Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

widoczność w lusterkach X'a


Gość godunow

Rekomendowane odpowiedzi

19 stycznia wybrałem się moim X'em pierwszyraz w trasę w okropnej chlapie - 4,5 godź z machajacymi wycieraczkami - i tu OGROMNA PORAŻKA.

W zadnym moim dotychczasowym samochodzie (od 125p poczynając) nie było tak koszmarnej widocznosci w lusterkach bocznych.

1. Lusterka pokrywają się mgiełką kropel wody tak, że błogosławiłem nakaz jazdy na swiatłach - widziałem tylko plamy swiateł samochodów z tyłu - rozpoznanie marki samochodu z tyłu było niemożliwe

2. Woda z szyby przedniej nie jest odprowadzana w pełni na dach lecz spływa na lewą szybę kierowcy i płynie po niej poziomą strugą, oczywiscie z brudem i całym syfem jaki przednia szyba wyłapie spod opon TIRów, na takiej wysokosci że skutecznie zasłania część pola widzenia lusterka.

Zamówiłem na allegro owiewki na szyby, ale nie wiem jaki przyniesie to skutek.

A tak chwaliłem widoczność i lustra Trail'a przy dobrej pogodzie :( QWAĆ :< :(

PROSZĘ O PORADĘ, czy wasze X'y zachowuja sie podobnie i jak można to poprawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Lusterka pokrywają się mgiełką kropel wody tak, że błogosławiłem nakaz jazdy na swiatłach - widziałem tylko plamy swiateł samochodów z tyłu - rozpoznanie marki samochodu z tyłu było niemożliwe

Próbowałeś czy po włączeniu podgrzewania lusterek( u mnie włączają się z tylną szybą) jest tak samo fatalnie w mojej P11 pomaga.

2. Woda z szyby przedniej nie jest odprowadzana w pełni na dach lecz spływa na lewą szybę kierowcy i płynie po niej poziomą strugą, oczywiscie z brudem i całym syfem jaki przednia szyba wyłapie spod opon TIRów, na takiej wysokosci że skutecznie zasłania część pola widzenia lusterka.

Skąd ja to znam ;)

Zamówiłem na allegro owiewki na szyby, ale nie wiem jaki przyniesie to skutek.

Powinno ale nie koniecznie i szum powietrza na pewno będzie większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X'a mam dwa tygodnie i byłem przekonany, że nie mam podgrzewania luster (mie ma żadnego włacznika ani kontrolki ogrzewania luster) dopiero przed chwilą wyczytałem, że jezeli jest to włącza sie z ogrzewaniem tylniej szyby - tylko jak sprawdzić czy jest ?

Czy ciepłote ogrzewania lustra można wyczuc dłonią ?

Jeżeli jest to jak mocno grzeje - czy w czasie jazdy w deszczu lustra sa suche?

Znalazłem cały post na temat montazu mat grzewczych ale w Almerze - czy w X'ie jaest podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lustrami w deszczu lub mgle jest niestety nieciekawie. Nie wiadomo czemu Nissan przez jakiś czas nie oferował podgrzewanych lusterek w wersjach niższych niż Elegance (np. mój Sport+ ich nie ma). Jedyne co pozostaje, to wytrzeć je ręcznie, bo podczas jazdy nijak nie chcą wyschnąć, zachlapują się tylko bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę dramatyzujesz. ;)

Ja jeżdżę dość sporo po kraju i przy korzystaniu z podgrzewania lusterek wszystko jest oki.

Czy masz podgrzewanie możesz sprawdzić rano jak jest szron albo po wyjechaniu z myjki.

Po załączeniu ogrzewania tylnej szyby powinny krople wody zniknąć po jakiś 4-8 min.

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...