Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Problem z odpaleniem


Gość Grzegorz111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzegorz111

Witam wszystkich na forum.

Kilka dni temu zatankowałem benzynę, dobrze nie odjechałem ze stacji i auto zgasło. Musiałe zaciągnąć je pod dom. Wieczorem z ciekawości zszedłem aby sprawdzić czy coś się zmieniło i ku mojemu zdziwieniu auto odpaliło. Na drugi dzień przejechałem może z 5 kilometrów i znowu zgasł. Co może być przyczyną ? Filter paliwa ? Pompa (gdzie się znajduje) ?

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być wiele. Mało danych podałeś. Istotne może być np. to czy gaśnie tylko jak się zagrzeje.

Żeby się dostać do pompy musisz podnieść tylną kanapę, zdjąć dekielek i oczom twoim ukaże się pompa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie przewody rozruchowe? kolega nie ma problemów z rozruchem. i jak pompę sprawdzisz? przecież pompa działa bo inaczej byś nie odpalił i nie zrobił nawet tych 5 km. zmień stację i wymień filtr paliwa. zobacz czy się coś poprawiło jak nie to będziesz szukał dalej i jak wyżej ktoś napomknął trochę mało info podałeś co do objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz111

Witam ponownie.

Po przekręceniu kluczyka pompka powinna zadziałać sprawdziłem to poprzez odłączenie wężyka z filtra paliwa. Paliwo nie leci. Szukając dalej sprawdziłem czy napięcie 12V dochodzi do pompy i stwierdziłem że tak. Nie słychać jednak że pompa działa. Rezystancja pompki wynosi 310 Ω. Zastanawiam się czy mogła przymarznąć czy po prostu się popsuła,zatarła, a może jakiś zator na przewodach paliwowych ? Dodanie w chwili obecnej jakiego kolwiek uszlachetniacza do paliwa nic chyba nie pomoże. Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszlachetniacza do paliwa nic chyba nie pomoże. Co o tym sądzicie ?

Nic nie pomoże...

od góry z baku zdejmij przewód paliwowy wychodzący - załącz zapłon jak paliwo nie idze to albo w baku przewody się odpiely albo pompa zmarła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...