Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak zabezpieczacie się przed kradzieżą?


Gość wiking
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, za pięć dni kupuje Sunny 2.0D 1992, po 2,5 latach jazdy tramwajem. Do tej pory kupowałem AC od kradzieży i po kłopocie ale teraz się nie da, za stary. Niby nie kradną 13-latków, ale lepiej nie ryzykować.

Co stosujecie: blokady skrzyni, kierownicy, odcięcie załonu itd., a może

jakieś zmyślne samoróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, za pięć dni kupuje Sunny 2.0D 1992, po 2,5 latach jazdy tramwajem. Do tej pory kupowałem AC od kradzieży i po kłopocie ale teraz się nie da, za stary. Niby nie kradną 13-latków, ale lepiej nie ryzykować.

Co stosujecie: blokady skrzyni, kierownicy, odcięcie załonu itd., a może

jakieś zmyślne samoróbki.

 

mi teraz kumpel bedzie instalowal alarm z odcinka pompy paliwa. robi w aso toyoty jako elektryk wiec zna sie na rzeczy. jak masz pare zloty na zbyciu to moge cie z nim skontaktowac...

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko ja mam firmowy immobilizer ale potrafi się wieszać i chyba go całkiem wyłącze bo raczej nikt nie gwizdnie takiego auta :lol: nie opłaca się dla złodzieji ani na sprzedaż ani na częsci :D takie np:audi a4 to dla gościa powiezli już dwa w ciągu jednego tygodnia :shock: bo dla złodzieji nie ma problemu każde ukradną jak będą chcieli :( dla mojego kolegi niemca ukradli vw sharana nówke blaszke miała alarm,stała za bramą pod domem i nic to nie dało auto znikło :evil: dlatego zlej te wszystkie blokady nic nie pomogą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi teraz kumpel bedzie instalowal alarm z odcinka pompy paliwa. robi w aso toyoty jako elektryk wiec zna sie na rzeczy. jak masz pare zloty na zbyciu to moge cie z nim skontaktowac...

 

pozdro

Pare złoty to znaczy ile ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mi teraz kumpel bedzie instalowal alarm z odcinka pompy paliwa. robi w aso toyoty jako elektryk wiec zna sie na rzeczy. jak masz pare zloty na zbyciu to moge cie z nim skontaktowac...

 

pozdro

Pare złoty to znaczy ile ?

 

zalezy jaki sprzet chcesz i ile masz na zbyciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sunny zamontowałem alarm z czujnikami ultradźwiękowymi. W p11 mam tylko fabryczny immobilizer i fabryczną blokadę zamków drzwi.

Proponuję alarm lub zabezpieczenie dotykowe typu "multiblok" które odcina zawór paliwowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla złodzieja liczy się czas. Im więcej bardziej nietypowych zabezpieczeń nawet robionych domową robotą tym bezpieczniej. drogie zabezpieczenia są dobrze znane złodziejom i zadna elektronika nie oprze sie poralizatorowi :lol: To chyba teraz najpopularniejsza metoda kradziezy autelektronicznie zabezpieczanych aut .Dobra lacha na kierownicy robiona przez kowala to najpewniejsze zabezpieczenie. Może paskudne ale skuteczne. Mój teść jak mu kiedyś chcieli skubnąć golfa GTI tak sie wk...wił że wymontował kierownicę na noc :idea: Widzieliście kiedyś złodzieja paradującego z kierownicą bo ja nie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja codziennie na noc zakładam metalową lagę na kierownice :lol: Zawsze to odstrasza jakiś tam amatorów (na fachowca i tak nie ma zabezpieczeń!), a poza tym ta laga może sie przydać mi czasami w innych sytuacjach drogowych hehe - zawsze mam ja pod ręką!

 

P.S. Cieszmy sie chociaż z tego, ze Nysek i tak nie kradną!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
Ja codziennie na noc zakładam metalową lagę na kierownice :lol: Zawsze to odstrasza jakiś tam amatorów (na fachowca i tak nie ma zabezpieczeń!), a poza tym ta laga może sie przydać mi czasami w innych sytuacjach drogowych hehe - zawsze mam ja pod ręką!

