Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Problem ze sprzęgłem w p12 2,2 126KM


romek1695

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moją primerką chodzi mi osprzęgło ,pedał sprzęgła chodzi dość ciężko i niewiem co ztym zrobić .Imam pytanie ile wytrzymuje sprzęgło w p12 2,2 126KM.

Za odpowieć zgóry dziękuję..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie bez sensu,bo sprzeglo moze wytrzymac 100tys jak i 400tys.w zaleznosci jak sie jezdzi.nie ma czegos takiego jak wytrzymalosc sprzegla dla danego modelu auta.

oprocz tego ze jest twarde to sprzeglo czy sa jakies inne objawy?jest glosne przy wysprzeglaniu itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!!! Ja również borykam się z tym samym problemem mam Primerę P12 z silnikiem 2,2DTi 126KM z przebiegiem 230tyś km i pedał sprzęgła chodzi strasznie ciężko poza tym wszystko jest OK sprzęgło bierze w odpowiednim momencie, biegi wchodzą idealnie, samochód ciągnie bez problemu ale pedał sprzęgła chodzi tragicznie, może jest na to jakiś sposób, może coś się przyciera, jakiś element trzeba przesmarować, podpowiedzcie coś bo widzę że jest to dosyć częsta przypadłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a ja mam dokładnie odwrotnie. sprzęgło mięciutko wpada aż do samej podłogi i "łapie" na bardzo krótkim "zakresie" przy samej podłodze. nie wiem, czy wszystko jest OK, czy też nie, ale póki co jeżdżę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srednio sprzęgło wytrzymuje 200tyś km .Tak mówią statystyki.Wiadomo że gdy auto jeżdziło znacznie więcej na autostradach niż w mieście wytrzyma dłużej .Powód jest prosty .Jest mniej używane.W naszym cudownym kraju raczej autostrad nie ma się co spodziewać w najbliższej dziesięciolatce ,ale możemy założyć że te p12 jeżdziły po niemieckich autostradach, dlatego jest nadzieja że sprzęgła wytrzymają dłużej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...