Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

blokada skrzyni biegów


zbigszym1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Miałem już odebrać swojego X-traila 2.0 DCi ale trochę się spóźniają. Zleciłem zamontowanie blokady skrzyni biegów i mam dylemat czy dobrze zrobiłem, czy nie wycofać się z tego ( jeszcze mam czas). Przecież jak wjadę do głębszej wody ( może błoto ) to naleje się woda. Chyba ,że się mylę. Proszę o poradę.

Przyszły uzytkownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież X ma blokadę, tylko że czasową,o" jaką głębszą" wodę ci się rozchodzi?

 

[ Dodano: Sob 17 Sty, 2009 13:28 ]

jak Ci się może nalac woda? Nie ma takiej możliwości...

Czy mechaniczna blokada skrzyni biegów to nie wywiercony otwór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty piszesz o blokadzie antykradzieżowej, a ja blokadę skojarzyłam z napędem4x4, sorki.Raczej nie jest wywiercany otwór w skrzyni biegów, tylko blokada dotyczy drążka zmiany biegów,a raczej możliwości jego ruchu po zapięciu bolca-tak przypuszczam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek710309
Czy mechaniczna blokada skrzyni biegów to nie wywiercony otwór?

Aby zamontować blokadę skrzyni biegów wierci się kilka otworów, ale są w nie powkręcane śruby więc nie ma mowy żeby wlatywała tędy woda!!! Kolega TIM ma rację blokuje się lewarek zmiany biegów! Dla złodzieja nie ma zabezpieczenia nie do obejścia jest to tylko kwestia czasu!!! Im mamy tych zabezpieczeń więcej tym lepiej ! Auta z blokadą skrzyni biegów raczej są omijane przez amatorów cudzej własności, chyba że ukradną nam kluczyki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mechaniczna blokada skrzyni biegów to nie wywiercony otwór?

Aby zamontować blokadę skrzyni biegów wierci się kilka otworów, ale są w nie powkręcane śruby więc nie ma mowy żeby wlatywała tędy woda!!! Kolega TIM ma rację blokuje się lewarek zmiany biegów! Dla złodzieja nie ma zabezpieczenia nie do obejścia jest to tylko kwestia czasu!!! Im mamy tych zabezpieczeń więcej tym lepiej ! Auta z blokadą skrzyni biegów raczej są omijane przez amatorów cudzej własności, chyba że ukradną nam kluczyki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam blokadę skrzyni biegów w swoim wozie (model T30) i uwierz mi, że nie ma możliwości aby się do środka nalała woda.

Po pierwsze dlatego, że blokowany jest drążek biegów, powyżej miejsca w którym mechanizm zmiany biegów przechodzi przez podwozie do skrzyni biegów, czyli nie powoduje to rozszczelnienia nadwozia/podwozia.

A po drugie, że ja bym nie ryzykował wjazdu tym samochodem do tak głębokiej wody, aby jej poziom był ponad poziomem blokady biegów, bo to by oznaczało, że woda jest powyżej progów drzwi.

 

Bye

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokada NIEDŹWIEDŹ - producent z Lubonia / k Poznania - jest opracowana do T31 zarówno do automatu jak i do manual. Ja miałem zakłady ny w kwietniu 2008 prototyp do manuala. Do dzisiaj bez awarii

sk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokada NIEDŹWIEDŹ - producent z Lubonia / k Poznania - jest opracowana do T31 zarówno do automatu jak i do manual. Ja miałem zakłady ny w kwietniu 2008 prototyp do manuala. Do dzisiaj bez awarii

sk

 

była to kiedyś jedna z lepszych i skuteczniejszych blokad, ale trzeba sobie zdawać sprawę, że niestety złodzieje już ją rozpracowali i teraz po prostu wiedza jak odpinać drążek od skrzyni i wrzucić jakiś bieg który umożliwi im odjechanie; ale chyba mimo wszystko nie ma lepszej alternatywy w zabezpieczeniach poza dobrym ubezpieczeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mocowania blokady skrzyni biegow wykorzystuje sie fabryczne (juz istniejace) mocowania. Przy czym oryginalne sruby zastepowane sa zrywalnymi. Nie wierci sie zadnych dziur, poza jedna w plastikowej obudowie na bolec do blokady. Zatem o zadnej nieszczelnosci nie ma mowy. Wiem, albowiem sam spedzilem troche czasu w garazu montujac w swoim T30 taka blokade - z pozytywnym skutkiem :) Podobna mialem rowniez w Jeepie i tam rozwiazanie mocowania bylo identyczne. Dlatego tez kazda rama blokady skrzyzni biegow jest dostosowana do konkretnego modelu samochodu, tak aby rozstaw otworow byl zgodny z fabrycznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...