Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Filtr przeciwpylkowy


Gość gazelek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od sierpnia sie 'mecze' z moja Micra (wiecie jak to jest, masz auto - to caly czas cos trzeba robic). Postanowilem sie zabrac dzisiaj za wyczyszczenie filtra przeciwpylkowego. Sprawa wyglada tak, ze jak mi zaparuje przednia szyba, to strasznie dlugo trwa zanim nawiew ja odparuje (niezaleznie od tego, czy silnik zimny, czy cieply) - w porownaniu np do Mercedesa E, czy Peugeota 307. Rozebralismy caly schowek, sciagniety zostal wentylator...ale filtra nie ma :) w plastiku, ktory przylega na wiatrak nie ma raczej zadnych przetloczen umozliwiajacych montaz takiego filtra. Pytanie: czy Micra jest jak Fiat 125p i tez nie posiada takowego filtra?

 

Druga sprawa - bardziej sie chce pochwalic :) przy okazji sciagania podszybia (szukalismy filtra od strony silnika) przesmarowalismy ciegla wycieraczek - i skrzypienie ustalo :) niepokojace jest jedynie to, ze lewa wycieraczka (od kierowcy) ma luzy.. nie bylo czasu odkrecic tych bialych plastikowych trojkatow, ale podejrzewam, ze po lewej stronie peknal....

 

Ku wiosnie czeka mnie jeszcze wymiana progow po lewej stronie, ale poki co - jestem zadowolony :) to moj pierwszy samochod, ale naprawde nie ma na co narzekac ;) klopotliwe jest tylko spalanie - silnik 1,3 bierze okolo 7-7,5l/100km w cyklu mieszanym... no ale mozna sie bylo tego spodziewac ;) pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli piszesz że przesłona od obiegu wewnętrznego/zewnętrznego zamarza przy mrozach to może leje Ci się tam woda przez magiczną zieloną spinkę na podszybiu. Tak samo z parowaniem może być jak woda jest w dolocie do wentylatora. Przy okazji

spinki taka wskazówka - nie doszukuj się większych filozofii typu źle zamontowana szyba czy coś. Wystarczy zakleić otwór pod spinką nawet ją usuwając bo przez ten otwór woda leci bezpośrednio do obodowy wentylatora.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gnothi_Seauton
K11 sprzed FL nie miała filtra.

A jak jest po face liftingu?

Bo gdzieś w innych tematach czytałem, że po FL filtr przeciwpyłkowy mają tylko K-11 bez klimy... co jest trochę dziwnym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K11 po lifcie bez klimy miały filtr pyłkowy a z klimą filtra brak.

Z bardzo prozaicznego powodu - parownik zajmuje tyle miejsca że nie ma już gdzie tego filtra upchnąć :D

Jak w Primerze zaklejałem tą magiczną spinkę to po zaklejeniu szyby mniej parowały i przestało śmierdzieć starą szmatą z nawiewu a jak ściągnąłem obudowę dmuchawy to wyleciała z niej woda.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wiesz ja tego nie robiłam, ja tylko trzymałam latarke i podawałam śrubokret :P i to Ci będzie potrzebne ;) tam w tej półce sa srubki i trzeba je odkrecic, obejrzyj ta półkę dokładnie od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Gość rafaela

marioxxx2, te szyby to tylko rano, czy przez cały czas? u mnie rano tzn "bladym świtem" jak jest na dworze w okolicach 0 stopni lub bardzo wilgotno też sie tak zdarza, a wtedy ogrzewanie na szyby (pokrętłem) na maxa, to dmucha na przednią i wywietrznik na boczna z lusterkiem skierować i po ok. 1-2 min jest ok i na chwilę uchylam szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafaela

marioxxx2, pogoda w dniu montażu myślę, że nie ma znaczenia. Chodzi o to, ze jak rano wsiadasz do samochodu i jest bardzo wilgotno lub zimno to ta wilgoć i chłód jak otworzysz drzw wejdzie do środka i osiądzie na szybie i trzeba go jakos wygnać, np. właczając farelke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A jak to się ma do klimy micry '99 która ma jeszcze airbag po stronie pasażera, też filtr się mieści się za schowkiem, bo jak próbowałem demontować to półka jest na zawiasach, które wydają się trochę delikatne, boję sięże coś połamie, a śruby mocują cały panel, trochę to wygląda inaczej niż na pdf któy można znaleść w internecie. Może lepiej pojechać do serwisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wstępie - ponieważ to mój pierszy wpis na forum - witam wszystkich!

Mam problem z zaparowanymi wiecznie szybami w mikrusku i szukając rozwiązania problemu trafiłam tutaj :) Wymiana tego całego filtra (dzięki obrazkom z tego forum :P ) nie wygląda na trudna - natomiast nie wiem czy tego typu filtr http://www.moto.allegro.p..._k11_98_02.html

http://www.moto.allegro.p..._k11_96_02.html

będzie odpowiedni dla gracika 94;) czy lepszy będzie taki węglowy (chociaż te podobno droższe są, a ten nie jest :> )

 

ktoś mi zresztą mówił, że filtry wymienia się przy klimatyzacji a ja mam zwykłą dmuchawę...

 

Mam nadzieję, że pomoże mi ktoś bardziej zorientowany w temacie, z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedż:)

quarto: ja mam Micre 93' i filtra nie mam :) i wydaje mi sie, ze filtr jest tylko przy egzemplarzach z klimatyzacja....

kurcze, to ja pewnie też nie mam - tak też ktoś mi mówł, że on jest przy klimatyzacji.

 

to czemu mi tak szyby parują :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej k11 z 2000r. klimy też nie ma a filtr jest.

jak mi się wylało pól płynu do spryskiwaczy w bagazniku to mi tez strasznie szyby parowały :/ , wysuszyłam - stał parę godzin na słońcu z otwarta klapa i teraz jest lepiej.

teraz paruje mi tylko jak na dworze mocno pada, jezdze w 3-4 osoby, kazdy oddycha i ta wilgoc osiada, ale wtedy właczam nadmuch na zimno tylko na szybe na 3 biegu i po 2 minutach jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafaela: tez nie mam pewnosci, ale wydaje mi sie, ze filtr byl montowany rowniez do Micr bez klimy, ale dopiero w wersji po lifcie.

 

@quarto: ja mialem podobny problem po zimie, nanosilem sobie sniegu do srodka na butach (czeste wsiadanie wysiadanie bez otrzepania butow) i jak przyszla wiosna, to na dywaniku kierowcy mialem jezioro :). Korzystajac ze slonecznej pogody zostawialem Micre na dwa sloneczne dni z drzwiami otwartymi na osciez i teraz juz nie paruje. Ale pierwsze podejrzenie bylo oczywiscie na filtr - ktorego nie ma ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:599: to ja już naprawdę nie wiem...

nie znam przeszłości autka (mam je 2 miesiace ;) ), przewietrzyć je mogę, nie ma sprawy, a filtra poszukam - przynajmniej upewnie sie czy jest czy nie ma.

Dzięki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marioxxx2

Trzeba zdemontować klapkę schowka i przeciąc taki poprzeczny plastik u mnie był on w kolorze białym chyba, zresztą ktos już tutaj natym forum opisał to dokładnie wraz ze zdjęciami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zdemontować klapkę schowka i przeciąc taki poprzeczny plastik u mnie był on w kolorze białym chyba, zresztą ktos już tutaj natym forum opisał to dokładnie wraz ze zdjęciami
widziałam, chyba przy almerach. dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...