Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Holenderska instalacja wtrysku cieklej fazy LPG


Gość Marioo2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kiedys cos znalazlem na ten temat ale dzis nie szlo mi to najlepiej postanowilem wiec zalozyc temat.

 

Moje zapytanie brzmi:

-gdzie znajde pompe

-na jakim ona chodzi oleju

-filtr jest wymienialny czy nie (slyszalem ze nie ale chcialbym sie upewnic)

-taka wymiane oleju mozna zrobic samemu czy do tego juz trzeba fachowca... z tym tez przeciez moze byc roznie ;)

-czym jest spowodowana sytuacja ze jak chodzi na paliwie odpala na dotyk (pod warunkiem ze sie zrobila kilkanascie kilometrow wczesniej na paliwie), a na gazie trzeba dobrze pokrecic i jeszcze trzymac noge na pedale gazu zeby odpalil (odpali bez dodawania gazu ale zajmie mu to dluuuzej). Dodam ze ma spore dziury w obrotach i raz jak wjechalem do garazu, zgasilem silnik, to slyszalem ulatniajacy sie gaz. Ruszalem wtryskami i przestalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką konkretnie masz instalację?

pompa jest zintegrowana ze zbiornikiem, przynajmniej tak jest w przypadku JTG.

z gazu nie odpalisz normalnie gdyż instalacja jest ustawiona tak żeby z benzyny przełączyła się na gaz dopiero po osiągnięciu jakiejś założonej temperatury silnika, więc jak odpalasz z gazu?

filtr jak najbardziej jest wymienialny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski mam Viale, pomaranczowe.

Zgadza sie, z gazu nie odpale. Z tym ze jak pisalem, jak jezdze na gazie i chce odpalic trzeba krecic i krecic, jak dluzej pojezdze tylko na paliwie odpala super.

Zintegrowana pompa... znaczy jest w zbiorniku? W takim razie jak sie dostac do filtru i gdzie takowy dostac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia gdzie dokładnie jest filtr ale pompa jest tak jak piszesz w zbiorniku. filtr możesz dostać napewno w większości zakładów które montują instalacje LPG oraz w niektórych sklepach z artykułami motoryzacyjnymi, jestem też pewien że można je znaleźc w necie typu allegro itd. tylko trzeba wiedzieć czego szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...