Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

problemy z rozwijaniem prędkości x-traill 2.2 diesel 115km


Gość pleuro

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z silnikiem nie mogę rozwinąć prędkości powyżej 140 km/h a jak auto zobaczy małą górkę to prętkość spada do 120-130 km/h.

Silik przy obrotach około 3400 lekko słabnie. Filtr paliwa dopiero co wymieniony a paliwo dobrej jakości. Czy ktoś miał podobne obiawy i co było przyczyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobnie, powyżej 110-120 km/h przy wciskaniu gazu silnik nagle slabnie i nie przyspiesza lub nawet zwalnia. Z serwisantem sprawdzilismy cisnienie na pompie w trakcie jazdy, w tych momentach spada ze 120MPa do 16MPa!

 

Diagnoza:

to co najcześciej w nowszych dieslach: zawory pompy. W naszym silniku 2.2Di 114KM sa 2 zaworki sprzedawane jako zestaw naprawczy do pompy paliwa (oryginalne DENSO) za okolo 1000zl; z robocizna i ze znizka lojalnosciowa 10-20%(zwykla ankieta) 1200zl bez wyciagania pompy.

 

W nowszej wersji 136KM jest jeden zawor ale cena jest ta sama :)

 

Zabieg polecam wykonac w serwisie. w przeciwnym wypadku nie zainstaluja Ci oryginalnych zaworow i pewnie bedziesz musial wyciagnac pompe paliwa (ponoc trzeba tez zdemontowac rozrzad) zeby podac jej dokladne numery.

 

W polowie lutego wymieniam zawory u siebie w Gdansku

 

Pozdrawiam

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...