Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

X-Trail 2.2 dCi zimny silnik i jakies dziwne odgłosy


Gość telo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

nigdy wczesniej nie miałem diesla, więc zwracam się z tym do Was koledzy. Chodzi o to, że na zimnym silniku poza mega klekotem (porównując do benzyny:) ) dochodzi taki nierównomierny odgłos jakby cos tam bylo luźne, albo coś ocierało. Jest to odgłos ledwo słyszalny, ale jednak mnie niepokoi. Samochod byl na diagnostyce w stacji diagnostycznej jakiej 5 miesiecy temu, teraz na przegladzie u mechanika i nikt nic nie wykryl, wiec moze to normalne na zimnym silniku. Co myslicie?

Druga sprawa to taki lekki świst tego silnika poza klekotem:).

Please o opinie. Fura ma 65 tysi przebiegu. Rok 2005. 2,2 dci.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam szukałem takiego tematu na forum i nie znalazłem więc przyklejam sie do tego, znajomy ma coś podobnego tylko ze u niego mocno klekocze jakieś 30 sekund a jak się doda gazu to jeszcze głosniej. Xtrail silnik 22dci 200000km. może ktoś ma pomysły co to może być!??Aha czy jest coś takiego jak spalanie stukowe(i jego czujnik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klekotu to nie wiem, a druga rzecz , ten świst o ktorym mówisz to nic innego jak turbina , która pompuje powietrze w cylindry :) ,tak ma byc o nic sie nie martw, świst moze być słyszalny. Nie może być bardzo głosny bo to bedzie swiadczyło o końcu turbiny. Widze,że nie jestes oblatany w turbo dieslach. To poradze Ci tylko tyle , nie jezdzij powyzej 2000obr/min jezeli silnik sie nie nagrzeje do temp. swojej pracy i druga sprawa , nie gaś silnika natychmiast po zatrzymaniu samochodu po forsownej jezdzie, odczekaj okolo minuty aby turbina mogła sie ostudzic. Stosujac powyzszy zalecenia gwarantuje Ci ,że turbina bedzie współpracowała długo no i portfel bedzie gruby ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośne klekotanie może być spowodowane zbyt dużym luzem na zaworach,proponował bym sprawdzić.Co do świstu to przyłączam się do opinii kolegi biloowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...