Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Serena] Samoistne świecenie kontrolki długich świateł ?


SFCTOMEK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się może tym problemem spotkał? Wsiadam do auta uruchamiam silnik , włanczam światła a na desce świeci mi się kontrolka długich świateł choć te są wyłączone. Sporadycznie zapalają się wszystkie kierunki na pare sekund, ale przestałem sie tym przejmować. Przyjełem że ten typ tak ma. Tu jednak musi być jakaś skucha.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wyłącznik zespolony się zużył.

Też bym na niego stawiał. Jak się za bardzo nie stopił może przeczyszczenie i drobna naprawa wystarczy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej ma racje czyszczenie może pomóc .Napsikaj do wyłącznika jakiegoś wd40 i poprzełączaj bez prądu.Może się poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano było OK ale po kilku kilomertrach kontrolka długich leciutko się zaczeła żarzyć. Więc może tylko czyszczenie albo coś się poluzowało po tych mrozach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, h4 to typ żarówki montowany w reflektorze głównym, duża bańka z dwoma żarnikami (od świateł mijania i drogowych) zakończona 3 blaszkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając instrukcje warsztatową nie mogę dojść co to jest to H4

Po prostu założyłem, że z wymianą żarówki reflektorowej nie udajesz się do serwisu, a H4 jest chyba jeszcze tą najczęściej stosowaną. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bingo nie 99% a 100% pomogłeś, żarówka wymieniona i kostka przy H4 :) nadtopiona.

Czyli jeszcze wtyczka do wymiany. Dzięki.

 

[ Dodano: Czw 15 Sty, 2009 21:05 ]

Wtyczki wymienione prawa i lewa koszt 70 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Bingo nie 99% a 100% pomogłeś, żarówka wymieniona i kostka przy H4 :) nadtopiona.

Czyli jeszcze wtyczka do wymiany. Dzięki.

 

[ Dodano: Czw 15 Sty, 2009 21:05 ]

Wtyczki wymienione prawa i lewa koszt 70 PLN

miałem ten sam problem i rzeczywiście poruszałem wtyką od h-4 pomogło,nadpalone,dzięki za temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem nie musi się skończyc na wtyczce. Miałem to samo wymieniłem wtyczkę problem zniknął, ale po miesiącu upalił się sytk dlugich świateł (jednego reflektora chyba tylko prawego) w przełaczniku przy stacyjce.Serena nie ma przekaźnika do długich świateł i jak styki się starzeją to upalają się końcówki przy H4, przełacznik długich swiateł itp. Ponoć to typowe niedomaganie w nissanach z tych lat. Problem rozwiazem tak że podłaczyłem zupełnie nowe i niezależne przekaźniki sterowane sygnałem długich świateł z działającego jeszcze obwodu lewego reflektora. Problem zniknął. Od dwóch lat jeżdżę i nic się nie upala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...