Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Problem ze spryskiwaczami reflektorów


easyrider25
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam Primerkę już jakiś czas, wszystko jest super poza spryskiwaczami reflektorów... Gdy uruchamiam spryskiwacze, słyszę że pompka chce podawać, ale niestety, spryskiwacze nawet się nie wysuwają... Nie są zatarte, sprawdzałem, wysuwałem ręcznie, ale mam wrażenie że są zapowietrzone... Czy jest to możliwe? Czy powinno się je odpowietrzać? Dostęp, żeby zbadać przewody jest raczej trudny, wszystko schowane...

 

Dzięki,

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kolego, zapowietrzenie nie ma tu nic do rzeczy. jeżeli pompka faktycznie działa a nic nie leci, to masz praktycznie tylko dwie możliwości, albo nie ma płynu w zbiorniczku albo gdzieś się przewód rozłączył bądź jest dziurawy na odcinku zbiorniczek z płynem a dysze spryskiwaczy. Dysze wysuną się pod ciśnieniem wody, skoro się nie wysuwają to oznacza że takowego tam brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, ale rozłączenie się przewodów chyba nie wchodzi w grę... nic nie cieknie... płyn też jest na 100% bo na szyby działa... jakie są możliwości zagięcia się przewodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szyby działa? a nie masz przypadkiem oddzielnego zbiorniczka na płyn do reflektorów? spryskiwacze reflektorów obsługuje inna pompka niż ta do szyb gdyż musi to być pompka wysokociśnieniowa, ta od szyb nie dała by rady.

 

[ Dodano: Nie 15 Lut, 2009 11:40 ]

jeszcze jest jedna ewentualnośc czyli zapchane przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w p12 jest jeden zbiornik dla szyb i dla reflektorów - są 3 pompki przedniej szyby, tylnej szyby i reflektorów

ponieważ nie ma włącznika spryskiwaczy reflektorów - reflektory są spryskiwane co 5 mycie szyby przedniej (restart licznika przy wyłaczeniu silnika) być może to co słyszysz to tylko pompka spryskiwaczy szyby przedniej a pompka spryskiwacza reflektorów nie działa

sprawdź bezpieczniki - 30A opisany E, 10A nr 32, 10A nr 10

jeśli bezpieczniki są w porzadku - to jeszcze pozostaje pompka (ewentualnie jakiś przewod do niej jest odłaczony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jawert, jesteś pewien że są 3 pompki a nie dwie? jedna od spryskiwaczy reflektorów a druga od przedniej i tylnej szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na własne oczy nie widziałem ale tak wynika z serwisówki

dodam tylko że bezpieczniki opisane w poprzednim poście znajdują się w komorze silnika - po lewej jego stronie (strojąc przodem do samochodu oczywiście po prawej :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest chyba jasna... Pompka podaje, niestety, jej wydajność nie jest na tyle dobra, że nie wypycha spryskiwaczy. Sprawdzałem dzisiaj, spryskiwać "sika", jak ściągnąć nakładkę, ale kiepsko. Czy jest możliwe, że pompa ma wewnętrzną nieszczelność, np. przy próbie użycia na sucho (bez płynu)? Czy można wymienić samą pompkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za pomoc. Pozostaje mi tylko wizyta u mechanika, gdyż za zimno na wodne zabawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak Ci się przepali żarówka od świateł mijania to sobie odłącz reflektor. Czy ma to sens? Na to pytanie odpowiedz sobie sam i to bez dyskusji. pzdr.

 

ps. moje poprzednie pytanie to była ironia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie wasza dyskusja zboczyła z tematu

 

do silvera - oczywiście, że nie masz racji - spryskiwacze są nieodłącznym elementem reflektora ksenonowego i ich niesprawność ma wpływ na bezpieczeństwo

 

a klub (a wiec i forum) ma w swoich zadaniach jego propagowanie

 

 

pomijam zupełnie fakt posiadania niesprawnych urządzeń czy też uszkodzonych elementów w samochodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

easyrider25,

i jak naprawa ? u mnie kiedys wezyk sie wypial, spryski nie chlapaly, tylko woda szla spod zderzaka :)

jawert, dodalbym jeszcze system pozimowania do instalacji ksenonowej, jego brak lub niesprawnosc rowniez zagraza innym uzytkownikom drogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

easyrider25,

i jak naprawa ? u mnie kiedys wezyk sie wypial, spryski nie chlapaly, tylko woda szla spod zderzaka :)

jawert, dodalbym jeszcze system pozimowania do instalacji ksenonowej, jego brak lub niesprawnosc rowniez zagraza innym uzytkownikom drogi :)

 

jeszcze na warsztacie nie byłem, nie mam czasu w tygodniu... :( ale wszystko przede mną :) jak na razie muszę się zorientować, czy mi to zrobią i ew. koszt... pompka niby podaje, ale kiepsko, bo nie wypycha siłowników. Jak ściągnę dysze, to sika...

