Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

lampka oświetlenia wnętrza


mieczyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mija trzeci dzień jak stałem się posiadaczem nissana note i... emocje opadają..

taki problem zauważyłem, jest lampka oświetlająca wnętrze i są tam 3 pozycje:

a) nie świeci

B) świeci przy otwartych drzwiach

c) świeci stale

 

a i c działają jak należy, natomiast b działa ja c, czyli świeci ciągle, bez znaczenia, czy drzwi otwarte, czy zamknięte... do tego wszystkiego lampka bagażnika też świeci ciągle, wyłącza się dopiero po kilkunastu minutach...

 

czy te czasy wyłączania lampki się gdzieś ustawia? no i pozycja B) to chyba powinna się wyłączać przy załączeniu silnika na przykład

 

może przeżył ktoś już podobne rozczarowanie?

 

:/

 

P.S. auto to 1.6 acenta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B) to chyba powinna się wyłączać przy załączeniu silnika na przykład

Dokładnie gaśnie chwile po zapaleniu silnika. Co do bagażnika do rzeczywiście dopiero po chwili gaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i c działają jak należy, natomiast b działa ja c, czyli świeci ciągle, bez znaczenia, czy drzwi otwarte, czy zamknięte... do tego wszystkiego lampka bagażnika też świeci ciągle, wyłącza się dopiero po kilkunastu minutach...

 

wygląda na to jakby któryś czujnik krańcowy nie działał jak należy. ale z drugiej strony gdyby tak było, powinna się też świecić kontrolka na desce od otwartych drzwi i miał byś problemy z włączającym się alarmem jeżeli takowy posiadasz. przy pozycji c powinno być tak: świeci przy otwartych drzwiach co chyba oczywiste, po zamknięciu drzwi ale bez włączania zapłonu powinna zgasnąć z opóźnieniem dajmy na to pół minuty bądź minuta, po zamknięciu drzwi i włączeniu zapłonu powinna zgasnąć albo natychmiast albo z bardzo małym opóźnieniem, dwie, trzy sekundy. to że lampka bagażnika gaśnie po kilkunastu minutach zdecydowanie nie jest normalne i gaśnie tylko dlatego że jest wbudowane zabezpieczenie przed rozładowaniem akumulatora które to powoduje wyłączenie oświetlenie wewnętrznego po pewnym czasie gdybyś np nie domknął drzwi i zostawił tak samochód bądź zostawił w pozycji c i zapomniał o tym, większość nowych samochodów tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że lampka bagażnika gaśnie po kilkunastu minutach zdecydowanie nie jest normalne i gaśnie tylko dlatego że jest wbudowane zabezpieczenie przed rozładowaniem akumulatora

bujany opisał sprawę precyzyjne, oświetlenie bagażnika powinno zapalać się w momencie jego otwarcia a gasnąć po zamknięciu albo z minimalnym opóźnieniem, jeśli pali się jeszcze kilkanaście minut po zamknięciu auta to najbardziej prawdopodobną przyczyną jest wada "krańcówki" (czujnika zamknięcia klapy) i lampka wyłącza się dopiero wskutek zadziałania zabezpieczenia czasowego przed wyładowaniem akumulatora - serwis się kłania, łaski nie robią, powinni wymienić krańcówkę albo ją wyregulować (góra dół bo może klapa ją za mało naciska i wyłącznik nie działa prawidłowo - spróbuj w ramach eksperymentu po zamknięciu klapy bagażnika docisnąć ją ręką mocniej - uchyl w górę półkę z tyłu żeby obserwować lampkę) do czasu pozbycia się problemu możesz po prostu wyjąć żarówkę oświetlenia wnętrza bagażnika żeby nie pompowała prądu. Nie łam się takimi drobiazgami, są irytujące ale każdy z nas przez przechodził przez takie lub podobne duperele :D następnym problemem będzie pewnie hałasująca na nierównościach półka z tyłu a potem piszczący pasek osprzętu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łam się takimi drobiazgami, są irytujące ale każdy z nas przez przechodził przez takie lub podobne duperele :D następnym problemem będzie pewnie hałasująca na nierównościach półka z tyłu a potem piszczący pasek osprzętu:D

 

dzięki za słowa otuchy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następnym problemem będzie pewnie hałasująca na nierównościach półka z tyłu a potem piszczący pasek osprzętu:D

 

albo metaliczne odgłosy z mocowania wydechu przy minusowej temperaturze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieczyk - czytaj uważnie tematy naszego forum i możesz spać spokojnie. Znaleziono tu sposoby niemal na wszystko :P . A z biegiem czasu i kilometrów do tego czego uniknąć się nie da - po prostu przywykniesz, zresztą Twoja irytacja zblednie przy rosnącej sympatii do tego autka, bo jego nie lubić się nie da :)

 

[ Dodano: Nie 15 Lut, 2009 19:03 ]

metaliczne odgłosy z mocowania wydechu

a wiesz,że tego jeszcze nie przerabiałem? :D może to domena 1,4 benzyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pooglądałem dziś w notku dokładnie klapę bagażnika i jej okolice :) czyli tył auta.Nie ma żadnych guzików pod gumkami - czegoś typowego dla krańcówek w drzwiach. Wychodzi mi,że krańcówka wyłącznika lampki oświetlenia bagażnika umiejscowiona jest wewnątrz samego zamka klapy. Ucho zamka - jego nacisk lub styk powoduje przerwanie obwodu elektrycznego. Przyczyny problemów należy więc szukać wewnątrz zamka, może wystarczy zwykła regulacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Zabieram sie wlasnie za oswietlenie bagaznika. Moze ktos przy okazji pomoze ;)

 

Problemem jest fakt, ze oswietlenie bagaznika zalancza sie .... bardzo rzadko. Wiec problem bedzie dotyczl prowdopodobnie samego styku. Zobacze co uda mi sie zrobic - namierzyc sam styk. Moze w przyszlosci komus sie przyda :P

 

pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek ,już to gdzieś wałkowałem,wyłącznik oświetlenia dla bagażnika jest w jego zamku.Aby się do niego dostać musisz go wykręcić(klucz 10 nasadowy) i delikatnie wyjac ,bo zdarza sie ze przewody są dość krótkie,albo owinięte.W zamku jest kontaktron który trzeba ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...