Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] "ENGINE"


Gość noroman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich "Nissanmaniaków" i chciałbym Was pozdrowić z Grecji :)

To mój pierwszy post i odrazu chcę prosić o wyrozumiałość :)

 

Kupiłem używaną Primerkę P12 ( `04 )w zeszłum tygodniu i odrazu zacząłem w niej "grzebać " . Szmochód nie ma alarmu i postanowiłem zastosować dodatkową blokadę. Znalazłem bezpiecznik pompy paliwowej i chciałem wypróbować czy silnik się zatrzyma po jego wyciągnięciu ....w czasie pracy silnika wyjąłem w/w bezpiecznik i silnik po kilku sekundach się zatrzymał ale po uruchomieniu na ekranie komputera wyświetlił mi komunikat , który nie znika i po każdorazowym uruchomienia silnika pojawia się a i kontrolka "ENGINE" włącza się po kilku sekundach od uruchomienia silnika (na początku gaśnie tak jak powinna). Zwracam się do Was z prośbą o pomoc , czy można samemu wykasować ten komunikat i sprawić że kontrolka nie zaświeci ? Dodam , że silnik pracuje w 100% i nie ma żadnych odchyleń od normy ale nie wiem czy to może mieć wpływ na pracę komputera w przyszłości , a może samo się wykasuje po kilku dniach jazdy ?

 

Proszę o szybką odpowiedż :)

Pozdrawiam Roman

 

Kilka foto tutaj:

 

53051366mt1.th.jpg

 

98230323lm0.th.jpg

 

85707307xl8.th.jpg

 

24784802eq4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uprzedzenie :)

Czytałem , czytałem ....ale takiego przypadku jak mój ( wyjęcie bezpiecznika i BŁĄD ENGINE ) nie spotkałem w innych tematach i dlatego napisałem ten post. Ale wracając do tematu , dzisiaj dowiedziałem się od pracownika serwisu NISSAN-a , że to można usunąć tylko w ASO i nie ma wpływu na bezpieczeństwo . Jako że dzisiaj sobota i nie pracują serwisy, to po niedzieli już nie będzie problemu :)

Dziękuję za odzew , chociaż nie na temat ;)

Pozdrawiam Roman :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uprzedzenie :)

Czytałem , czytałem ....ale takiego przypadku jak mój ( wyjęcie bezpiecznika i BŁĄD ENGINE ) nie spotkałem w innych tematach i dlatego napisałem ten post. Ale wracając do tematu , dzisiaj dowiedziałem się od pracownika serwisu NISSAN-a , że to można usunąć tylko w ASO i nie ma wpływu na bezpieczeństwo . Jako że dzisiaj sobota i nie pracują serwisy, to po niedzieli już nie będzie problemu :)

Dziękuję za odzew , chociaż nie na temat ;)

Pozdrawiam Roman :one:

 

takie samego przypadku jak twoj nie ma,ale tobie chodzi o kontrolke silnika,czyli kasowanie bledow czyli to co jest powszechne.jak juz ktos pisal podlaczyc pod kompa a wtedy sie dowiesz wiecej,byc moze wystarczy samo skasowanie bledu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

A więc mam dla wszystkich dobrą wiadomość jeśli chodzi o kasowanie kontrolki ENGINE (chodzi o mój przypadek) :D Moja wykasowała się sama po kilku dniach jazdy :) Wczoraj ku mojemu zdziwieniu kiedy uruchomiłem silnik kontrolka zgasła i już nie zaświeciła a na ekranie nie miałem komunikatu o potrzebie wizyty w serwisie. Wychodzi na to że komputer samochodu "rozumie" kiedy błąd nie powtarza się i kasuje sam tę informację :!: Tak więc nie trzeba wydawać pieniędzy pohopnie na serwis....... jeśli wiemy dlaczego zapaliła się ta kontrolka ;)

Pozdrawiam

Roman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
witam czy możesz mi napisać ile mniej więcej kilometrów przejechałeś zanim kontrolka zgasla,mam podobny problem zapaliła mi się byc moze żepowodem był zapchany filtr powietrza pozdrawiam :027:

 

Cześć :)

Nie pamiętam ile dokładnie km. przejechałem ale około 250-300. Kupiłem sobie coś takiego : http://www.auto-soft.pl/index.php?p46,skan...eobd2-1996-2007 ,ale nie zdążyłem tego użyć, sprawdziłem ten "instrument" , komunikuje się z komputerem samochodu i znajduje go automatycznie. Jeśli sobie nie poradzisz to polecam Ci ten przyrząd (tylko 299 zł i dla wielu modeli , może i sąsiadowi pomożesz ;) )...napewno wykasuje kontrolkę. :D

Pozdrawiam

Roman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej0459

witam i dzięki za podpowiedz pewnie skorzystam z tego urządzenia,ale byłbym wdzięczny gdybyś mi napisałcoś więcej o tym urządzeniu.Pozdrawiam :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i dzięki za podpowiedz pewnie skorzystam z tego urządzenia,ale byłbym wdzięczny gdybyś mi napisałcoś więcej o tym urządzeniu.Pozdrawiam :027:

Wszystko znajdziesz pod podanym adresem :) Opisy po polsku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...