Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czyszczenie i ściąganie tapicerki


Gość kodi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie głownie do uzytkowników T30 bo nie wiem jak jest to rozwiązane w T31.

Otóż chciałbym wyprać tapicerkę i pytanie czy da się ją ściągnąć. U mnie zapinana jest z tyłu na zamki. Kiedyś próbowałem ją ściągnąć, ale ostatecznie utknąłem, bałem się coś urwać, rozerwać i dałem sobie spokój.

Pytam czy można ją ściągnąć, jesli tak to czy jest to prosta operacja, jak to wykonać na co uważać i jak wygląda np. zakładanie po praniu. A jesli się nie da to po co są zamki błyskawiczne. Przypuszczam że nie dla zabawy.

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

tapicerkę da się zdjąć, jak instalowałem podgrzewanie siedzeń to to zrobiłem - połamać nic się nie połamie, ale nie jest to najłatwiejsze bez wyjmowania foteli.

Do prania to jednak bym jej nie zdejmował bo materiał może się skurczyć w czasie suszenia i będziesz miał problemy z założeniem.

są myjnie gdzie piorą tapicerkę bez zdejmowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

tapicerkę da się zdjąć, jak instalowałem podgrzewanie siedzeń to to zrobiłem - połamać nic się nie połamie, ale nie jest to najłatwiejsze bez wyjmowania foteli.

Do prania to jednak bym jej nie zdejmował bo materiał może się skurczyć w czasie suszenia i będziesz miał problemy z założeniem.

są myjnie gdzie piorą tapicerkę bez zdejmowania

 

Ja wiem, że sa firmy co piorą, tylko uważam że jak da się ściągnąć to pranie ręczne będzie lepsze niż tak na fotelach. O kosztach nie mówię. Takie pranie to u nas min. z 200zł. Pytam, czy to prosta sprawa czy trzeba poświęcić na to cały dzień, wyciągać fotele, odkręcać śruby. Jesli jest to skomplikowana sprawa to dam sobie spokój.

Jak ci to poszło? w jakiej kolejności co robiłeś? Pamiętasz?

Możę ściągnięcie tapicerki z tylnej kanapy jest łatwiejsze?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zachodu z tym jest/pracowałem jako tapicer/ w jeden dzień to raczej nie dasz rady rozmontować-wyprać-zmontować/myślę o komplecie/ Pokrowce foteli są wykonane z materiału i podszyte pianką tapicerską bądź owatą/potocznie zwane "runo"/zanim wyschną trochę czasu minie,istnieje prawdopodobienstwo że mogą się skurczyć i będzie problem z nałożeniem,a zwłaszcza zapięciem zamków.Pranie tapicerki przez "firmy" zalecam wyłącznie latem żeby pianka w fotelach dobrze wyschła i nie było później czuć stęchlizną.Te 200zł to rozbój /mnie wyprała "firma" 2 dywany i komplet 3+2+1 za 110zł/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...