Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tiida ściąga na lewo


posimek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od 3 dni jestem posiadaczem Tiidy 1,6 sedan-wybór ze wzgledu na bagaznik. Odebralem go z salonu Odyssey Wawa. Po tych trzech dniach jazdy jestem zadowolony choc niestety musze chyba wybrac sie do serwisu:( mimo wyrównania cisnienia w oponach sciaga mnie ciagle na lewą strone:( ale ogolnie jestem zadowolony no i serdecznie witam wasz wszystkich!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posimek stary problem i to nie jest wada samochodu tolerancja zbieżności jest tak duża ze kazde sprawdzenie mieści sie w normie za nim pojedziesz weź znajdź naprawdę równy kawałek drogi i na niej sprawdź czy ściąga bo badanie zbieżności nie jest gwarancyjne i za nie musisz napłacić 130 zł. a i tak to nic nie da raczej jakby coś to powiedż ze nie mozna nim jeździć a w ogóle i nie bedziesz płacił za badanie jak chcą to niech robia na własne ryzyko mogą sie nią przejechać i sprawdzić

już to przerabiałem i nic kawałek deogi prostej i kierownice można puścić , wyjeżdżasz na ulicę i ciągnie a jak juz wieje to już kontra non stop

Ale prubój moze ty będziesz miał wiecej szczęścia daj znać jak wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Miałem taki sam problem - zawsze w lewo i zazwyczaj na nierównościach - przeszło po kilku miesiącach. Podejrzewam opony (te continentale, które miałem nie były symetryczne) . pewnie musiały się dotrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie tak wydaje bo po 1000 km jest juz lepiej no ale zobaczymy co dalej bedzie czeka mnie teraz traska jakies 2500 i wtedy pewnie cos wiecej bede wiedzial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie tak wydaje bo po 1000 km jest juz lepiej no ale zobaczymy co dalej bedzie czeka mnie teraz traska jakies 2500 i wtedy pewnie cos wiecej bede wiedzial

bzdura,jeśli cię naprawdę ściąga to zasuwaj do serwisu to nie jest normalne.u mnie od pierwszego dnia jeździ jak po szynach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Tiida też nie ma problemu z utrzymaniem prostego toru jazdy. Jak na razie jeżdżę na zimowych Daytonach, zobaczymy co będzie jak na wiosnę zmienię gumy na letnie Contnientale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Tiida też nie ma problemu z utrzymaniem prostego toru jazdy. Jak na razie jeżdżę na zimowych Daytonach, zobaczymy co będzie jak na wiosnę zmienię gumy na letnie Contnientale.

pierwsze 400km zrobilem na conti-0 problemów,prowadzenie rewelacja.

następne 500 na zimowkach viking -też super szczegulnie w tych warunkach które mamy ostatnio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Tiida też nie ma problemu z utrzymaniem prostego toru jazdy. Jak na razie jeżdżę na zimowych Daytonach, zobaczymy co będzie jak na wiosnę zmienię gumy na letnie Contnientale.

pierwsze 400km zrobilem na conti-0 problemów,prowadzenie rewelacja.

następne 500 na zimowkach viking -też super szczegulnie w tych warunkach które mamy ostatnio :)

 

No to coś musieli poprawić.

Ja mam model z 2007 roku i już spotkałem się z pewną grupą tak samo doświadczonych sciąganiem. Byłem w serwisie po trzech tyg od zakupu i stwierdzili brak wad - czyli serwis nie pomoże - no chyba , że bym zapłacił..... Na szczęscie przeszło po około trzech miechach.

Dodam, że na zimówkach - nie ściąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to coś musieli poprawić.

Ja mam model z 2007 roku i już spotkałem się z pewną grupą tak samo doświadczonych sciąganiem.

mój tez jest anno domini 2007 :one: :one: :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się objawia to ściąganie? Puszczam kierownicę i ma jechać prosto - a jeśli zjeżdża na bok to znaczy że ściąga?