Zrobiłbym to sam, ale trochę za zimno i dostęp kiepski, albo kanał, albo muszę zderzak demontować. Nie mam zielonego pojęcia :(

Jak tylko będę po naprawie, dam znać i podzielę się swoimi spostrzeżeniami.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że macie poważny problem z niedziałającym spryskiwaczem od lampy, jakby to miało bardzo duży wpływ na jazdę. Ja osobiście lubię jak wszystko działa ale to nie jest taki poważny problem. Wystarczy płyn od szyb i szmatlka. Jest to bardziej skuteczne i ekonomiczne niż spryskiwacz który nic nie daje oprócz chwilowej mgły przed samochodem. Czyba że ktoś to lubi stracić drogę z pola widzenia i doprowadzić do jakiegoś zdarzenia na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że macie poważny problem z niedziałającym spryskiwaczem od lampy, jakby to miało bardzo duży wpływ na jazdę. Ja osobiście lubię jak wszystko działa ale to nie jest taki poważny problem. Wystarczy płyn od szyb i szmatlka. Jest to bardziej skuteczne i ekonomiczne niż spryskiwacz który nic nie daje oprócz chwilowej mgły przed samochodem. Czyba że ktoś to lubi stracić drogę z pola widzenia i doprowadzić do jakiegoś zdarzenia na drodze.

no się uśmiałem na ludzką głupotę :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też, choć owszem mgiełka spowodowana spryskiwaczami lamp przednich może na moment w jakimś tam stopniu ograniczyć widoczność więc producenci zaczynają robić to w ten sposób że najpierw działa spryskiwacz jednej lampy a kiedy ten skończy włącza się dopiero drugi. Jest tak chociażby w VW Phaetonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mgiełka spowodowana spryskiwaczami lamp przednich może na moment w jakimś tam stopniu ograniczyć widoczność

specjalnie dziś sprawdziłem czy może - pobawiłem się przy różnych prędkościach samochodu - do 30 km/h pojawia się lekka mgła tuż nad maską (z pewnością nie ograniczająca pola widzenia), powyżej 30km/h płyn wraz z brudem jest całkowicie zdmuchiwany przez pęd powietrza i leci na maskę i boki samochodu .

Jedynie przy stojącym samochodzie może się zdążyć że przy nie sprzyjającym wietrze zapryska szybę przednią (ciekawe kto odróżni czy to płyn ze spryskiwczy szyby czy reflektorów) a działające wycieraczki szyby przedniej zmywają płyn/brud z szyby.

 

Może pora sprawdzić jak macie ustawione dysze spryskiwaczy jak wam tworzy mgłę utrudniającą widoczność. (Chyba że nie macie "sprysków" i gdybacie).

 

Jeśli już mówimy o utrudnieniach - to breja lecąca spod kół np. tira z przodu lub ochlapanie przez samochód jadący sprzeciwka jest naprawdę niebezpieczne bo reflektory i szyba są całkiem osyfione (zapewne wtedy to lukasz6 wybiega ze szmatką i przeciera do czysta :one: ) ja używam spryskiwaczy i mi nie zasłania widoczności żadna mgła).

 

oto zdjęcie stojącego samochodu z włączonymi spryskiwaczami, gdzie ta mgła tak utrudniająca widoczność? - przez tą mgłe dobrze widać samochód stojący na drugim planie

5d878909474011b0med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisałem że utrudnia widocznośc na tyle żeby oniemożliwiać bezpieczną jazdę i że bezpieczniej jest jeździć z brudnymi reflektorami niż włączyć spryskiwacze. napisałem tylko, jasno i wyraźnie że skoro już producenci zuważyli w tym jakiś problem i robią to w ten sposób w jaki to opisałem powyżej to zapewne coś w tym musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bujany, chyba masz jakiś kompleks, żeby swoje 3 grosze wtrącić

 

być może producent modelu VW Phaeton ma jakiś problem - tego nie wiem a jeśli jestes pewien że jest to problem z mgłą utrudniającą widocznośc to wybacz ale pisz na forum VW

tu jest forum Nissana, rozmawiamy o modelu P12, w swoim poście pokazałem dość dokładnie że, mgła nie utrudnia widoczności

dlatego wybrałem Nissana a nie jakiegoś VW

gwoli wytłumaczenia, ponieważ widzę że oprócz kompleksu wtracania 3 groszy masz również drugi kompleks - pępka świata - dodam i zacytuję

stracić drogę z pola widzenia
owszem mgiełka spowodowana spryskiwaczami lamp przednich może na moment w jakimś tam stopniu ograniczyć widoczność

cytat z Twojej wypowiedzi bardziej pasował do kontekstu mojego posta więc go wykorzystałem, ale zauważ że wypowiadają się tu również inni użytkownicy i mogę odpowiadać na ich posty nie cytując ich

a już na zakończenie odnosząc się do

zapewne coś w tym musi być
odpowiem - zapewne tak jeśli nie możesz spać przez to po nocach zapytaj na forum VW lub bezpośrednio u producenta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bujany,

prawda jest taka, ze dosyc czesto nie da sie dokladnie usunac calkowicie brudu z lamp samymi spryskami, trzeba je wymyc szpatka dodatkowo :diabel:

w zamysle spryskow do hid-ow ( ale nie tylko) jest to, ze zabrudzone reflektory bardziej oslepiaja oraz ograniczaja skoteczosc - dlatego sa wymagane do hid-ow ale rowniez dosyc czesto montowane do zwyklych lamp halogenowych

lukasz6, to jest powazny problem, tak samo jak niesprawny uklad samopoziomowania - to ma dzialac - koniec kropka - jazda z niespawnymi spryskami jest niebiezpieczna dla innych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...