Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Maxima( wałki ssące z VQ35DE do VQ30DE)


Szalony
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś Wielki Wac poruszał na forum temat włożenia wałków z VQ35DE do VQ30DE i podał różnice między nimi :

 

Engine: VQ30DE

Model Years: 1995-1999 (Maxima/ '96+ I30)

 

Intake__Lift: 8.55mm

Exhaust_Lift: 8.55mm

 

Intake__Duration: 232ş

Exhaust_Duration: 232ş

 

Intake_Opens: 3ş BTDC

Intake_Closes: 49ş ABDC

 

Exhaust_Opens: 49ş BBDC

Exhaust_Closes: 3ş ATDC

 

Overlap: 6ş

 

 

 

-------------------------------------

 

 

Engine: VQ35DE (2)

Model Years: 2002-2005 (Maxima, and a slew of others)

CVTC: Intake

 

Intake__Lift: 9.5mm

Exhaust_Lift: 9.5mm

 

Intake__Duration: 238ş

Exhaust_Duration: 240ş

 

Intake_Opens: 6ş ATDC

Intake_Closes: 64ş ABDC

 

Exhaust_Opens: 52ş BBDC

Exhaust_Closes: 8ş ATDC

 

Overlap: 2ş

 

-------------------------------------

 

 

Engine: VQ35DE (3)

Model Years: 2005 (G35 Coupe, 35th Anniversary 350Z)

CVTC: Intake and Exhaust

 

Intake__Lift: 10.5mm

Exhaust_Lift: 10.5mm

 

Intake__Duration: 248ş

Exhaust_Duration: 248ş

 

Intake_Opens: 2ş ATDC

Intake_Closes: 70ş ABDC

 

Exhaust_Opens: 70ş BBDC

Exhaust_Closes: 2ş BTDC

 

Overlap: -4ş

 

 

Zastanawiam się poważnie nad włożeniem bardziej agresywnych wałków ssącyh( nie tylko ja ;) ) i mam możliwość kupić wałki od VQ35DE 2002-2005 Maxima.

 

1. Czy po wymianie wałków konieczne jest strojenie silnika?

2. Czy dobrze byłoby po tym zabiegu przesunąć odcinke (Coobcio słyszałem, że masz na to jakiś patent :027: .....czy z Maximą byłby jakiś problem ??)

 

3. Na pewno w Stanach coś takiego już ktoś robił..... mile widziane wykresy z hamowni przed i po wymianie wałków (VQpower pewnie coś o tym wiesz ? :027:)

 

Co ogólnie o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nareszcie zabieracie się za jakieś grubsze mody silnika maxi bo oprócz wydechu to chyba nic przy silniku nie dłubaliście co ;)

jeśli pasuje to zmieniać bo chłopaki z 2.0 VE już mocą was zaczęły rozkładać :D

życzę powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwa razy okazję meirzyć AFR w MAXIMACH 3.0 powiem że warto je jednek wystroić w serii są bardzo przelane a co do przesunięcia limitera musiał bym obadać jak to ECU wygląda od środka :)

No bawcie się bo nie ma nic lepszego jak pojemność - 2.0 już mamy mocno wyśrubowane pod 215KM a takie parametry dla 3.0 to pikuś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam mialem taki plan wsadzenia walkow do maximy, jednakze w V6 nie jest to takie banalne jak w kosiarce, plus to ze na takich walkach dol leci (czytalem o stratach od 10-15Nm) a przyrost mocy niewielki (5-8 KM).wiec czy warto?

 

Aha jeszcze jedno. Walki w wersji 3.5 nie na plug 'n' play do silnika 3.0

 

Mozna by tez zainteresowac siewalkami wydechowymi z silnika DE-K. sa agresywniejsze jak DE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nareszcie zabieracie się za jakieś grubsze mody silnika maxi bo oprócz wydechu to chyba nic przy silniku nie dłubaliście co ;)

jeśli pasuje to zmieniać bo chłopaki z 2.0 VE już mocą was zaczęły rozkładać :D

życzę powodzenia :)

 

Jak na razie, to Maximy(o których wiem) w PL tylko miały ruszane wydechy i doloty, ale uwierz mi układ wydech w Maximie bardzo dużo złego robił :/

 

Myślę, że w czerwcu będzie okazja stanąć na kresce z Primerami i zobaczymy jak to będzie wyglądać :)

 

Miałem dwa razy okazję meirzyć AFR w MAXIMACH 3.0 powiem że warto je jednek wystroić w serii są bardzo przelane a co do przesunięcia limitera musiał bym obadać jak to ECU wygląda od środka :)

 

No to jak się już cieplej zrobi, to się może wybiorę na jakiś spocik do Warszawki. Jak byśmy się może umówili np. w dzień zlotu przed południem i na spokojnie obadali/obgadali za co się warto brać. Bo tak jak teraz widzę, to bez zmiany wałków nie ma się co brać za przesunięcie odcinki. Czym najlepiej byłoby ją wystroić i skoro są przelane tzn. że wypadało by ją wystroić bez względu na to jakie wałki siedzą ? :027: :D

 

Jakie Maximy mierzyłeś, w wersji US czy europejskie QX?

