Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rzęzi z tyłu przy hamowaniu - bębny?


MKPZM

Rekomendowane odpowiedzi

przy hamowaniu "rzęzi" mi cos z tylu autka i moze ktos sie z tym spotkal - dzwiek taki jak przy zuzytych klockach z przodu - ale - jesli to hamulce z tyłu - nie powinna palic sie kontrolka recznego? a jesli nie hamulce co to moze byc? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze masz duzo plynu i kontrolka sie nie swieci.jezeli podejrzewasz ze skonczyły sie okładziny to czemu nie zdjąłes koła i nie sprawdziles czy masz okładziny??nikt tu nie jest jasnowidzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zużyciu klocków nic nie rzęzi tylko piszczy. rzęzi to wtedy jak już tych klocków nie masz i albo trzesz blachą albo samym zaciskiem. i jeżeli z tyłu masz bębny to najprawdopodobniej okładziny szczęk się skończyły. nie wiem tylko czemu założyłeś że powinna się kontrolka od ręcznego świecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stalo mi sie to dzisiaj i jeszcze nie zdazylem zaingerowac ani nic rozebrac a ze mechanik ze mnie taki sobie wiec pytam bo moze madrzejsi koledzy wiedza co to moze byc i za co sie ewentualnie zabrac :)

tak podejrzewalem ze to okładziny.

a kontrolka? jak klocki mam zjechane to sie zapala - myslalem ze z bebnami tez ma cos wspolnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolka sie zapala bo tłoczki wychodza z zaciskow i w ukladzie jest nizszy poziom płynu.mogło byc tak ze jezeli niedawno kupiles fure poprzedni wlasciciel zeby nie wymieniac szczek dolał płyn hamulcowy i masz odpowiedz czemu sie nie pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz i zobacz, a bedziesz wiedział. Być może sprężyna pękła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolka sie zapala bo tłoczki wychodza z zaciskow i w ukladzie jest nizszy poziom płynu.mogło byc tak ze jezeli niedawno kupiles fure poprzedni wlasciciel zeby nie wymieniac szczek dolał płyn hamulcowy i masz odpowiedz czemu sie nie pali.

 

kontrolka się nie zapali bo po to masz zbiorniczek wyrównawczy żeby w takiej sytuacji wyrównało poziom płynu w układzie, a tłoczek nie wysunie się nagle o 5 cm że płyn w wyrównawczym spadnie do takiego poziomu żeby się zapaliła kontrolka.

 

[ Dodano: Czw 22 Sty, 2009 22:15 ]

a kontrolka? jak klocki mam zjechane to sie zapala - myslalem ze z bebnami tez ma cos wspolnego...

 

przy klockach jeżeli jest taka opcja jest wbudowany czujnik który to przy zużyciu klocków ulega przetarciu, przerywa obwód i dlatego zapala się kontrolka na desce, przy szczękach nie ma takich czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...