Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Montaż CB w X-ie


liarT-X
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Szanownych użytkowników X-a montował CB w panelu środkowym deski rozdzielczej? Chodzi mi o zamontowanie CB na stałe tzn. ze stale podłączonym zasilaniem (załączanie stacyjką), CB umieszczone w małym środkowym schowku z klapką (pod radiem), kabel antenowy przeprowadzony do tylnej części dachu. Próbowałem dowiedzieć się w serwisie Nissana i tak np. Nissan Gdańsk montaż samego CB bez anteny - 250 zł, Nissan Koszalin - 450 zł. Na tłumaczenie, że to zajmie aż 3 godziny trudno mi uwieżyć. "Lekko" chyba nasi zdziercy przesadzili, a może spróbować w Niemczech(to byłby numer gdyby było taniej)? A może macie inny pomysł na zamontowanie CB w X-ie? I jeszcze jedno, czy montaż samodzielny z ingerencją w części plastikowe konsoli środkowej i do instalacji elektrycznej auta pozbawia gwarancji? W jakim zakresie, czy pozbawia tylko gwarancji na te elementy które są przerabiane? Czy na całość instalacji elektrycznej bo jest podłączone do głównego zasilania panelu AV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie staję przed tym samym dylematem, Nissanik na mnie już czeka, do odbioru lada dzień i będę montował CB-Radio. Z poprzedniej Hondy CR-V wymontowałem już mojego Walkerka i teraz czekam na Nissanika. Raczej sam będę montował, jak coś to może zrobię jakąś dokumentację z instalacji to może w czymś tym pomogę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie tam zamontowałem i jest super nic nie widać jak chce to zakładam mikrofon i działa

, musiałem oddciąć dno w półce i radio zaczepiłem na dwie śruby + niestety taśma izolacyjna ale można to profesjonalniej zrobić oczywiście

 

zasilanie wczepiłem do zapalniczki wiec instalacja jest nietknięta, a kabel od anteny puściłem pod siedzeniami, to jakąś godzien mi zajeło i śmiało polecam można samemu top zrobić. Końcowy efekt jest ok otwierasz schowek a tam masz radyjko podłączasz mikrofon i jazda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Dzięki za odpowiedź (wojtgor), mam tylko pytanie , czy wyjmowałeś półkę do wycięcia, jeżeli tak, to jak się to robi(czy są jakieś zaczepy), czy wycinałeś dno z półki bez jej wyjmowania(np. wypalając lutownicą). Przypomnę że chodzi mi o małą półkę "środkową", z klapką, pod radiem. Wymiary tej półki są zbliżone do radia CB jedynie szerokość jest większa - rozumiem, że poprzez pozostałą szczelinę wystaje kabel do zapalniczki ale kabel antenowy to chyba udało Ci się przeprowadzić przez otwór wycięty w półce? i dalej już pod ssiedzeniami? Inaczej nie da się zakmnąć klapki. I jeszcze jedno, oczywiście dodatkowy głośnik jest wtedy niezbędny, gdzie go np. zamontowałeś? :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dotychczas to ja tylko zdjąłem/rozebrałem panel środkowy i się rozejrzałem.

Zdejmuje się poprzez pociągnięcie tego panela, mocowany jest tylko na zatrzaski, potem już wszystko da się rozkręcić, odkręcić, rozebrać.

Kolego wojtgor - nie powiedziałeś dokladnie w którym miejscu zamontowałeś radyjko - czyżby w półce pod radiem?

I jakie radio zamontowałeś (chodzi mi o gabaryt) bo mój Walker to może się zmieści pod warunkiem że zupełnie usunę tą półeczkę, identycznie miałem to zrobione w CRV-ce i mi się podobało.

 

[center:0a9a88be0b]092925dscf2367.jpg[/center:0a9a88be0b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona cała ta obudowa gdzie jest radio itp... sa na zatrzaskach trzeba to odczepić ciągnąc do siebie a potem zdemontować radio odkręcić półkę i można ją przerabiać, to prosta czynność tylko uważaj na białe zapinki z całej obudowy mogą odpadać mi jedna wpadła do środka i zgubiła się, one sa zdejmowane wiec łatwo je zgubić.

 

fotka powyżej pokazuje stary model ja mam w t31 taką półkę zamykaną klapką i tam umieściłem radio zamyka się i nic nie widać. Oczywiście gabaryty radia mają znaczenia trzeba najpierw sprawdzić radio czy się zmieści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak koniecznie chcesz to i Subwoofer można założyć :P, ale u mnie słychać doskonale na 1/3 mocy radyjka wiec potrzeby takowej nie mam by było głośniej.

Radyjko mam najtańsze takie z supermarketu, proste ale działa jak dotąd 0 punktow ;), czyli spełnia swoją rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko kabel antenowy mam na stałe w samochodzie i jest dość dobrze ukryty. Ciągnie się od końca dachu do wysokości drążka biegów po stronie pasażera. Końcówka zawsze jest pod fotelem. Radio mam przyczepiane na dwóch 10cm technicznych czarnych rzepach 3M na panelu środkowym od strony pasażera. Prąd pociągnąłem pod fotel z bagażnika. Zamontowanie/zdemontowanie radia zajmuje mi 1 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko kabel antenowy mam na stałe w samochodzie i jest dość dobrze ukryty. Ciągnie się od końca dachu do wysokości drążka biegów po stronie pasażera. Końcówka zawsze jest pod fotelem. Radio mam przyczepiane na dwóch 10cm technicznych czarnych rzepach 3M na panelu środkowym od strony pasażera. Prąd pociągnąłem pod fotel z bagażnika. Zamontowanie/zdemontowanie radia zajmuje mi 1 min.

 

też tak miałem zamontowane, ale latem , jak autko się nagrzało w środku , rzepy się odklejały od plastiku. Na razie ma włożone radyjko , wlasciwie wcisnięte miedzy obudowę tunelu a siedzenie kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem załączyć fotki ale mam taki komunikat??? "Niestety Limit na wszystkie załączniki na tym forum został przekroczony. Prosze skontaktować się z administratorem forum." Tośmy zaszaleli z tymi zdjęciami tutaj, aż światłowody się nagrzały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to link http://gallery.me.com/wojtgor#100108

 

szczerze to jestem zaskoczony to pierwszy taki problem dla mnie na forum że nieda się fotek wrzucić

na innych mogę bez problemu a tutaj nie :(, z linkami i układaniem na innych serwerach to uciążliwe jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wstaw zdjęcie na jakiś portal z fotkami, ja mam na www.fotobucket.com.

Lub www.imageshack.com, jest też polski www.fotosik.pl

Po wstawieniu zdjęcia na powyższy portal, kliknij na zdjęcie prawym przyciskiem myszy, "właściwości" i link z "Adres URL" wklej do postu tak:

 

twój link

 

(wpisz w jednym ciągu bez spacji)

 

MonteChristo, niestety ... nie działa.

 

Pozdrawiam

Vratko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fachowa robota!!!, ja jedna wolę jak się chowa tylko że przy twoim wypasionym radyjku tak by się nie dało bo jest za wielkie. Tak czy inaczej Adam Słodowy się chowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Ten pomysł na zdjęciu z zamykaniem radia klapką zajefajny. Ja gdybym mógł to bym wsadził tam moje Galaxy DX95T, ale nie zmieści się wcale. Już miałem zamiar to zrobić w przepastnym schowku po prawej, ale obsługa tego radia by była uciążliwa bardzo, więc pozostał tylko Walker, z którego i tak jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Koledzy za odpowiedzi, jeszcze jedno pytanie, czy montowaliście gdzieś dodatkowy głośnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...