Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

problem z uruchomieniem w czasie mrozów


Gość strzelec1960
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość strzelec1960

Witam

W 2007 r. kupiłem nowego X-Traila 2.0 dCi Manual 150KM. Przy temperaturze do -10 stopni jest ok. Niestety przy niższej muszę kilka (nawet 4 razy) kręcić rozrusznikiem, aby uruchomić silnik. ASO rozkłada ręce, proszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam model z tego samego roku i nawet przy -20 nie było problemu z odpaleniem. Jedyne co zauważyłem to jak jest zimno na zewnątrz po przekręceniu kluczyka jest trzaśnięcie siłowników centralnego zamka, tak jakby zamykał samochód, chociaż tego nie robi.

 

 

pozdr. Alv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO rozkłada ręce :D podoba mi się to, a Tobie bujany? :P

W końcu ASO to piekarnia a nie Autoryzowana Stacja Obsługi :D

 

już gdzieś o tym pisałem. To co czasami dzieje się w ASO to przechodzi ludzkie pojęcie. Nie piszę tego tylko z pozycji klienta ale też ze strony osób które tam pracują bo mam paru znajomych w różnych ASO i słyszałem już różne historie więc chyba już nic nie jest mnie w stanie zdziwić.

 

najprościej powiedzieć że się nie wie co i jak albo że ten typ tak ma (przecież nikt im nie płaci za zrobioną robotę a za godziny spędzone w firmie), a po gwarancji wymienić klientowi pół samochodu w poszukiwaniu usterki, oczywiście wtedy trzeba będzie za to zapłacić z własnej kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zakupić taki dodatek do paliwa czyszczący KONIECZNIE firmy STP Zaden inny!!! Dobrze radzę w moim X-Trailu z 2006 r 2,2 dCi pomogło. -25 i pyknął tylko dość długo świece się grzały. Podstawa to też dobry akumulator z wysokim prądem rozruchowym

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zakupić taki dodatek do paliwa czyszczący KONIECZNIE firmy STP Zaden inny!!!

 

bez przesady, dużo innych firm robi dobre dodatki rozruchowe i nie ma powodu upierać się na STP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zakupić taki dodatek do paliwa czyszczący KONIECZNIE firmy STP Zaden inny!!!

 

bez przesady, dużo innych firm robi dobre dodatki rozruchowe i nie ma powodu upierać się na STP

 

No dokładnie. Ja jak kupiłem auto zalałem go MaxLife Diesel System Cleaner. Kupowałem Olej Valvoline i od razu skusiłem się na to. Powiem szczerze, że jakiejś róznicy nie zauważyłem, dlatego sądze, że te moje wtryski są w niezłej kondycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W 2007 r. kupiłem nowego X-Traila 2.0 dCi Manual 150KM. Przy temperaturze do -10 stopni jest ok. Niestety przy niższej muszę kilka (nawet 4 razy) kręcić rozrusznikiem, aby uruchomić silnik. ASO rozkłada ręce, proszę o porady.

 

hej

mam od 23.XII.2008 nowego T31 dCi 150KM - moim zdaniem wystarczy przed mrozami zatankować np. na Statoil ich ropę "Arctic diesel" - ostatnio mieli do -32

i wtedy generalnie do ok -20 nie ma problemów. ostatnio było u nas -18/-20 i zapalał od kopa

 

podobnie mam w drugim dieslu (Peugeot 406 hdi)

 

moim zdaniem diesel musi być co najmniej 10 stopni "lepszy" niż temperatura na zewnątrz. Jak kiedyś nalałem do 406 trochę gorszej ropy, to mi zamarzł :-) podobnie tego samego dnia zamarzły inne 20 aut z silnikami HDI, bo mi mówili w serwisie peugeota.

 

tyle moje 2grosze

andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt,mnie przy -15 zaczęło zatykać filtr paliwa,a tankuję na statoilu zwykła ropę, podobno zimową do -25 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...