Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

silnik D22 Nissan awarie układ tłokowo korbowy


Gość KUBUś PUCHATEK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KUBUś PUCHATEK

Proszę o kontakt osób u których w nissanie D22 rozleciał się silnik(najczęściej korbowód wychodzi bokiem).Zainteresowaliśmy tematem TVN TURBO , chcemy aby nissan wywiązał się z odpowiedzialności za tę wadę fabryczną i usunął ją w ramach reklamacji .Chcemy zebrać jak najwięcej danych i przypadków (razem stanowić będziemy liczącą się grupę ) aby również poznać rozmiar tych szkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam wymieniony silnik, poprzedni właściciel to zrobił w ramach gwarancji.

Interesuje mnie tylko czy ktoś miał problemy z wyegzekfowaniem tej naprawy po upływie gwarancji ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KUBUś PUCHATEK

WŁAŚNIE JA I JESZCZE A DWIE OSOBY,CZY MÓGŁBYŚ PODAĆ ROK AUTA NR NADWOZIA LUB SILNIKA I PRZY JAKIM PRZEBIEGU BYŁA AWARIA.JAK DŁUGO I CZY Z PROBLEMAMI TRWAŁA WYMIANA . BĘDĘ WDZIĘCZNY ZA INFO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość chrisss27

Witam!

Pracuje w firmie budowlanej!Mamy kilka egzemplarzy "jeszcze"tego modelu.u nas korba wyszla bokiem w czterech zaden z nich nie przetrwal 200tys km!wstyd dla marki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o kontakt osób u których w nissanie D22 rozleciał się silnik(najczęściej korbowód wychodzi bokiem).Zainteresowaliśmy tematem TVN TURBO , chcemy aby nissan wywiązał się z odpowiedzialności za tę wadę fabryczną i usunął ją w ramach reklamacji .Chcemy zebrać jak najwięcej danych i przypadków (razem stanowić będziemy liczącą się grupę ) aby również poznać rozmiar tych szkód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Drodzy uzytkownicy D22. Nas tez nie ominela awaria silnika i korbowod niestety wyszedl bokiem:( teraz mamy nowy silniczek i autko jezdzi pieknie. Mam jednak pytanie, czy moze udalo sie cos wskurac a propos napraw na gwarancji z racji uznania tej usterki za wade fabryczna? bede wdzeczna za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość lajkonik

Witam wszystkich jestem tutaj pierwszy raz, jestem szczęliwym posiadaczem nissan d22 ale jak się okazało chyba z kazdą chwilą e nieszczęśliwym posiadaczem wózka z silnikiem d22. moje pytanie gdzie się dowiem czy się łapie z moim numerem vin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem nissan przedłużył gwarancje na te silniki na 5 lat lub 150 tyś km i oczywiście musi mieć wszystkie przeglądy robione przez autoryzowany serwis

 

a co do vinu napisałem ci już odpwoeidź na to pytanie w temacie "Wadliwe silniki w d22"

Edytowane przez jasiek22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja mam D22 z 2006, który przez pierwsze 3 lata jeździł w SKANSKA pod jakimś kierownikiem budowy. Był serwisowany w ASO. Mam go 3 lata i serwisuję go w warsztacie 4x4, od kąd ja go mam zalałem silnik Shell Ultra Racing 10W60 pełny syntetyk, gdyż, jak twierdzi fachowiec od aut terenowych, te silniki potrzebują oleju o najlepszych parametrach, zwłaszcza lepkości w wysokich temperaturach. Mam nalatane 183 tys i silnik mruczy i odpala nawet przy -34, nie kopci i nie bierze ani grama oliwy po 15 tys i wygląda na to, że będzie tak dalej.

 

Jeżdżony głównie miasto, rzadko trasa, weekendowo teren.

 

Pozdr,

 

themb1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Nissan Pickup D22, 2004r salon PL, przebieg ok.150k. Nie było problemu z autem od 2008, kiedy to wymieniłem uszczelkę pod głowicą.

Wczoraj niestety nastał ten dzień. W drodze z Białegostoku do Warszawy skończył się silnik. Przy prędkości 120km/h coś zaskrzypiało, zachrobotało i po wszystkim. Dziś mechanik zdjął dekiel od rozrządu i okazało się, że jakaś obejma (panewka) zapiekła się na wałku od pompy wody, łańcuch nie pękł i skręcił wałek rozrządu i podobno narobił tam spustoszenia. Jutro postaram się zobaczyć wszystko i zrobić jakieś foty.

Dodam, że auto serwisowałem systematycznie.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...