Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrzynia biegów 1.6 głośna praca


Gość subu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest u was różnica w głośności pracy na luzie i z wciśniętym pedałem sprzęgła w czasie postoju. Posłuchajcie to przy otwartej masce. Jak dla mnie jest zbyt za duża. Czy jest to normalne zjawisko.Serwis na to , że jest wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subu żeczywiście Tiida ma troche głośną skrzynie biegów ale z kilometrami ona cichnie prawdopodobnie spowodowane jest to głośna pracą łożyska które z biegiem kilometrów uspokaja sie tak mi wytłumaczono w serwisie i coś w tym jest bo w tej chwili skrzyni w środku nie słyszę a stojąc na zewnątrz autka też jej nie słychać przejechałem prawie 15 tyś km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nieprawda - nic się nie uspokaja: skrzynia pewnie ta sama, skoro silnik ten sam co w Note.

To jest przypadłość WIĘKSZOŚCI nowych aut i nie jest to wada, z tym że jedni to słyszą, inni nie. Jedne auta są bardziej wygłuszone, inne mniej.

W Fordzie też to miałem (niejednym), w Note też mam - przyzwyczaić się! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Kserokop

Mam w qashqaiu 1,6 podobny problem tylko u mnie pojawił sie on po ok 10tys. Przy puszczaniu sprzęgła lub przy wciskaniu pojawiają się stuki i serwis też mówi że to normalne ale dlaczego wcześniej tego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie skrzynia pracuje cicho albo jak kto woli ja nie słyszę nic niepokojącego. Mam za to problem z 5 biegiem tzn. wchodzi z wyczuwalnym oporem. Czy ktoś ma może jakieś doświadczenia w tej materii? Czy mam już jechać do serwisu tym bardziej, że dostaję alergii na słowo "serwis".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Po sugestiach kolegi Piotrusia ,że skrzynia biegów cichnie, odczekałem ponad pół roku i sam odpowiadam na swoje pytanie. Tiida ma prawie rok i nic się nie zmieniło.

 

Czyli wg ASO skrzynia biegów też musi się "dotrzeć". Niech podadzą ile lat to trwa i wskażą stronę w instrukcji obsługi która o tym mówi :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wynika, że wszystko się układa do 10tys. To jest taka konstrukcja głośna z dużym luzem roboczym i mało precyzyjnym wkładaniem biegów szczególnie drugiego. Trzeba się przyzwyczaić. To mój ostatni nissan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wybaczcie ale troche śmieszą mnie opinie o "docieraniu" i dziwię się, że tak łatwo dacie się zwieść.

 

Opowiem Wam moją zagadkę:

Od pierwszych kilometrów słyszałem delikatne wycie przy jeździe na biegu.

Wskazówką, że może to być skrzynia biegów jest fakt, że dokładnie ten sam dźwięk "wycia" pojawia się przy różnej prędkości obrotowej na różnych biegach.

dla 5 biegu jest to ok. 2000 obr/min, dla 6 jest to ok.1500 obr/min - i jak ? skrzynia czy nie ?

 

Do tej pory zrobiłem 2500 km, nic się nie dociera i na pewno już nie dotrze.

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ale troche śmieszą mnie opinie o "docieraniu" i dziwię się, że tak łatwo dacie się zwieść.

 

Opowiem Wam moją zagadkę:

Od pierwszych kilometrów słyszałem delikatne wycie przy jeździe na biegu.

Wskazówką, że może to być skrzynia biegów jest fakt, że dokładnie ten sam dźwięk "wycia" pojawia się przy różnej prędkości obrotowej na różnych biegach.

dla 5 biegu jest to ok. 2000 obr/min, dla 6 jest to ok.1500 obr/min - i jak ? skrzynia czy nie ?

 

Do tej pory zrobiłem 2500 km, nic się nie dociera i na pewno już nie dotrze.

jak dotąd to mówiono tu o skrzyniach pięciobiegowych,to pierwsza (chyba)o 6-tce.ja mam też 1,5dci plus 6-cio biegową,przejechałem 18oookm ale cisza u mnie absolutna.miałem kiedyś problem z wyciem łożysk w N15 ale po 150000km.wymieniłem wtedy łożyska i samochód śmiga nadal ma obecnie 212000km ale to był japoniec :whistle:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myslałem, że to wycie (żeby było wiadomo o co chodzi - to wycie na pierwszym lub drugim biegu jest takie , jak w innych samochodach na wstecznym) jest czymś naturalnym, że nowe samochody (gorsze jakościowo od starszych) tak już muszą mieć. Teraz już nie wiem, czy jest to wada i zgłaszać jako usterkę , czy nie.... Mam przejechane 18 000 i wyje. A ostatnio zacząło wyć (trochę inaczej) sprzęgło - szczególnie gdy jeżdzę w korkach.

Ruina - a nie samochód.

Tiida z 20 000 km przebiegu = corolla z 200 000km przebiegu (chociaż moja corolka jeżdziła lepiej mimo 190 000 przebiegu - dlaczego uległem i ją sprzedałem?!!!! :-( ) Dlaczego kupiłem złom za 50kawałków??!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...