Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Prędkościomierz oszukuje


Gość RFX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do kolegów, czy u was również prędkościomierz zawyża wartości pokazując większą prędkość niż faktyczna z jaką jedziecie?

U mnie jest to teraz około 10km/h więcej niż faktyczna prędkość z którą jadę. Niby nawet dobrze, bo jadę bezpieczniej i nawet zerkając na licznik przy ograniczeniach prędkości mam niemal pewność, że mieszczę się w limicie. Jednak chciałbym wiedzieć, czy to jest reguła, czy tylko ja tak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie tylko Ty tak masz. Jest to chyba specjalne działanie producentów ale może niech się wypowie ktoś bardziej w temacie.

Wiem że zmiana rozmiaru koła wpływa na wskazania prędkościomierza ale tego też nie sprawdzałem :)

Podejrzewam że porównywałeś to z GPS ? :>

Nie spotkałem się jeszcze z samochodem w którym prędkościomierz zgadza się z GPS.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkosciomerze jak sama nazwa wskazuje jest rodzajem miernika - jak każdy miernik ma swoją dokładność, im autko wyższej klasy tym dokładność i kalibracja jest wyższa. Jeśli chodzi o autka z zakresu Sunny, Almera czy Micra dokładność jest w okolicach 10% +- 2%

Czyli przy niższych prędkościach dokładność jest w miarę rozsądna ale przy wyższych zaczyna sie jazda. Zwykle żeby jechać z rzeczywistą prędkością 100 km/h trzeba furkę rozpoędzić do 105-110 wg wskazań licznika. Jest to też jeden z powodów dla których fotoradary są kalibrowane zwykle na przekroczenie prędkości o 20 km/h.

 

Moje poprzednie autko - Opel Astra - miał przekłamanie stałe do prędkości 100 km/h przekłamywał równo 10 km/h im szybkość była większa tym przekłamanie wzrastało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z samochodem (marką), który by nie zaniżał prędkości. Chyba standard. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że porównywałeś to z GPS ? :>

 

Sprawdzałem również z GPS, ale także jadąc równo z citroenem C3 wyposażonym w elektroniczny licznik, jak również z fotoradarem umieszczonym przed przejściem dla pieszych, który zwracał uwagę świecąc "ZWOLNIJ" kierowcom przekraczającym 50km/h.

 

Problem w tym, że jeśli zawyża prędkość, to również zawyża licznik przebiegu (jeśli nie jestem w błędzie) a co za tym idzie niezbyt dokładnie można obliczyć przejechany dystans jak również zużycie paliwa.

 

Oczywiście jest różnica przy letnim i zimowym ogumieniu (zimowe opony mam z mniejszym profilem), niemniej przy zalecanym przez producenta rozmiarze również jest różnica - stąd moje pytanie. Ale skoro piszecie, że wszystkie tak mają, to już nie będę się przejmował.

 

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podepne się pod temat , jechałem ostatnio z nawigacją i też były róznice , nawigacja pokazuje 75 km a licznik 60 ale ta nawigacja to lipa jedna wielka i po pierwszym wyjeżdzie dałem sobie spokój zresztą pospuła się. Mam pytanie czy w Serenach radia są podpięte kostką ISO czy trzeba kombinować przy wymianie radia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na iso trzeba przerabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeróbka jest bardzo prosta. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...