Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tiida - pierwsze wrażenia


Gość t82

Rekomendowane odpowiedzi

wiele osób właśnie odebrało swojego Nissana Tiidę z salonu, albo nidługo odbiorą (patrz ja) proponuję pierwsze wrażenia spisać w jednym wątku bo są one dopisywane do różnych istniejących wątków, łatwiej będzie je znaleść jak będą wszystkie razem.

 

Zapraszam więc do wypowiadania się o wrażeniach z pierwszych dni jazdy Tiidą,

obiecują napisać swoje jak tylko wsiądę do swojego samochodu, a to potrwa jeszcze prawdopodobnie do 16.02 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele osób właśnie odebrało swojego Nissana Tiidę z salonu, albo nidługo odbiorą (patrz ja) proponuję pierwsze wrażenia spisać w jednym wątku bo są one dopisywane do różnych istniejących wątków, łatwiej będzie je znaleść jak będą wszystkie razem.

 

Zapraszam więc do wypowiadania się o wrażeniach z pierwszych dni jazdy Tiidą,

obiecują napisać swoje jak tylko wsiądę do swojego samochodu, a to potrwa jeszcze prawdopodobnie do 16.02 ...

a ja się wreszcie doczekałem, dzisiaj zarejestrowalem a jutro odbieram.i od razu trasa 400km.zobaczę ile spali 1.5dci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele osób właśnie odebrało swojego Nissana Tiidę z salonu, albo nidługo odbiorą (patrz ja) proponuję pierwsze wrażenia spisać w jednym wątku bo są one dopisywane do różnych istniejących wątków, łatwiej będzie je znaleść jak będą wszystkie razem.

 

Zapraszam więc do wypowiadania się o wrażeniach z pierwszych dni jazdy Tiidą,

obiecują napisać swoje jak tylko wsiądę do swojego samochodu, a to potrwa jeszcze prawdopodobnie do 16.02 ...

a ja się wreszcie doczekałem, dzisiaj zarejestrowalem a jutro odbieram.i od razu trasa 400km.zobaczę ile spali 1.5dci

 

No i jak odebrales?? Nic sie nie chwalisz ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biloowa, auto jest suuper!myśle ze będziesz bardzo zadowolony.

nie obylo sie bez zgrzytów,trafilem na jedyną na placu acente która nie miala zamontowanych halogenow.a ze nie mialem czasu na montaz wzielem zimowki w zamian.ale do zeczy:1)silnik rewelacja. nie slychac ze to diesel,ciagnie od samego dolu,od 3 biegu w kabinie kompletna cisza,a teraz najleprze w trasie 370km średnie spalanie wyniosło wedlug wskazań komputera 4.6l!!!!!przy prędkości 80-120km/h.z początku pokazywal 5.4 ale okazalo sie że jadę na włączonej automatycznej klimie.postoj ,reset i wynik jak bajka.2)żadnych zapachów ,skrzypień,trzasków.wykonanie bardzo dobre,materiały też może poza kierownicą ktora nie jest miła w dotyku i taka gumowata.pocą sie na niej ręce(obszyję skórą)z radiem tez zero problemów a blutoth działa doskonale..3)zawieszenie przyjemnie spręzyste i bardzo dobrze tlumi nierówności.jednym slowem komfortowe.napewno nie jest stworzone do sportowej jazdy(jak zresztą cały samochód)miejsca na dlugość ogrom,mógl by być trochę szerszy.ogólnie myślę ze zrobiliśmy super interes.akumulator,i plyny są nowe oprócz oleju .twierdzą że na wymianę oleju zapraszają na przegląd(20000km).nie ma potrzeby wcześniejszej wymiany.słabo mi działał spryskiwacz ale okazalo się że miałem przygięty wężyk podający płyn ,wymienili na nowy od ręki.co do gratisów walcz:) bo warto! dywaniki .trujkąt i gaśnice dają gratis standardowo.P.S.skrzynia 6 biegowa świetna nic nie chaczy tylko muszę sie przyzwyczaić do wstecznego ,włącza sie jak w kadecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz najleprze w trasie 370km średnie spalanie wyniosło wedlug wskazań komputera 4.6l!!!!!przy prędkości 80-120km/h.z początku pokazywal 5.4 ale okazalo sie że jadę na włączonej automatycznej klimie.postoj ,reset i wynik jak bajka.

To ładnie, zaczynam żałować że nie wziąłem diesla. Jeszcze nie do końca rozczaiłem komputer, wiec nie wiem czy był dobrze wyzerowany. W każdym razie dotychczas ledwo udało mi się zejść ze średnim spalaniem na wartość jednocyfrową ;-(((

Apropos,

1. Czy można ustawić komputer na pokazywanie chwilowego spalania?

2. Czy z defaultu włącza się wam klima. Na razie mam tak że jak tylko zacznę zmieniać sposób nawiewu (przód, nogi, szyba) to w którymś momencie włącza się klima i jak już się zdecyduję na typ nawiewu to muszę wyłączać klimę. Trochę mnie to wkurza ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super, ja dzwonilem do salonu i nic nie wiadomo kiedy auto dla mnie dotrze i zaczyna mnie to juz wkurzac.

mi mówiła że pozostale mają przyjść w tym tygodniu wiec bąć dobrej myśli:)

 

[ Dodano: Pon 09 Lut, 2009 15:21 ]

1. Czy można ustawić komputer na pokazywanie chwilowego spalania?

2. Czy z defaultu włącza się wam klima. Na razie mam tak że jak tylko zacznę zmieniać sposób nawiewu (przód, nogi, szyba) to w którymś momencie włącza się klima i jak już się zdecyduję na typ nawiewu to muszę wyłączać klimę. Trochę mnie to wkurza

u mnie wskazania kompa odn.spalania zmieniają się mniej wiecej co 15-20 sekund.

jak w każdym aucie z klimą pewne funkcje są zautomatyzowane i tak naprzykład jak nacisniesz na ogrzewanie przedniej szyby(przycisk pod "mode")to z automatu wlączy ci sie klima .jak nie chcesz by działała to musicz wyłaczyć przyciskiem a/c.

sam sie w tym trochę gubię ale dlamnie narazie prawdziwą zagadką jest wprowadzanie nomerów tel.do książki w samochodzie.instrukcja trochę zawila,albo ma bledy bo nie moge sobie poradzic.ale powalczę!myślę o przesylaniu numerow przez blutotch.

 

 

"wiec nie wiem czy był dobrze wyzerowany. W każdym razie dotychczas ledwo udało mi się zejść ze średnim spalaniem na wartość jednocyfrową ;-((( "

kompa reset polega na przyciśnięciui przytrzymaniu tego "dzyndzla"lub bodaj ze przycisku" i"w kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...