Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] wymiana lamp - zwykłe na xeony


Gość Olimpia555

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Olimpia555

Czy w P12 da się wymienić lampy z przodu zwykłe na xeony?

Ktoś próbował? Wie co i jak?

Ślepa kura jestem wieczorem i byłoby super, gdybym dostała coś więcej światła od mojej primki niż obecnie :)

 

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damianus

Nie wiem jak w Nissanie, ale w Volvo S60 wymiana samego kitu to najgorsza rzecz jaką można było zrobić. Poprzedni właściciel zamontował Xenony i komp dostawał głupawki. Wyskakiwał mu krytyczny błąd (auto nie ma oświetlenia) i nie pomagało wielokrotne kasowanie tego błędu (za co w Poznaniu u Karlika liczyli sobie 500 PLN :kosci: ). Dlatego radzę jak kolega wyżej wymienić całe lampy a nie kombinować. Dodatkowo u jakiegoś człowieka który ma pojęcie o elektronice samochodowej (CPU) , a nie tylko o cięciu przewodów.

Oprócz plusów super oświetlenia warto zwrócić uwagę na koszty, np. takiego żarnika - bo te do tanich nie należą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sofaboss

ja wymieniałem u siebie cale reflektory... zwykłe na xenon... wtyczki sa praktycznie identyczne, xenon ma dwie masy... tak wiec dorobil mi elektryk jeden "pin" i wszystko chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olimpia555

a tak z ciekawości to ile kosztuje taka wymiana u elektryka? rząd wielkości... Bo mnie zawsze jakoś natną...

 

i jeszcze jedno pytanie - a co z wycieraczkami czy spryskiwaczami na xeony? montuje się dodatkowo?

 

dzięki z góry za odp.

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sofaboss

tzn lampy wymienilem sam. Tyle ze trzeba piny dolozyc w kostce(na dobra sprawe nie wiem czy jest to potrzebne) ktore zrobil elektryk. Naopowiadal jak to trzeba sie tam narobic... i mnie skasowal 30zł a tak na dobra sprawe sie nie narobil... Spryskiwaczy nie dokladalem. Jednak lustro reflektora przy xenonie jest calkiem inaczej wyprofilowane niz w normalnej lampie.

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...