Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jak załatwia się oc nieważne już od jakiegoś czasu???


lukas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

trafia mi sie okazja zakuppienia autka,ale OC ma nieważne od roku czasu-więc co należy do moich obowiązków?jesli kupie to auto?czy poprzednim oc martwić ma się właściciel czy na mnie spada konieczność jego zapłacenia-bardzo prosze o szybkie opdowiedzi bo czas mnie z tym nissankiem nagli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukas, Kupujesz taki samochód bez problemu. Warunek jest taki , że na umowie musisz napisać , że samochód nie posiada ważnego OC ( to jest bardzo WAŻNE ). Musisz również iść tego samego dnia go ubezpieczyć i ubezpieczenie zrobić od danej godziny. Nie możesz kupić samochodu w niedzielę , bo nie będziesz miał możliwości natychmiastowego ubezpieczenia. Nikt Ci nie wystawi polisy w niedzielę , bo po prostu nie może. Za nie opłacone ubezpieczenie odpowiada poprzedni właściciel. Jak spełnisz te wymogi nie będziesz miał problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki-poprostu bałem się że nawet jak go ubezpieczę to będę miał problrem za nieopłacone składki z poprzedniego roku-a jeślinie ma przeglądu to też go ubezpieczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie wystawi polisy w niedzielę
ubezpieczenie direct i przelew/wydruk w portfelu + wydruk wniosku - dostajesz na maila. obleci

 

Nie możesz kupić samochodu w niedzielę
no na pewno nim nie pojedziesz...laweta

 

bez przeglądu nikt Ci nie ubezpieczy
AC tak, OC bez łaski - muszą. skoro jest właścicielem pojazdu mechanicznego musi zapłącić OC. Nie zarejestruje bez przeglądu...

 

[ Dodano: Sro 14 Sty, 2009 14:30 ]

reszta sie zgadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

ktos mógłby wywnioskować, że wszystkie transakcje na giełdach samochodwych w niedzielę nie mają mocy prawnej :D

 

 

posiadanie przeglądu okresowego nie ma nic do rzeczy przy zawieraniu ubezpieczenia OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytałem. OC bez przeglądu można ubezpieczyć , ale pod warunkiem , że jest się posiadaczem pojazdu. Wtedy są zwyżki.

Natomiast w przypadku Lukasa jest tak jak pisałem wcześniej. Żeby nie był odpowiedzialny za poprzedniego właściciela musi być wpis w umowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wobec tego muszę też składać rezygnację do poprzedniego ubezpieczyciela??bo zwykle tak robiłem zawierając nową umowę-niechce mieć dwóch OC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w umowie wpisz jak Maniek-ol gada. jeśli jesteś zapobiegawczy to wyduś od poprzednika nr polisy i z tym podejdź do ubezpieczalni tego gostka. ciul wie czy nie ma niezapłaconej raty i stąd oc jest nieważne, czy po prostu nie przedłużył oc - bo nie piszesz szczegółow. w razie czego sa dwie ewentualności, jak opłacone miał na rok OC to przedłużył z automatu tą polisę na kolejny rok. jak nie zapłącił drugiej raty to ubezpieczyciel może się dopominać skłądki bo w końcu nawet przy braku drugiej raty nie ustaje jego odpowiedzialność. w obu przypakach ktoś sobie o tobie przypomni. chyba że nie zapłaciłskładki i minął rok o dnia "zakupu" polisy. wtedy nie ma przedłużenia z automatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutrom się wszystko okaże-załatwię przegląd i do ubezpieczyciela podbiję,najgorsze że zapomniałem wpisać w umowie że OC jest nieważne...ale liczę na uczciwość sprzedającego-w sumie to klubowicz nasz...

 

[ Dodano: Sob 24 Sty, 2009 08:16 ]

Piszę co się okazało-musiałem załatwić przegląd bo niestety firmy ubezpieczeniowe każą dopłacać 100% do składki za OC przy braku przeglądu[ale wszystko udało się ogarnąć]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...