Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przednia szyba do wymiany


jery112
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Do tej pory czytałem posty. Teraz nadeszła pora coś napisać. Dziś wracając z pracy swoją Navarą z jadącego z naprzeciw samochodu odprysł kamyk i uszkodził mi przednią szybę. Odprysk o średnicy ok 1cm jest dokładnie na wysokości moich oczu. Był wieczór i mam tylko nr rej."sprawcy"- zreszta niczego nie winnemu- zdarzenie losowe. Czy ktoś ma doświadzczenie czy ubezpieczyciel pokryje koszty wymiany szyby i zabierze mi przy tym zniżki? Auto jest z końca grudnia i troche przykro jeździć z odpryskiem na który jestem zmuszony ciągle patrzeć. Jutro będę w serwisie bo piszczą mi klocki hamulcowe i od razu bym tą sprawę poruszył. Dziękuję z góry za wszelkie podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy jakie masz ubezpieczenie, niektóre ubezpieczenia nie pokrywają wymiany szyb. jeżeli pokrywa to możesz zrobić ze swojego OC ale wtedy stracisz częśc zniżki. Od jak to określiłeś "sprawcy" nie ma szans na uzyskanie jakiegokolwiek odszkodowania a tym bardziej udowodnienia że to on, no chyba że była to ciężarówka przewożąca np żwir i ładunek był źle zabezpieczony co też trzeba by było udowodnić. nie rozumiem tylko dlaczego pytasz tutaj o takie rzeczy, nie prościej zadzwonić do swojego ubezpieczyciela, przedsatwić sytuację i uzyskać odpowiedź w 5 minut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy jakie masz ubezpieczenie, niektóre ubezpieczenia nie pokrywają wymiany szyb. jeżeli pokrywa to możesz zrobić ze swojego OC

Ze swojego AC.. OC jest dla innych, nie dla Ciebie..

To jedyne wyjście i zniżki pójdą o 1 próg w górę. Gdyby był sprawca, to wtedy szłoby z jego OC - i fajnie...

Zanim jednak coś w tym kierunku zdecydujesz - zobacz, po wizycie w "szybowni" - może fa się coś z tym zrobić... Naprawiają teraz nawet duże ubytki w szkle.. Jeśli konstrukcja klejenia jest nienaruszona - może się dać... Zawsze to mniejszy koszt no ta cała wymiana ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście miało być AC ale źle mi się napisało, odrazu zobaczyłem swój błąd ale nie dane mi było wcześniej poprawić z racji tego jak wolno mi działa i jak zacina się to forum, dopiero teraz mi się to udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedź teraz za jakimś ciężarowym, wyprzedź go i powiedz, że zrobił Ci bube :) z dużych firm i tak nie mają zniżek bo ciągle coś się dzieje :) Druga sprawa, ciężarowy protektor nie za często łapie kamyki, chyba, że cegłówka wejdzie w bliźniaki wtedy potrafi polecieć :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z ASO. Jutro jestem umówiony na wymianę przedniej szyby(nawet mieli szybę i osprzęt na stanie) . Koszt ok 2k pokryje z polisy AC. Pozdrwaiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jery112. ja miałem takie zdarzenie w zeszłym roku. Wymiana bez problemu. Szyba tylko w serwisie ze względu na czujnik deszczu. Ale na przyszłość stosuj się do takiej rady jak mówili wcześniej:

jedziesz za "patelnią" i dzwonisz na policję podając, że jakiś kamburek spadł z niego lub wypadł spod niego i rozbił ci szybkę. Podajesz oczywiście jego numerek. Oni ścigają go i naprawiasz szybkę z jego OC. Proste i skuteczne. Sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stosuj się do takiej rady jak mówili wcześniej:

jedziesz za "patelnią" i dzwonisz na policję podając, że jakiś kamburek spadł z niego lub wypadł spod niego i rozbił ci szybkę. Podajesz oczywiście jego numerek. Oni ścigają go i naprawiasz szybkę z jego OC. Proste i skuteczne. Sprawdzone.

 

 

Przecież to jest chamstwo i krzywda dla drugiego człowieka. Taki kierowca ciężarówki zostaje ukarany mandatem za coś, czego nie zrobił. Prosty chłopina przytaknie, nie chcąc komplikacji. Jeżeli będzie rozgarnięty, to zaprzeczy i przy dalszym obrocie sprawy zostanie uniewinniony w sądzie grodzkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedź teraz za jakimś ciężarowym, wyprzedź go i powiedz, że zrobił Ci bube
jedziesz za "patelnią" i dzwonisz na policję podając, że jakiś kamburek spadł z niego lub wypadł spod niego i rozbił ci szybkę. Podajesz oczywiście jego numerek. Oni ścigają go i naprawiasz szybkę z jego OC. Proste i skuteczne. Sprawdzone.

 

Jestem pod wrażeniem. Przecież to oszustwo, a przede wszystkim dziadowanie. DZIADOWANIE na maksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie potrzebnie pojechałeś z tym do ASO. Ja ostatnio wymieniałem boczną szybę. W ASO powiedzieli mi 540zł za samą szybę + wymiana. Podzwoniłem w parę miejsc i znalazłem producenta szyb Saint Gobain, czyli dokładnie takich samych jak w oryginalne. Pojechałem do nich, i dostałem dokładnie tą sama szybę, z tymi samymi numerami co pozostałe, żeby było śmieszniej był nawet widoczny ślad po zeszlifowanym napisie NISSAN nad numerem. Powiedzieli mi że to dlatego iż nie mogą sprzedawać szyb z logo samochodu, ale mówią że to są dokładnie te same szyby co w ASO bo oni im je dostarczają tyle tylko że już z tym napisem. Ale co najważniejsze za tą samą szybę łącznie w wymianą zapłaciłem 240zł. Powiedzieli mi także o przedniej szybie, jak wspomniałem ile przycina na takich szybach Serwis, że właśnie w serwisie czołowa kosztuje ponad 2000zł, a u nich ta sama kosztuje 580zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daz, no to byłem lepszy: ja za boczną z Saint Gobain (dokładnie jak mówisz, tylko bez napisu nissan) zapłaciłem z wymianą(!) 200 zł brutto na fakturę :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z ciężarówką z życia wzięta. Kilka lat temu do mojego ojca kierującego dźwigiem podjechał gościu z odpryskiem. Ciekawe bo miał terenowy protektor i taki kamieni nie łapie, no chyba że cegłówki :) Tak czy siak, gościu dostał nr polisy. Kierowcę i firmę to nic nie kosztowało, polisa wypłaciła. Jeden z przykładów, kto z niego skorzysta jego sprawa. :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

stłuczona przednia szyba to kicha. nie dość, że możesz stracić zniżki to jeszcze trudniej sprzedać samochód z wymienianą szybą. niedawno sprzedawałem primerę. tydzień przed sprzedażą ktoś stłukł mi pod blokiem szybę (nie wiem jak, widziałem tylko efekt- pająk w prawym dolnym rogu).

kupujący sprawdzali numery wszystkich szyb i jak zauważali, że przednia jest z innej serii to od razu myśleli, że samochód jest powypadkowy. i wytłumacz, że ktoś uszkodził szybę pod blokiem!

a tak na marginesie żona znalazła śmieszne ubezpieczenie - ubezpieczenie szyb. czego to ludzie nie wymyślą. hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...