Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wydech lejkowy


counterox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio nasz profesorek wspomniał o wydechu lejkowym. W środku wydechu zamiast standardowych komór wstawia się lejki (niestety nie powiedział czy tak jak na rysunku, czy odwrotnie). Podobno przy stałej prędkości obrotowej jest cisza jak na seryjnym wydechu, a przy gazie do dechy pięknie pracuje - wydajność wydechu jak na przelotowym.

 

Czy ktoś już się spotkał z taką konstrukcją ? Szukałem w internecie ale jakoś nic nie znalazłem na ten temat...

 

wydechzy4.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja błysnę ;)

Znam ten patent od kolesia z MOTO WYDECHU z Konstancina, planuje to u siebie na wiosne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm skoro znasz ten patent, to może opisałbyś dokładniej o co tutaj chodzi i jak dokładnie powinien być wykonany taki tłumik ??

 

Jak zainstalujesz coś takiego, to wrzuć jakiś film jak silnik na tym pracuje :D Jestem cholernie ciekawy...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm skoro znasz ten patent, to może opisałbyś dokładniej o co tutaj chodzi i jak dokładnie powinien być wykonany taki tłumik ??

 

Jak zainstalujesz coś takiego, to wrzuć jakiś film jak silnik na tym pracuje :D Jestem cholernie ciekawy...

 

pozdrawiam

Co do technicznych aspektów, to niestety nie pomogę na razie. Jak już będzie u mnie to przybliżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To postaraj się w trakcie budowy tego tłumika zapamiętać dokładnie co i jak :) Może jakieś zwymiarowanie tego tłumika pozwoli na zbudowanie identycznego u nas jakimś tanim kosztem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...