Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pedał gazu


Gość ad75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

notek to pytanie właściwie jest do ciebie. pytanie czy wiesz może jaki jest zamontowany pedał gazu. tradycyjny czy może elektroniczny/ewentualnie skąd się dowiedzieć bo "asy" w aso zrobiły duuuuże oczy gdy pytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.4 też ma elektronikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjometr nie ma prawa się wieszać, to takie proste urządzenie, w którym po ścieżce oporowej porusza się końcówka suwaka. Widziałem za to powycierane ścieżki i to było przyczyną błędnego działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zwiększenia bezpieczeństwa pedał przyśpieszenia "gazu" steruje dwoma potencjometrami, we wszystkich wersjach silnikowych NOTE.

 

Na pewno nie ma on wpływu na falujące obroty silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w astrze też były dwa. jeden liczył od 0 do max a drugi od max do 0. efekt był taki, że jak się jeden zwieszał to obroty wędrowały na 1500 i dopiero po dł€ższym czasie się odblokowywał i można było nim sterować. długo szukano aż wreszczie pewien mądry mechanik poszedł po rozum do głowy i wymienił pedał. i jak ręką odjął!!!!!dlatego myślę, że to jest to. no chyba, że się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy się - dwa połączone równolegle (fizycznie) a elektronicznie niezależne? Możliwe, ale skąd to info?

 

Dokumentacja np:EC str404

 

[ Dodano: Sro 04 Lut, 2009 14:03 ]

w astrze też były dwa. jeden liczył od 0 do max a drugi od max do 0. efekt był taki, że jak się jeden zwieszał to obroty wędrowały na 1500 i dopiero po dł€ższym czasie się odblokowywał i można było nim sterować. długo szukano aż wreszczie pewien mądry mechanik poszedł po rozum do głowy i wymienił pedał. i jak ręką odjął!!!!!dlatego myślę, że to jest to. no chyba, że się mylę.

 

 

Kolego masz rację jeden działa od 0,36V do 4,75V a drugi odwrotnie. dla silnika CR EC-408

dla HR 0,6V do4,7 ale drugi 0,3V do 2,4V EC-1180

Ciekawe co u Ciebie znajdą za przyczynę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w starszych autach za falujące obroty odpowiedzialny był często silnik krokowy, który odpowiada za regulacje obrotów biegu jałowego,może być zanieczyszczony i nie pracuje wtedy prawidłowo ale nie wiem czy w Nocie jest takie ustrojstwo? :D jeśli Japońce nie wymyślili czegoś nowego to pewnie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój ojciec przez dłuższy czas jeździ Daewoo Nubira i też miał problemy z falującymi obrotami, z którymi serwis nie mógł sobie poradzić, co prawda Daewoo to zupełnie inna bajka, ale po wielu próbach poradził sobie na to całkiem prosto - jak obroty zaczynają świrować odłącza akumulator na kilkanaście sekund i wszystko wraca do normy. Prawdę mówiąc wątpię czy sprawdziło by się w Nocie, ale nie mogłem się powstrzymać żeby nie napisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Peugeocie 207 też falowały obroty. Raz miał o 100 więcej, raz o 100 mniej od 750 (tyle miał obrotów na biegu jałowym). W ASO wymienili przepustnicę i problem już się więcej nie pojawił. Przynajmniej przez okres 4 miesięcy po wymianie (po 4 miesiącach od wymiany sprzedałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnieliście jeszcze o zestyku biegu jałowego który też jest w pedale elektrycznym :P

potencjometry mogą być jak najbardziej OK ale wystarczy że zestyk biegu jałowego nie będzie zwierał i z obrotami mogą się cuda dziać miałem tak wiele razy w Dieslach oraz Benzynowcach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...