Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

HAK- ktos ma, ktos montował ?


Gość MonteChristo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MonteChristo

Witam

 

Czy ktos z uzytkownikow X-a montował posiada lub zamierza zamontowac hak holowniczy?

Jestem strasznie zainteresowany montazem takiego cuda.

 

Chcialbym, zeby hak byl wyjmowany.

Ile taka przyjemność kosztuje, macie jakieś swoje modele ktore moglibyście polecić ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat haka pisano tutaj http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=45730

a oto kilka modeli haka

1 http://www.arnex.ru/accessories/images/KE500JG500.jpg

2 http://www.arnex.ru/accessories/images/KE500JG550.jpg

3 http://www.arnex.ru/accessories/images/KE500JG510.jpg

ceny w ASO

ke500-jg500 /stały/ 1197zł

ke500-jg510/demontowany znaczy automat/2122zł

ke500-jg550/stały,bez śrub/ ceny nie znam

 

Ja mam hak automatyczny montowany w ASO,czas montarzu ok.4 h.

Montarz dosyć łatwy,trzeba zdjąć zderzak i wyciąć w nim otwór/dotyczy każdego modelu ze zdjęcia/ X nie posiada w instalacji kostki do podłączenia gniazda, dlatego przewody elektryk podłączał do lampy/tyle kasy za auto a brak głupiej kości/.Po całym zamieszaniu,adnotacja w ks. gwarancyjnej że hak zamontowano w ASO żeby nie stracić gwarancji na perforacje podłogi.

Jak znajdę instrukcję montarzu to wkleję, a jak potrzeba to pytaj

 

[ Dodano: Pon 09 Lut, 2009 18:10 ]

Oto instrukcja montarzu http://www.westfalia-automotive.de/fileadm....07-war-101.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Widze ze temat dość stary. lepiej chyba ten pociągnąć niż zakładać kolejny? Dzisiaj oddałem x-a do warsztatu. hak zamontowany, mechanicznie to prostacka robota. Jakmprzyszlo do elektryki to Panowie namieszali. problem taki w czujnikach cofania. cały czas pisać za a panowie mówią ze kula jest w polu czujnikach. Bzdura bo wyją nawet po odkręcenie haka. coś namieszali w kablach. Czy ktos miał podobny kłopot? jutro odstawiam auto ponownie do poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podłączyli wspólnie przewód zasilania czujników? Na pewno jednak czujników i ich przewodów nie rusza się. Ciągniesz z lampy albo jak kto dobry to z lewej strony bagażnika jest wiązka i powiedz im to lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światła w kostce przy haku działają - sprawdziłem. wspólne podłączenie masy z czujnikami nie powinno miec wpływu. zobaczymy co jutro wymodza. oby nie kombinowali z odpuściłem czujników środkowych. obawiam sie ze ich elektryk wie o tej robocie tyle co ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam a jakie masz czujniki cofania, jesli nie orginalne to do haka musza byc dedykowane, czasem zdarza sie, ze nawet jak cos stalowego jest za blisko czujników z tylu to też może zakłócać ich działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są oryginalne - montowane po zakupie w ASO. Nie musza być specjalne do Haka. Hak jest zbyt blisko aby być w polu widzenia. Osobiście zakładałem czujniki do innego auta gdzie był Hak. Montaż dziecinnie prosty i nic nie piszczało.

Mam info z warsztatu ze już jest ok. coś w elektryce namieszali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam a jakie masz czujniki cofania, jesli nie orginalne to do haka musza byc dedykowane, czasem zdarza sie, ze nawet jak cos stalowego jest za blisko czujników z tylu to też może zakłócać ich działanie.

Co może mieć taki zestaw czujników, zeby być dedykowany do haka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządna instalacja do przyczepy, gdy są czujniki cofania powinna być oparta o przekaźnik. Załączenie wstecznego przy podłączonej elektrycznie przyczepie powinno odłączać czujniki cofania.

 

Bez przyczepy hak się zdejmuje (tak nakazuje kodeks) i nic nie pika.