 

na takich walkach dol leci (czytalem o stratach od 10-15Nm) a przyrost mocy niewielki (5-8 KM).wiec czy warto?

 

Aha jeszcze jedno. Walki w wersji 3.5 nie na plug 'n' play do silnika 3.0

 

Mozna by tez zainteresowac siewalkami wydechowymi z silnika DE-K. sa agresywniejsze jak DE.

 

Czy po wymianie samych ssących też dół poleci?? ...... z tego co czytałem największy wpływ mają na to wałki wydechowe.

 

Co tam dokładnie w tych wałkach z 3.5 trzeba przerabiać żeby pasowały do 3.0 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto je jednek wystroić w serii są bardzo przelane

Czy w maximie da sobie rade np ecu master czy do obd 2 trzeba juz jakas inna/drozsza swinke zamontowac i czy da rade "pokrecic" zaplonem. Mamy fajkocewki wiec nie wiem jak by to wygladalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto je jednek wystroić w serii są bardzo przelane

Czy w maximie da sobie rade np ecu master czy do obd 2 trzeba juz jakas inna/drozsza swinke zamontowac i czy da rade "pokrecic" zaplonem. Mamy fajkocewki wiec nie wiem jak by to wygladalo.

 

Greddy Emanage Ultimate przesunie ci odcinke, przestawi zaplon, ustawi AFR,zmieni punkt otwarcia krotszego dolotu (wersja EU i US silnik DEK i wszystkie 3.5L)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w maximie da sobie rade np ecu master czy do obd 2 trzeba juz jakas inna/drozsza swinke zamontowac i czy da rade "pokrecic" zaplonem. Mamy fajkocewki wiec nie wiem jak by to wygladalo.

Paliwo da radę zapłonu chyba też... choć nie wiem nie montowałem do maximy jeszcze.

Np. w 200SX S14 mam też 4 oddzielne cewki i zapłonik mogę regulować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coobcio, a byla by mozliwosc zeby to jakos sprawdzic? Nie mowie ze teraz pewnie jakos na wiosne albo w lato. Jesli bym zmienil walki to czy wypadalo by jeszcze zmienic pompe paliwa i wtryski? Wydech 2.5' juz mam, dolot to wkladka k&n a na wiosne bede myslal o dobrowadzeniu do niej zimnego powietrza.

Wacu ten komp gredy przy obecnej cenie dolara troche drogi ale jak ecumaster nie da rady to trzeba bedzie o takim czyms pomyslec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odswieze troche temat. Jesli walki od 3.5 nie pasuja do 3.0 to moze isc grubiej i np zalozyc glowice od 3.5 do 3.0. Tylko teraz nasuwaja sie pytania. Czy glowica bedzie pasowala? Czy wszystkie knalay sa takie same i najwazniejsze czy jest sens? Np taka glowica od 350z/g35 w a32 da cos? Czy wtedy walki moga tez okazac sie za agresywne? Czy agresywnosc walkow dobiera sie do pojemnosci silnika czy do budowy glowicy. Czy jest sens w tym co pisze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odswieze troche temat. Jesli walki od 3.5 nie pasuja do 3.0 to moze isc grubiej i np zalozyc glowice od 3.5 do 3.0. Tylko teraz nasuwaja sie pytania. Czy glowica bedzie pasowala? Czy wszystkie knalay sa takie same i najwazniejsze czy jest sens? Np taka glowica od 350z/g35 w a32 da cos? Czy wtedy walki moga tez okazac sie za agresywne? Czy agresywnosc walkow dobiera sie do pojemnosci silnika czy do budowy glowicy. Czy jest sens w tym co pisze :P

 

no i niestety to tez nie przejdzie, glowica 3.5 ma inaczej rozmieszczone kanaly na chlodziwo, jest takze nizsza od 3.0 i potrzeba cewki od silnika 3.5. kolejna sprawa jest to ze nie podejrzoe rozrzad do glowicy 3.5 gdyz tamta ma spejlane wyzlobienia na mechanizm od zmiennej fazy rozrzadu. a o tym ze kolektor dolotowy nie podejdzie to juz nie wspominam :P

 

EDIT

 

mala poprawka. to co pisze wyzej dotyczy sie glowicy 3.5 RWD, FWD 3.5 glowica podejdzie i jest P'n'P ale wiedzmy ze spadnie stopien kompresji z 10.5 na 8.5 co dla silnika N/A jest bez sensu. dodam tez ze i w tym wypadku 3,5 dolot jest potrzebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Gość rizlaplus

Quest

 

Witam.Panowie prawdopodobnie poszedl mi w nissanie quest 3.5 vq35de napinacz lancucha rozrzadu.Skad wziac informacje o ustwieniurzrzadu walkow itp po ingerencji i ewentualnej wymiany napinacza.Przy lancuchu mam metaliczny dzwiek z silnika i sa opilki zlote w misce olejowej.Prosze o sugestie i pomoc w znalezieniu danych do ustawienia rozrzadu.Czy jest mozliwe ze walnelo jakies ogniwo lancucha gdy auto ma niecale 100tys przebiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...