Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Problem z odpalaniem (elektryka) 1.9dci 2003


Gość vemon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy i od razu przychodze z problemem. Primera 1,9 2003

 

Otóż jakiś miesiąc temu podczas jazdy auto nagle zgasło jakby nie dostał paliwa,

przekręciłem stacyjkę i odpalił.Powtarzało się tak kilka razy.

Teraz żeby uruchomić auto, niema różnicy czy zimny czy gorący, muszę przekręcić stacyjkę kilka razy to znaczy 20 aż zapali się spiralka od świec żarowych.Jak już się zapali

to niema żadnego problemu wszystko działa,do momentu gdy znowu trzeba go odpalić,i znowu 20 razy stacyjka aż się zapali spiralka od świec.Byłem na komputerze wyszło że sterownik od świec jest padnięty.Sterownik został sprawdzony i okazało się że jest sprawny . Wykasowali błędy i już nie pokazywał błędu sterownika. Zauważyłem jeszcze że gdy pierwszy raz przekręcam stacyjkę to zapala się kontrolka od imobilajzera.

 

Moje pytanie gdzie może być problem?

Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może antenka natsa problemy robić. Jak ci nie chce odpalić wyjmij kluczyk obruć o 180' i ponowna próba. Czasami pomaga. Sprawdź sobie czy nie masz poprzecieranych przewodów zasilających od wtryskiwaczy. Podobe obiawy pojawiają się też przy uszkodzonych czujnikach wału albo wałka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy stacyjce, musisz zdjąć te plastiki za kierownicą i jest to taka puszeczka z numerkani przy stacyjce. Możesz podoginać piny i poprzepinać kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem rozkręcić te plastiki,ale tam są dwa nity których w żaden sposób nie da się

ruszyć,może ktoś wie jak to rozkręcić.

Drugim kluczem też próbowałem i nic.

Dziś rano zauważyłem jeszcze jedną ciekawostkę,przy zimnym silniku po przekręceniu stacyjki drugi raz,bo

pierwszy to imob...załączył się wiatrak od chłodnicy.Wiatrak załączał się do momentu gdy zapaliła się spiralka od świec,i dalej było wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa nity przy kierownicy.

 

[ Dodano: Pią 06 Lut, 2009 17:42 ]

 

[ Dodano: Pią 06 Lut, 2009 17:47 ]

Już 4 dzień stoi u mechanika i nie mogą dojść co jest.

Ściągneli elekttryka z ASO i nic nie poradził,powiedział że pierwszy raz spotkał się

z takim przypadkiem.

 

 

 

Próbuje dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

 

od wczorja mam ten sam proglem

 

 

mianowicie z dnia na dzień wsiadam do P12 przekęcam kluczyk i d....

zaczoł migać od imobi - zmnieniam na 2 kluczyk i to samo

 

teraz błyska informacjia o imobi

 

jeżeli możesz powiedzieć co sie dzieje jak twój przypadek co zrobiłeś będe wdzięczny za jakiekolwiek informacje

 

prosze o jakoieś info na adamszakal@vp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciek C

ZERKNIJCIE NA TEMAT " [P12/WP12] Problemy z IMMO ltp " , TAM UMIEŚCIŁEM ROZWIĄZANIE KTÓRE MI POMOGŁO... :)

 

[ Dodano: Nie 15 Mar, 2009 01:24 ]

ZERKNIJCIE NA TEMAT " [P12/WP12] Problemy z IMMO ltp " , TAM UMIEŚCIŁEM ROZWIĄZANIE KTÓRE MI POMOGŁO... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...