Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Twarde zawieszenie


Gość BARDOPOND

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy jest jakiś sposób aby zawieszenie stało sie trochę bardziej miękkie ? Czy może już ktoś próbował coś takiego robić i jakie to przyniosło efekty ?

 

Pozdrawiam forumowiczów i niewątpliwie przepiękne forumowiczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy jest jakiś sposób aby zawieszenie stało sie trochę bardziej miękkie ? Czy może już ktoś próbował coś takiego robić i jakie to przyniosło efekty ?

Jeśli masz fabryczne zawieszenie, to jedyne co mi przychodzi na myśl, to założyć koła z oponami o wyższym profilu ( ale co za tym idzie mniejszej średnicy felgi ), no chyba że chcesz, to wrzuć amorki ze szrotu, napewno będzie bardziej miękko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zawsze było takie twarde? U mojego znajomego kiedyś zawieszenie stało się również bardzo twarde i wyszło na to, że ma amorki do wymiany bo sie zapowietrzyły i zawiecha była troche jak beton :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne pytanie. Wydawało mi sie że almera fabrycznie ma dość miękkie zawieszenie. Może auto jest po tuningu. Jeżeli nie to sprawdź ciśnienie w kołach, Czy amorki sie nie pozacierały i nie stoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to za twardość zawieszenia odpowiadają sprężyny.

Nissany generalnie mają twarde zawieszenia za to rewelacyjnie trzymają się drogi. Niestety coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mało uważnie czytacie forum... Już wielokrotnie było o twardym zawieszeniu i w N15 i w P11...

 

Tak, było coś kiedyś o zwieszce w N15 i padło stwierdzenie, że sedany w N15 mają bardziej miękkie , komfortowe zawieszenie a wersja np. 3D ma inne nastawy - bardziej twarde.

 

Co ciekawe, taką informację uzyskałem również w T&T Zaborowski ... więc to chyba prawda.

 

Też mnie wkurza dobijanie w moim 3D, ale co zrobić....kombinować, żeby było bardziej miękkie ? nieee , to raczej nie ma sensu, może elementy gumowe wymienić co najwyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...