Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] łożysko w tylnym kole


Gość Almer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

N 15 96r. Huczy mi łożysko w tylnym kole, ale że trzeba wymienić całość z piastą to trochę zwlekam bo to kupa kasy, może ktoś wie czy to się może całkiem rozsypać czy też można z tym jeździć tylko że będzie huczeć??? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu się rozleci i wrócisz do domciu z niemiłosiernym piskiem ;-)

 

Tak z ciekawości ile kosztuje piasta z łożyskiem i ile za wymianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie a ja mam jakies dziwne taki dzwiek w przedziale od 80 - 110 km/h. Cos lomocze delikatnie. Co to moze byc? tez lozysko. Raczej slychac z przodu. I nie jest to nic z silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może oponki?

Łożysko to byś słyszał raczej w cały zakresie prędkości....ale tez nie jestem pewien, nie miałem takiej awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie a ja mam jakies dziwne taki dzwiek w przedziale od 80 - 110 km/h. Cos lomocze delikatnie. Co to moze byc? tez lozysko. Raczej slychac z przodu. I nie jest to nic z silnikiem.

 

Potwierdzam, że mogą to być oponki - właśnie mam do wymiany u siebie i też słychać je mniej więcej od 80 km/h. Podnieś auto na podnośniku, pokręć kołem i rzuć okiem czy nie ma wybrzuszeń...

 

ps. Jeśli dodatkowo dźwięk ten nasila się przy odjęciu nogi z gazu - to znak, że problem jest z oponą na tylnej osi (wtedy odciążasz tylną oś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, sprawdze to:) moze felgi jakies krzywe bo ostatnio nabylem uzywane. Albo wywazenie padlo.

 

Ale juz poza tym stukanie to znowu teraz cos z silnika slychac, stoje na swiatlach a tu taki momentami i jak przyspierzam "rzężenie" (chyba tak sie to slowo pisze). I znowu siedze wkur.... bo jestem tumanem z mechanicznych spraw i nie wiem co go boli. Kurna :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale juz poza tym stukanie to znowu teraz cos z silnika slychac, stoje na swiatlach a tu taki momentami i jak przyspierzam "rzężenie" (chyba tak sie to slowo pisze). I znowu siedze wkur.... bo jestem tumanem z mechanicznych spraw i nie wiem co go boli. Kurna :(.

 

Mam to samo! Podejrzewam osłonę wydechu lub coś w okolicy rury.

Sprawdzę przy okazji naprawy zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo! Podejrzewam osłonę wydechu lub coś w okolicy rury.

Sprawdzę przy okazji naprawy zawieszenia.

 

Wiesz co a powiedz mi. Bo u mnie zauwazylem ze slychac to rzezenie tak w okolicach 1 tys - 2 tys i dopiero jak pojedzdzilem troche tzn np 15km i silnik goroącay. Podejrzewalem rozarzad ale skoro mowisz ze wydech to moze wydech. Rozrząd by chyba zawsze skrobal no nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak mi się wydaje. Już chyba ze dwa razy wystartowałem do mechaniora żeby mi łańcuszek sprawdził. Zawsze zostałem zbesztany za brak wiary w japońską precyzję;-)

 

W N15 to po prostu się nie zdarza!! (poszukaj na forum, potwierdzi się)

U mnie odgłos się nasilił po tym jak założyem blokadę biegów (bolec wpropwadzany w kanał biegów) . Zostaje taka dziura w kabinie i wtedy słychać. Jak zatkam to cisza. Wniosek: dźwięk z okolicy tłumika.

 

Podobny przypadek miałem kiedyś z opelkiem. Wtedy okazało się, że obluzował się na kolektorze wydechowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak mi się wydaje. Już chyba ze dwa razy wystartowałem do mechaniora żeby mi łańcuszek sprawdził. Zawsze zostałem zbesztany za brak wiary w japońską precyzję;-)

 

W N15 to po prostu się nie zdarza!! (poszukaj na forum, potwierdzi się)

U mnie odgłos się nasilił po tym jak założyem blokadę biegów (bolec wpropwadzany w kanał biegów) . Zostaje taka dziura w kabinie i wtedy słychać. Jak zatkam to cisza. Wniosek: dźwięk z okolicy tłumika.

 

Podobny przypadek miałem kiedyś z opelkiem. Wtedy okazało się, że obluzował się na kolektorze wydechowym.

 

Mike ale wiesz co. Dzis odpalilem i cisza. Dopiero po ok 15km znowu rzęzi dupek. A juz sie cieszylem ze wsz oki. Czy to nadal uwazasz ze tlumik. Chyba ze tlumik ale dopiero jak sie rozgrzeje, bo inaczej nie czaje. Co do rozrzadu to moze on? Ale byl zmieniany przy 60tys w ASO wiec chyba wstawili spoko. Teraz 150 i co znowu ?? Mysle ze nie. Poza tym rozrzad chyba by trzesczal od razu. A nie jak rozgrzany. Co sądzicie ??? Bo trace wiare w japonczyka hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tego co piszesz to jeszcze bardziej mnie nakierowuje gdzieś na układ wydechowy. Tam są takie metalowe osłony i one lubię rdzewieć i się luzować...

Najlepiej pojechac na kanał i sprawdzić.

Rozrząd to chyba nie...wytrzymuje do 300 tysiecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec juz wszystko wiem. Bylem u mechanika i mam tak:

- do wymiany lozysko w przednim prawym

- oslony przegubow

 

:)

To tak na pierwszy rzut. W srode sie splukam czuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, a ja cały czas myślałem,że ci rzęzi na postoju (tak jak u mnie) :-D

 

Daj znać ile taka przyjemność wymioany łożyska kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja troche mieszam wątki. Rzęzi nadal i na 99% to tak jak mowiles tlumik. Lub jakas rura przed nim. Jak zatkam wydech to slychac ze na boki leci :) heheheh.

 

Oczywiscie zamelduje ile zaplace.

 

 

A wydechu na razie nie robie. Jak odpadnie bede sie martwil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...