Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Problem z lewą szybą


Gość pawelkozlowski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawelkozlowski

Witam Was Drodzy Forumowicze :>

Mam problem z moją cudowną Micrą 3-Drzwiową.

Problem polega na tym, że nie domyka mi się szyba, myślałem że to wina uszczelki, ale jak zdjęliśmy bok to się okazało, że uszkodzone są ostanie zęby na zębatce od podnoszenia szyby, i jak kręcę korbką to mi przepuszcza, nie mogę do końca domknąć szyby przez to.

i teraz Was Drodzy Forumowicze pytam o radę jak to naprawic. Czy rozwiązaniem będzie zakup czegoś takiego: http://allegro.pl/item519690302_podnosnik_...a_k11_lewy.html .

I ewentualnie jak mam dostać się do tego mechanizmu od środka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to jest dobre rozwiązanie kupna i wymiany zębatki, możesz poszukać jeszcze taniej a dostaniesz się do tego zdejmując boczek drzwi. Odkręcasz podłokietnik (dwie śruby), zawleczkę blokującą przed zdjęciem korbki odsuwasz śrubokrętem (między korbką a boczkiem, odchylisz będziesz widział taki drucik), osłonę klamki wewnątrz też ściągasz (wpinana jest) i odpinasz zatrzaski na których siedzi cały boczek. I masz wszytko jak na widelcu, pewnie jeszcze będziesz miał folię, którą łatwo zdjąć, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelkozlowski

Witam

Ale jak rozkręciłem ten cały bok ( odkręciłem ten podłokietnik, korbke) to jak się mam dostać do Tego mechanizmu, jak on jest za metalową blachą, czy mam ją jakoś pociąć czy jak ? czy tą blachę się jakoś też odkręca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Odkręcasz 4 śruby które zaznaczył ABT na foto a później wyciągasz podnośnik przez tą największa prostokątną dziure. Tylko zdaje sie że podnośnik wyjmuje sie na częściowo podniesionej szybie którą ktoś musi ci przytrzymać żeby ci nie spadała na paluchy.. :D

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Podepnę się pod temat bo innego podobnego nie widziałem a nie ma sensu zakładać nowego ;)

Mój problem polega na tym, że od jakiegoś czasu przy otwieraniu/zamykaniu lewej przedniej szyby coś w drzwiach ją rysuje, podejrzewam, że mógł się tam dostać piasek albo coś w tym stylu i dlatego stan szyby (szczególnie latem bez klimy) znacząco się pogarsza. Czy ktoś spotkał się już z czymś takim? Jeśli tak to co radzicie? Trzeba rozbebeszać całe drzwi czy da się to jakoś inaczej zniwelować?

 

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no trzeba by to rozbebeszyc i sprawdzic .. i to szybko :) nie wiem na co czekasz tyle czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez 3 tyg nie było mnie w Bydgoszczy a przez jeszcze wcześniejsze 3 pisałem i przygotowywałem się do obrony pracy inż, tak jakoś wyszło ;)

teraz mam troszkę czasu dlatego zgłosiłem się po poradę czy mój najczarniejszy scenariusz musi się sprawdzić, już tak kombinowałem żeby jakąś myjką ciśnieniową spróbować się pozbyć tego świństwa ale też nie było czasu na realizację, jak jutro pogoda na to pozwoli to pewnie się za to wezmę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez 3 tyg nie było mnie w Bydgoszczy a przez jeszcze wcześniejsze 3 pisałem i przygotowywałem się do obrony pracy inż, tak jakoś wyszło ;)

teraz mam troszkę czasu dlatego zgłosiłem się po poradę czy mój najczarniejszy scenariusz musi się sprawdzić, już tak kombinowałem żeby jakąś myjką ciśnieniową spróbować się pozbyć tego świństwa ale też nie było czasu na realizację, jak jutro pogoda na to pozwoli to pewnie się za to wezmę

 

Drzwi rozebrałem bez większego problemu, oczyściłem wszystkie uszczelki, które miały styczność z szybą i jak narazie jest git, nic nie szura przy otwieraniu/zamykaniu szyby więc rysy nie powinny postępować ;) Żebym wiedział, że w 1,5h się z tym uwinę to może wcześniej znalazłbym na to czas, a jak się okazało nie taki diabeł straszny...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Podepnę się pod temat, żeby nie robić nowego. Otóż wybito mi szybę w drzwiach kierowcy. Micra K11, 3 drzwiowa z 1998 roku, przed liftingiem. Czy szyba w wersji poliftingowej jest taka sama, czy szukać koniecznie z wersji przed liftingiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wiem, to zmienił się tylko przód i tył nadwozia. Drzwi zostały te same, więc i wymiary.

Dla pewności zawsze można zadzwonić/podjechać na szroty - oni lepiej wiedzą niż my. Bo rozbierają tego na pęczki i zawsze możesz zwrócić /na ich koszt/ jak nie będzie pasowało zgodnie z wcześniejszymi rozmowami i zapewnieniami telefonicznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...