Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jaki akumlator do D22, 2.5TDI, 103KM


Gość Krystian

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krystian

hej! Pada mi akumlato w D22 i musze pmyslec o nowym, niestety na starym juz nic nie doczytam bo naklejka calkiem zeszla gdzie;) a w manual book tez nic nie napisali.

Nie wiem czy to ma znaczenie ale chce w niedalekiem przyszlosci zamontowac elektryczna wyciagarke. z gory dziekuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam na moje oko do disla 2.5 potrzeba około 100Ah o podwyższonym prądzie rozruchowym, nawet mając wyciągarke powinno to wystarczyć,chyba że jest miejsce to 120Ah, :) pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam w d22 największą, żółtą optimę żelową, weszła, ale trzeba było lekko modyfikować oryginalny uchwyt do akumulatora.

 

Optima droga, ale mogę ją z czystym sumieniem polecić, niedawno rozładowałem ją przez przypadek przetwornicą tak że niektóre kontrolki nie chciały nawet świecić, odłączyłem ją i po nieco ponad godzinie dało się już odpalić :)

(też mam wyciągarkę)

 

[ Dodano: Sob 07 Mar, 2009 21:54 ]

http://www.sklep4x4.pl/sklep/produkt/21/5669.html

 

Aha i nie sugeruj się do końca pojemnością w Ah bo pojemność zależy też od prądów rozruchowych i taka optiam na której pisze że ma 75ah w rzeczywistości okazuje się dużo wydajniejsza od niektórych akumulatorów z napisem 160 aH.

 

Generalnie jeżeli chcesz mieć dobre porównanie to przeliczaj na WH, ale nie AH przez 12V tylko AH przez prąd rozruchowy.

 

Ja osobiście długo zastanawiałem się nad akumulatorem i myślę że nic lepszego niż ta optima bym nie wymyślił, a też sporo osób mi ją poleciło jako w zasadzie najlepszy aku do samochodu terenowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krystian

dzieki za odpowiedzi.moja d22 jeszcze chodzi na starej bateri ( po podladowaniu) ale mysle ze na dlugo sie to nie odwlecze. optima fajna sprawa ale cena troszki zaporowa. no ale zobaczymy , jezeli to znalazlem tez konkretny model w varcie za ok 500pln.

dziekuje za rady. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...