 

P.S. Cieszmy sie chociaż z tego, ze Nysek i tak nie kradną!

ja mam antynapad z alarmem plus do tego blokade na pedały i spie jzu spokojnie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą Sonarem wszystkie fabryczne i renomowane zabezpieczenia sa dobrze znane złodziejom.Jak będą mieli ukraść to i tak ukradną i żadne zabezpieczenie nie pomoże.Ale na drobnych złodziejaszków dobrym sposobem jest wykonanie zabezpieczenia(odcięcie zapłonu,pompy paliwa) z urytym wyłącznikiem w nie rzucającym się w oczy miejscu no i oczywiście wiadomym tylko tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, za pięć dni kupuje Sunny 2.0D 1992, po 2,5 latach jazdy tramwajem. Do tej pory kupowałem AC od kradzieży i po kłopocie ale teraz się nie da, za stary. Niby nie kradną 13-latków, ale lepiej nie ryzykować.

Co stosujecie: blokady skrzyni, kierownicy, odcięcie załonu itd., a może

jakieś zmyślne samoróbki.

Moim zdaniem najlepsze zabezpieczenie to odciecie zaplonu zrobione przez samego siebie i ukryte tam gdzie nam sie podoba mi nikomu o tym najlepiej nie mowic.

Opis takiego odciecia w dieslu 2.0 masz w dziale zrob to sam.Jest tam opis zrobiony przeze mnie i jak na raqzie jezdze z tym juz 1,5 roku i nic sie nie psuje.A wiec zapraszam do działu "zrób to sam".

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Dżodżo ma racje najlepiej sprawdzają się zabespieczenia niestandardowe oczywiście przyda się jeszcze jakaś migająca dioda amatora złodzieja odstraszy bo po co będzie ryzykował jak obok stoi auto bez migającej diody i potencjalnie bez zabezpieczenia na upartego to i z lawetą podjadą jeżeli sie uprą a z zabezpieczeniami uporają się póżniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżodżo i sonar maja racje, samorobki to najlepsze co mozna zrobic dla swojego auta zeby mozna bylo spac spokojnie.

Wczesniej w Golfie mialem takie "lopatologiczne" zabezpieczenie i uważam ze lepszego nigdy nie bede mial. Oczywiscie pomysl zostanie ono najprawdopodobniej zaimplntowany go mojego suniaka :D

Zamiast wydawac kupe kasy w drogie systemy lepiej kupic sobie dobry brovar i samemu ruszyc lepetyna i pomyslec co zrobic zeby mi auta nie ukradli.

AVE

zicoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh

moduł odciecia kosztuje okolo 25 zl plus przycik ktory trzeba zalozyc w miejscu naturalnym tzn tam gdzie reka badz noga przebywa swobodnie, a najlepiej zalozyc 2 szeregowo i jeden np noga wlaczac a drugi reka.

Praktycznie nie ma mozliwosci przypadkowego zalaczenia.

Centralka alarmowa (jak powiedzial moj koles elektronik: zacna) kosztuje około 100-110 posiada odciecie i zmienny kod keelog.

montaz samemu okolo 5 godzin (centralke tak umiescic aby ciezko sie bylo do niej dogrzebac...

Ale jezeli chodzi o silnik D bo tak jest w poscie to o kant du... mozna odciecie potluc, bo wystarczy metr kabla i na krotko laczymy.

chyba ze zalozymy na przewodzie paliwowym pod autem zawor odciecia paliwa (taki np jak w lpg)i podlaczymy pod centralke.

Fura zapali , przejedzie 200m i stanie

Zgdadzam sie z wszystkimi , którzy piszą ze najlepiej zakladac samemu

przy kazdej takiej zabawce jest dokladny opis montazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajne zabezpieczenia mają na allegro typu powiadamianie GSM. Sam się nad tym zastanawiam.

Innych samoróbe warto poszukać na www.elektroda.pl to forum serwisantów i innych specy od elektroniki.

