Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Falujące obroty w dci 86km


Gość ad75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam dci 86. od jakiegoś czasu przy hamowaniu po wciśnięciu sprzęgła obroty spadają do 800 na min a potem same wskakują do 15 i wyżej po czym spadają do jałowego. i tak kilka razy może się zdarzyć. w serwisie duuuuuuże oczy zrobili i nie mają pojęcia co to może być....może ktoś spotkał się z podobnym problemem. odpowiedź mile widziana. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysły mam następujące:

 

1/ponieważ w dieslach nie ma silnika krokowego a obroty reguluję pompa wtryskowa - problem z pompą wtryskową

2/po zatankowaniu marnego diesla może zapchać się filtr paliwa i jego dopływ jest nieregularny lub zmienny - więc - filtr paliwa

3/koło dwumasowe? - nie daj Boże! - na to chyba za wcześnie?

4/czujnik temperatury?

5/sterownik pompy wtryskowej?

więcej pomysłów nie mam a raczej coraz głupsze - zacząłbym od sprawdzenia czystości filtra paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem... ale po kolei, swego czasu w bydgoszczy na stacji paliw. hmmmm..podać nie podać....powiedzmy na literę s_ _ _ _ (ilość miejsc to liczba liter) "miła i kompetentna obsługa nalała mi do baku benzyny jakieś 40 litrów. przez pomyłkę oczywiście. potem miło się zachowali żadnych problemów nie robili. auto powędrowało do aso gdzie tylko wypłukali zbiornik. co prawda silnik nie był uruchomiony po owym tankowaniu i na moją sugestię, że może by tak przepłukać przewody i filtr wymienić odpowiedziano mi że to wystarczy. dzisiaj stwierdzili, że za falowanie obrotów i zwiększone spalanie odpowiadają zepsute wtryski. i czy w ostatnim czasie nie tankowałem na statoli bo tam diesel nie służy dci. czując pismo nosem, że będą chcieli mi dziecko brzuch wcisnąć przypomniałem im w/opisane zdarzenie, po czym nastąpiła konsternacja usłyszałem, ze nie mamy o czym rozmawiać i że to ich ewidentna wina, niedopatrzenie. tak więc tydzień oczekiwania na wtryski. i zwycięstwo!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miła i kompetentna obsługa nalała mi do baku benzyny

moja rada - ZAWSZE !!! patrzeć na ręcę patałachom z obsługi stacji. Ja staram się tankować sam a jeśli już ktoś nadgorliwy przyleci i chce mnie wyręczyć, obserwuję co robi. Potem mniej stresów i człowiek spokojniej śpi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam! Trochę odnowię temat.

Zarówno na forum jestem nowy jak i od niecałych 2 tygodni jestem nowym właścicielem Nota w wersji Accenta z silnikiem 1,5 dCi 86KM. Przebieg: podczas zakupu 95.000km; aktualny 96.500km. Dziennie pokonuje autem ok. 150km (dojazdy do pracy) na odcinkach uzyskując prędkość nawet 140km/h. Kupując go, na jeździe próbnej wszystko było w porządku, lecz z później zacząłem słyszeć swojego rodzaju "terkotanie" przy dodawaniu gazu (od ok. 1500 obr/min), niecharakterystyczne dla tego typu silnika. To "terkotanie" staje się z dnia na dzień co raz głośniejsze. Pojawia się głownie jak silnik jest nagrzany, lecz także przy zimnym zdarza się je słyszeć tylko ciszej. Ciepły silnik, podczas postoju bez wbitego biegu pracuje w miarę spokojnie i równo przy ok 800 obr./min. lecz co jakiś czas pojawia się bardzo krótki skok obrotów o jakieś 2-3 szerokości wskazówki do góry. Dodatkowo na pedałach odczuwam wibracje. Moim zdaniem nie jest to normalne zachowanie się układu napędowego. Wczoraj po ogólnych oględzinach mechanik powiedział mi, że nie słyszy nic nadzwyczajnego (faktycznie, jak na złość, "terkotanie" było albo bardzo ciche albo ten deszcz bijący o karoserię zagłuszał je). Jutro jestem umówiony w serwisie Nissana na diagnostykę i oględziny. Czy ktoś z szanownych użytkowników, spotkał się z takim zachowaniem układu napędowego? Czy w tym stanie mógłbym przejechać Notkiem jeszcze ze 2.000 km bez poważniejszych problemów, wiecie święta itp.?

 

Aha, nie lałem do baku benzyny, zawsze sam tankuje i 3 razy się upewniam co do ceny paliwa jak i jakości. Na tanie mnie nie stać a na lepszym, można zrobić więcej kilometrów.

Edytowane przez marcin3006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w serwisie, mechanik po oględzinach stwierdził, że nic nie wie co jest przyczyną. Komputer nie wykazał żadnego błędu. Silnik od czasu do czasu (odstępy ok. 10 sekund) wydaje metaliczny terkoczący dźwięk jakby zasysania. Mam jeszcze w moim rodzinnym mieście specjalistę od silników wysokoprężnych. Jak wrócę na święta odwiedzę go i zapytam co może być przyczyną takiego zachowania się silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wczoraj byłem u mechanika z zamiarem wymiany klocków i tarcz hamulcowych. Poprosiłem o małą diagnostykę i lokalizację nękających odgłosów (facet jest bardzo dobry w lokalizacji takich rzeczy). Po oględzinach usłyszałem "nieszczelna turbinka" i lekki wyciek zza silnika spowodowane właśnie tą nieszczelnością . Podobno to jest straszne dziadostwo i trzeba oddać tą turbinkę do regeneracji. Turbinka działa ale gdzieś puszcza. Silnik ma nadal swoją moc i na wyższych obrotach działa bez zarzutów.

Co do wtryskiwaczy to już też słyszałem takie propozycje ale gdyby tak było na komputerze powinny wyskoczyć jakieś błędy i zapalić się powinna jakaś kontrolka. Poza tym skoki obrotów są nieregularne. Kolejne propozycje jakie zebrałem od osób próbujących pomóc to: sprzęgiełko alternatora, turbina, wtryskiwacze, problem z kompresją, rolka napinająca, oraz najlepsze choć uczciwe "Panie, nie mam pojęcia".

 

Witam! Wracająć do tematu... Turbina wymontowana, wyczyszczona i sprawdzona na cisnienie i obroty. Olej był po zimnej stronie, ciepła strona była sucha. Jakies uszczelnienia wymienione ale nie w samej turbinie, oraz wyczyszczona zimna strona. Teraz po tym zabiegu zaczyna brać świerzo wymieniony olej (Shell Helix 10W40) ok. polowy stanu na 300km. Węże od zimnej strony zrobiły się ponownie wilgotne od oleju. Teraz nie wiem czy to jest normalne, że węże robią się mokre? Podobno turbina może przepompować olej z silnika do intercoolera. Auto nie kopci a silnik nie traci mocy, został wymieniony też filtr powietrza. Ma ktoś jakieś pomysły co do przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...