimnego powietrza weźmie więcej do gara i fajnie odpala zimą :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam tak samo >> tylko w 3.0 V6.

Wyczyscilem silniczek krokowy,przepustnice,przeplywomierz >> i nadal to samo.

Silnik chodzi idealnie na benzynie i LPG .

Czy jest ktos kto pomoze w tym temacie ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to pomoże ale komp chyba dostaje zły sygnał temperatury. Powinien dostać impuls, że auto zimne i podać odp dawke paliwa. Czujnik temp do ECU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość PREZES 1979

Też tak mam....zimny gaśnie trzeba nogę na gazie trzymać....

Też walczyłem ale daremnie...

Jak ktoś dojdzie co jest powodem, mile widziany wpis i opis dlaczego??

A w terano 1 jest w ogóle komputer....bo tak myśle o tym czujniku temperatury????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest pod fotelem pasażera, a czujnik temp. na wężu wyjściowym z silnika do chłodnicy, w 3.0 są 2 sztuki pierwszy podaje na deskę rozdz. a drugi na komp; sprawdź wtyczki, pewnie przewód się upierdzielił, u mnie tak było ale przy wtyczce czujnika podającego na kokpit; a w ogóle to jaki masz motor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PREZES 1979

2,4 lpg...ale pali na benzynie, potem przełączam na gaz...problem występuje na benzynie i na gazie...

I pokazuje temperature na desce, zewnętrznego nie posiadam....

Ale sprawdze te kable../

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...