 

Na przykład fajne zabezpieczenie na dotknięcie palcem dwóch łebków szpilek. jak je fajnie wbijesz w tapicerkę to Nobla temu złodziejowi co je znajdzie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczenia elektroniczne mają jedną wadę: złodziej dowiaduje się o nich dopiero jak rozbebeszy już pół autka:-)

 

Ja mam blokade skrzyni biegów (wewnętrzną - bolec w tunelu) i jak do tej pory mi nie gwizdnęli. Podobno jedno z lepszych - koszt 400 PLN. Ale jak się uprą to mądrych na złodzieja nie ma. Ale na gówniarzy wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość greg76

mi wczoraj kolezka instalowal alarm z immo. odcina zasilanie pompy paliwa. czas instalacji 6h. koszt 300zl. w nocy samochod stoi na strzezonym parkingu a pod praca z laga na kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Myślę intensywnie, jak zabezpieczyć mój nowy nabytek, Micrę, zwaną w rodzinie pieszczotliwie Kuleczką, przed zakusami podłych złodziei :evil:

 

autko już nie nowe wcale, bo ma 9 lat, więc będzie kłopot z AC :( a nawet jeśli uda się je ubezpieczyć, to jednak strata takiego nowego kompana nie będzie zrekompensowana przez odszkodowanie... poza tym, mimo że podobno 8) takich seniorów nie kradną na potęgę, jednak zawsze może się zdarzyć... zresztą wizualnie całkiem nieźle wygląda :D (nie że się chwalę) i mogą jakiś dresiarzy z Grochowskiej zaświerzbić ręce, coby wziąść ją na mały spacer po Pradze... zatem pytam szanownych forumowiczów, co sprawdza się w Micrach... myślę o blokadzie maski silnika i odcięciu dopływu paliwa (co świetnie sprawdziło się w moim pierwszym autku- Polonezie... sprawdziło się tak bardzo, że raz, jak zapomniałam, że blokada jest nałożona, to siedziałam z godzinę w aucie próbując je odpalić... ach ta skleroza ;) ) no i może alarm? choć coraz częściej ludziska pozostają głusi na wycie alarmów... albo wprost przeciwnie hehehe zwłaszcza jak toto daje po uszach całą noc)

 

co sądzicie o takim rozwiązaniu? może znacie lepsze patenty? no i gdzie w stolicy są dobrzy fachowcy od tego typu zabezpieczeń?

 

pozdrawiam wszystkich fanów Nissana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mojemu kolesiowi pare miesiecy temu pociagneli kadeta i pozbawili go paru czesci. jak kupil sobie ... to wyciagal i zabieral do domu przewod wn od cewki do rozdzielacza. podobno brud jest dobrym zabezpieczeniem;)

 

pozdrawiam

slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko już nie nowe wcale, bo ma 9 lat, więc będzie kłopot z AC :(

Ale sie uparliscie na te problemy z AC. Kolega ma 12 letnia AR33 i AC wykupione w PZU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko już nie nowe wcale, bo ma 9 lat, więc będzie kłopot z AC :(

Ale sie uparliscie na te problemy z AC. Kolega ma 12 letnia AR33 i AC wykupione w PZU.

 

dokladnie :!: :!: moja Almerka jest z 95 i bez problemu mam AC w PZU.

a do seryjnego Immobilajzera ma zalozony alarm z podpieciem do centralnego (dla wygody) a w srodku auta jest zamontowana dodatkowa syrenka (głosniejsza od tej na zewnątrz)... wspolczuje komus kto bedzie chcial wsiasc do auta "bez mojego pozwolenia" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam czary na kiju,brak zamkow,fabryczny immo i blokada drzwi(po wybiciu szyby drzwi sie nie da otworzyc, no a czar na kiju to odciecie pompy paliwa na benza i odciecie pradu do instalacji na gazie:-),zeby to rozmontowac trzeba kawalek samochodu rozebrac,a zeby odpalic fure to mam przy kluczyku magiczna paleczke ktora wkladam w gniazdko zapalniczki, ta daje prad i fala radiowa rozbrajam zabezpieczenie.koszt 300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...