Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sygnalizacja niezapietych pasów


Gość kristo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe,przerabiacie panowie tematy z Note :D,no cóż to są uroki nowych modeli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem końcówkę samą od pasa na allegro, wcisnąłem w napinacz i zapomniałem o temacie.

Zanim kupiłem miałem pas zapięty, ale przewleczony za siedzeniem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem końcówkę samą od pasa na allegro, wcisnąłem w napinacz i zapomniałem o temacie.

Zanim kupiłem miałem pas zapięty, ale przewleczony za siedzeniem. :D

 

nie chodzi mi o takie ekstremalne rozwiązania;nie jestem idiota żeby jeździć bez pasów ale czasami by się przydało wyłączyć; z powyższych wypowiedzi wynika że niadasie zrobić tego "oficjalnie" i trzeba pruć instalację żeby wstawić przełącznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety "głośniczek" jest zintegrowany i np. kierunkowskazy chyba cykają z niego (można sprawdzić odpiąć pasy to przestają cykać) więc nie wiem czy to da rade zdezaktywować - można zawsze przerobić gniazdo pasów (zwierając obwód) ale chyba bezpieczeństwo jest ważne... więc

pozatym nie wiem czy obwód nie jest połączony z systemem otwierania poduszek (sekwencją) i jeśli tak to poduszka może nie odpalić ...albo na 1/2 pojemności...

oczywiście tak tylko gdybam :036:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie jeździsz bez pasów to w czym problem?

 

napisałem przecież "nie jestem idiota żeby jeździć bez pasów ale czasami by się przydało wyłączyć"

 

[ Dodano: Pią 16 Sty, 2009 11:47 ]

u mnie przy niezapiętych pasach piszczy przez dystans ok 1 km lub ok 2 minut potem przestaje - sprawdzaliście jak jest u was?

 

dokładnie tak, ale 2 minuty w takim "hałasie" bardzo długo trwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc właśnie widziałem co napisałeś i dlatego nie rozumiem w czym problem, nie jeździsz bez pasów więc nie piszczy. a co do tego co koledzy wcześniej napisali czyli że przestaje piszczeć po jakimś czasie to tak jest w większości samochodów. Czasami jest to czasówka, czasami dystans choć są i inne patenty, np. sygnał ostrzegawczy jest wyłączany po wrzuceniu wstecznego biegu, w momencie ruszenia do przodu znowu się włącza, wrzucamy raz jeszcze wsteczny i wtedy milknie na dobre. oraz drugi patent z jakim się spotkałem to taki. Sygnał się włącza, zapinamy pas i rozpinamy. Sygnał włącza się ponownie, więc ponownie zapinamy, rozpinamy i jest cisza. Oczywiście w każdym z tych przypadków sygnalizacja na desce rozdzielczej w postaci kontrolki niezapiętych pasów pozostaje cały czas włączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc właśnie widziałem co napisałeś i dlatego nie rozumiem w czym problem, nie jeździsz bez pasów więc nie piszczy. a co do tego co koledzy wcześniej napisali czyli że przestaje piszczeć po jakimś czasie to tak jest w większości samochodów. Czasami jest to czasówka, czasami dystans choć są i inne patenty, np. sygnał ostrzegawczy jest wyłączany po wrzuceniu wstecznego biegu, w momencie ruszenia do przodu znowu się włącza, wrzucamy raz jeszcze wsteczny i wtedy milknie na dobre. oraz drugi patent z jakim się spotkałem to taki. Sygnał się włącza, zapinamy pas i rozpinamy. Sygnał włącza się ponownie, więc ponownie zapinamy, rozpinamy i jest cisza. Oczywiście w każdym z tych przypadków sygnalizacja na desce rozdzielczej w postaci kontrolki niezapiętych pasów pozostaje cały czas włączona.

 

no właśnie takiego patentu szukam, bo wiem że w INNYCH autach jest to możliwe; nieststy wszelkie znane mi sposoby zawiodły w QQ; tylko że Ty napisałeś dużo a ani troche nie pomogłeś rozwiązać problemu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Swego czasu na Allegro ktoś sprzedawał sposób wyłączenia sygnalizacji dźwiękowej niezapiętych pasów. W opisie aukcji stało wyraźnie, że jest to sposób bezinwazyjny, niewymagający demontażu żadnego z elementów samochodu. Nie kupowałem bo ostatecznie piszczenie rzadko ma okazję mnie denerwować, poza tym facet chciał za to 50 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...