Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pomocy Wyciek oleju- PILNE


Gość RAQ6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Dzisiaj mój X zawiódł, ztrzymałem sie na postój, a tu pod autem plama oleju, zlokalizowałem wyciek między skrzynią , a silnikiem jest tam taki mały odpowietrznik(otworek) przez który wycieka olej z silnika i to bardzo szybko ok 4l na 100km :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MonteChristo

wykrec odpowietrznik, wkrec z uszczelaniaczami :) Pozostaje jeszcze spoina stalowa w kleju. Powinienes dojechac do Serwisu, tam na pewno pomoga ci to usunac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem w domu, ale wyciek jest gdzieś głęboko od dołu sobie kapie, przeglądam wykaz części i myslę , wygląda mi to na simering na wale(jeżeli jest) lub uszczelka pod pokrywą wału.

 

To nie jest ten prawdziwy odpowietrznik skrzyni tylko kwadratowy otwór między skrzynią, a silnikiem po spodniej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin101

sprawdz odpowietrzenie silnika, byc moze masz zapchany kanal od silnika do filtra powietrza.... przerabialem podobna usterke w octavi zapchany byl emulsja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma rację, jeżeli jest to olej silnikowy - to aby nie zalewać sprzęgła zrobili otworek - aby wyciekał on na zewnątrz. W takich wypadkach 90% przypadków to uszczelniacz tylny wału korbowego, w pozostałych nieszczelne uszczelnienie miski lub obudowy simeringu. Tak czy inaczej, trzeba wyciągnąć skrzynię aby się dowiedzieć co dokładnie. Simering zamawiasz w ASO.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ASO potwierdziło że to simering na wale zobaczymy jak rozbiorą , w piatek dopiero, ale cóż podam koszty i przyczynę.

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...