 

Same czujniki też mogą mieć różne kąty "widzenia" i jeśli takie są to mają wyraźne oznaczenie jak je montować. Złe zamontowanie jednego czujnika może albo wykrywać hak (przekręcenie czujnika o -/+ 90 stopni), albo grunt (przekręcenie o 180 stopni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Bez przyczepy hak się zdejmuje (tak nakazuje kodeks) i nic nie pika.

 

Juz czujniki działają prawodłowo. Nie widza kuli od haka. Co do kodeksu - pytałem w 2 warsztatach i mówili, że w PL nie ma obowiązku zdejmowanian haka. czy wiesz jaki paragraf mówi o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no hak niby ma być możliwy do zdjecia i takie wszystkie są.

 

Jeśli chodzi o czujniki to można je przekręcać i montować przekaźnik ale to nie jest chyba dedykacja tylko właściwość każdych czujników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co maja czujniki dedykowane do haka, ale takowe posiadam (bynajmniej tak twierdzi producent) i po zamontowaniu piszczaly poniewaz mam hak, po przeprowadzeniu "uczenia" zgodnie z instrukcja jest OK mimo zamontowanego haka. Od dwóch lat nie mam z nimi problemu. Jak znajde pudelko to podam typ bedziesz mógł sprawdzić u źródła jak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze po przyuczeniu centralka odłącza 2 środkowe? jak walnięta to i tak hakiem a nie w czujnik. sprawdzałes ręka czy każdy jest aktywny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze nie sprawdzalem, ogolnie nigdy mnie nie zawiodly wiec nie czulem potrzeby. Jednak dla wspolnego dobra postaram sie zmusic żonę do pomocy, ktos mi musi wlaczyc wsteczny i poeksperymentuje. Ale wydaje mi sie, że tak prosto to nie zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze nie sprawdzalem, ogolnie nigdy mnie nie zawiodly wiec nie czulem potrzeby. Jednak dla wspolnego dobra postaram sie zmusic żonę do pomocy, ktos mi musi wlaczyc wsteczny i poeksperymentuje. Ale wydaje mi sie, że tak prosto to nie zrobili.

a sam nie możesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio naprawiałem czujniki cofania... samemu

Stacyjka na zapłon, wbić wsteczny i piszczy.U mnie akurat awaria polegała na przerwaniu kabla. 

Jak sprawdzić czujniki:

1) ściągnąć zderzak

2) wyciągnąć czujniki cofania

3) podłączyć z powrotem do kabli

4) zapłon + wsteczny 

5) każdy czujnik sprawdzamy z osobna... przystawiamy do ucha i słuchamy jednocześnie zbliżając rękę do sensora. Jeśli jest sprawny słychać wyraźnie "pykanie/terkotanie" 

Jeśli przy którymś nie słychać - przepnij go w inne miejsce - może tak jak u mnie winny jest kabel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samemu będzie ciężko. Kto będzie na wstecznym trzymał auto?

Kolego Mochoos zastanawiam się czy jeździsz autem czy tylko oglądasz je u Swojego Taty? nyska też jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemaskowales mnie. Tata ma swoje lata i nie ogarnia "internetu" a ja dopiero za 5 lat będę miał prawko.

Gdy odbierałem auto ( z tatusiem oczywiście) po zamontowaniu haka poprosiłem gościa z warsztatu aby wsiadła do sam i włączył wsteczny. tylko tak mogłem sprawdzić czy nie wypieli środkowych czujników z układu. Ale co ja tam moge widzieć ...

sorry ze marnuje wasz czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemaskowales mnie. Tata ma swoje lata i nie ogarnia "internetu" a ja dopiero za 5 lat będę miał prawko.

Gdy odbierałem auto ( z tatusiem oczywiście) po zamontowaniu haka poprosiłem gościa z warsztatu aby wsiadła do sam i włączył wsteczny. tylko tak mogłem sprawdzić czy nie wypieli środkowych czujników z układu. Ale co ja tam moge widzieć ...

sorry ze marnuje wasz czas.

Oj sorry Michoos nie denerwuj się. Po prostu możesz wrzucić wsteczny bez uruchamiania enginu i sam posprawdzać czujniki i kąty ich widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...