Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie pali, gaśnie na luzie podczas jazdy pracuje normalnie


Gość vihura15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeszukałem forum niestety nie znalazłem nikogo kto by miał taki problem jak ja. Ma instalacje gazową LANDI P10 93r. Silnik nie pali na gazie ( wcześniej odpalał mi nawet przy ujemnej temperaturze), po wrzuceniu na luz gaśnie, wciskam sprzęgło- gaśnie. Przy jeżdzie nawet na niskich obrotach jedzie. Wygląda na to ze nie dostaje gazu na biegu jałowym. Stało sie to dzisiaj kiedy wymieniałem linke od prędkościomierza na początku mysłałęm ze coś uszkodziłem urwałęm jakiś przewód albo coś ale wszystko sprawdziłem i wygląda dobrze wymieniłem bezpieczniki - nic to nie pomogło. Ostatnio zmieniałem filtr gazu i czyściłem parownik gaz był wyregulowany wszystko chodziło sprawnie. Na benzynie pracuje ok. Nie mam pojęcia co się mogło stać pilnie potrzebuje pomocy bo dużo korzystam z samochodu może ktoś się spodkał już z takim czymś? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może załamał się przewód doprowadzający gaz do kolektora,lub poluzował i nie ma podciśnienia żeby pociągnąć gaz. Sprawdź też przewody elektryczne na elektromagnesie przy parowniku i filterku(o ile nie jest zespolony) czasami nie łączy masa ,lub prąd i jak jest słabe przejście to tak potrafi fisiować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vihura15, dużo sie o tym mówiło na forum- tzn nie do końca tylko na gazie ale do rzeczy. Gaśnięcie na luzie, sprzęgle itd itp to brudna przepustnica, kupujesz spray, czyścisz gazując auto i tyle. Na początek spróbuj - nie zaszkodzi, koszt jakieś 10zł a żadne czyszczenie nikomu jeszcze nie zaszkodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepustnice czyściłem ok 3 misięcy temu. A te kabelki wszystkie są podłączone ;/ hmm.. wezmę dzisiaj miernik i będę jeszcze sprawdzał moze coś pokaże. Ale swoją drogą to dziwne ze jedzie normalnie jak włacze ssanie to odpala a na biegu jałowym nie pobiera gazu :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiłeś ,że niedawno regulowałeś i czyściłeś parownik. Sprawdź regulację jeszcze raz,bo mogła np śruba napinająca membranę się przestawić i zmieniło to odchylenie membrany przy małym podciśnieniu. I jeszcze coś: kolega kiedyś zatankował takiego gazu ( sam grafit chyba),że filterek gazu czyścił 5 razy w jednym tygodniu,a objawy były takie same,nie był w stanie pociągnąć gazu na niskich obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śróbe sprawdziłęm sprężyna jest dobrze napięta. A tankuje tylko na orlenie nie sądze zeby to była wina gazu ale sprawdze ;) dzisiaj zauważyłem ze na benzynie mam zaduże obroty na biegu jałowym być moze to przepustnica szwankuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sprawdziłbym jeszcze raz przepustnicę i dobrze sprawdził elektrykę z tym związaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość vihura15

przepraszam za dłuższą nie obecnosć ale miałem problemy z dostępem do internetu. Usterke zlikwidowałem były wyrwane z filtra powietrza dwa takie rurki cińkie i okazało sie ze po wożeniu ich na swoje miejsce wysokie obroty na benzynie spadły do normalnych a instalacja gazowa działa idealnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...