Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] STUKANIE PODCZAS SZYBKIEGO RUSZANIA POMOCY


Gość yatoman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem primery p12 1,8 benzynka 70tys przebiegu 2002r i mam takie pytanie co to może być? mianowicie jak bym chciał szybko ruszyć i koła zrywaja przyczepność to z przodu słychać takie dziwne bu bu bu cos jakby sie tukło proszę o pomoc czy jest to jakiś system montowany zapobiegający buksowaniu kół?????? byłem na trzepakach wszystko z zawieszeniem ok przy jeździe na nierównościach też ok problem dotyczy tylko przy ostrym ruszniu jak koła zrywają przyczepność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamia, ostatnio jaka zasadnicza

nic tylko by opieprzala za zakladanie nowych tematow :P

 

yatoman, jesli to stukanie to pewnie przegluby a jesli

dziwne bu bu bu

to nie mam pojecia bo ciezko cos z tego wywnioskowac

moze gdybys to rozpisal na pieciolini :D

 

a mzoe zeczywiscie jest jakis asr ale on raczej dzwienikw zadnych nie powinien wydawac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamia, ostatnio jaka zasadnicza

nic tylko by opieprzala za zakladanie nowych tematow

 

Czepiasz sie :D No bo oni jak dzieci we mgle i bałagan się później robi ;) a wiadomo kto sprząta :D kobieta ;)

 

Więc yatoman zapraszam zapoznaj sie z Szukajką naszą... Na pewno się polubicie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie u mojego ojca focusie jest tak samo. Podczas szybkiego ruszania jak załącza sie ASR/kontrola trakcji to jest takie w przednich kołach chrobotanie. Załączają się wtedy hamulce zeby wyhamować koła / zmniejszyć poślizg. Wtedy też miga kontrolka na desce rozdzielczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kończą się amortyzatory (u siebie mam identyczne objawy), ale nie ma powodów do paniki, po prostu jak zaczyna stukać to odpuść na moment trochę gazu. Dzieję się to dlatego że amory straciły już trochę sprawności i gdy przyśpieszasz to przód się unosi i nie jest odpowiednio dociążony (dlatego tak się dzieję moim skromnym zdaniem). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość junior123

Witam ja mam taki sam problem przy paleniu gumy tak samo slychac tluczenie sie dodam ze wymienialem cale zawieszene wlacznie z przegubami prosze o pomoc i co moze byc przyczyna moje autko primerka p10 95 r sedan 2,0 16 v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawek1956

A poduszki zawieszenia silnika i skrzyni biegow sprawdzone? I ok? A lewarek zmiany biegow nie skacze do gory i do dolu przy ostrym starcie?

 

[ Dodano: Pon 16 Mar, 2009 00:51 ]

A ten slawek 1956 to nabroil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem posiadaczem primery p12 1,8 benzynka 70tys przebiegu 2002r i mam takie pytanie co to może być? mianowicie jak bym chciał szybko ruszyć i koła zrywaja przyczepność to z przodu słychać takie dziwne bu bu bu cos jakby sie tukło proszę o pomoc czy jest to jakiś system montowany zapobiegający buksowaniu kół?????? byłem na trzepakach wszystko z zawieszeniem ok przy jeździe na nierównościach też ok problem dotyczy tylko przy ostrym ruszniu jak koła zrywają przyczepność

 

ASR był montowany w P12 z silnikami diesla i 2.0 benzyna, tak wiec to nie jest system antypoślizgowy, potocznie nazywany ASR.

Jak się zastanowisz to dostrzeżesz, że zalezy to też od opon (letnie czy zimowe) i od nawierzchni a mianowicie od jej przyczepnosci, na szutrze przy szybkich ruszaniu nie bedzie bububu :)

Nie masz czym sie przejmować - ruszaj spokojniej a nic nie bedzie robiło Tobie bu bu bu :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeguby na 95% wejdź sobie do kanału i sprawdź czy nie wycieka ci z przegubów jeśli zobaczysz że jest mokro bedziesz wiedział na sto % u mnie walnięty jest prawy koszt do P11 to około 150 - 200 zł + robocizna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm to dlaczego kolo od badania technicznego powiedział mi ze mam walniety przegub i na razie nie jest to nic poważnego ale potem może nawet przy wolnej jeździe pykać :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość thomas1

Ja mam ten sam problem wymieniłem już 2 poduszki które były dobre(zalecenie mądrego mechanik z serwisu nissana) zawieszenie też sprawdzone zastanawiam się czy to nie jest wina amortyzatora na przeglądzie wyszło jego 75 procent sprawności. Nie chce po raz kolejny wtopić kasy co robić??? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...