Wydaje mi się że każde auto będzie minimalnie zbaczać z kursu - droga, koleiny, rozłożenie obciążenia itp ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,czasami wina ściągania nie lezy w geometrii,...lecz w oponach! i mogą to być najlepsze michelinki,goodyery,i inne ale pójdzie partia gum,które mają nadlew lub oplot wadliwie ułożony i klapa.Sam miałem dwukrotnie tak(dębica ,wymienione gwarancyjnie)że ściągały w jedną stronę,po zamianie przód tył było OK.Micheliny,musiałem przez prawie 20000 docierać na tyle dopiero po założeniu na przód nie ściągały,spróbujcie zamienić tył na przód i będzie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i trudno znaleźć drogę która jest równa i pozioma (z założenia drogi nie powinny być poziome) a wtedy też ściąga, trzeba by tą samą drogą pojechać w jedną i z powrotem, a jeżeli wtedy ciągle ściąga w jedną stronę - to znaczy, że ściąga. Jeżeli w jedną stronę ściąga np. w prawo a z powrotem w lewo - to wina jest drogi, a nie samochodu czy opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i trudno znaleźć drogę która jest równa i pozioma (z założenia drogi nie powinny być poziome) a wtedy też ściąga, trzeba by tą samą drogą pojechać w jedną i z powrotem, a jeżeli wtedy ciągle ściąga w jedną stronę - to znaczy, że ściąga. Jeżeli w jedną stronę ściąga np. w prawo a z powrotem w lewo - to wina jest drogi, a nie samochodu czy opon.

w każdym aucie normalne jest minimalne ściąganie w prawo(bo tak ksztaltuje się jezdnie zeby woda splywala)ale tu piszą o ściąganiu w lewo!!!???a to nie jest normalne.nie mogę pojąć że serwis mówi że wszystko jest o.k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mi w Almerze ściągało w prawo i sprawa nie podlegała gwarancji pomogła przekładka opon i się jakoś samo poukładało i jest ok i na letnich i zimowych. Kiedyś miałem nową Astrę i było podobnie wystarczyło poprzekładać koła. Pozdrawiam.

 

[ Dodano: Pon 02 Mar, 2009 22:24 ]

Pozostaje tylko kwestia wyważenia bo fabryka zwykle daje gorsze koła na tył i czasem trzeba przekładać opony na felgach.Jak się dobrze podobiera to nic nie ściąga opony są różne jedne lepiej wykonane inne gorzej i pojawia się kwestia symetrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze tak dużo mówimy o ściąganiu samochodu rozpatrując opony ,wywarzenie kół i droge ale wydaje mi sie że te wszystkie poprawki zostały ujete przez uzytkowników i poprawione jezeli chodzi o moja Tide to zbieżność sprawdzona z wydrukiem zmieniony trzeci komplet oponwszystkie nowe i każdy innej firmy sprawdzone nawet kąty pochylenia i dalej ściaga wiec coś juz jest nie tak tym bardziej że i serwis nie wie co

pozdrwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i trudno znaleźć drogę która jest równa i pozioma (z założenia drogi nie powinny być poziome) a wtedy też ściąga, trzeba by tą samą drogą pojechać w jedną i z powrotem, a jeżeli wtedy ciągle ściąga w jedną stronę - to znaczy, że ściąga. Jeżeli w jedną stronę ściąga np. w prawo a z powrotem w lewo - to wina jest drogi, a nie samochodu czy opon.

w każdym aucie normalne jest minimalne ściąganie w prawo(bo tak ksztaltuje się jezdnie zeby woda splywala)ale tu piszą o ściąganiu w lewo!!!???a to nie jest normalne.nie mogę pojąć że serwis mówi że wszystko jest o.k.

 

Bo to nie jest już serwis Nissana, ale Renault... a wiadomo jak tam się traktuje klienta. Do tej pory myślałem , że to tylko mit. Samochód na gwarancji w serwisie Renault to zmarnowany samochód. Cieszę się , że przeglądy są tak rzadko, a już po 3 latach bedę spokojny o samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie jest już serwis Nissana, ale Renault... a wiadomo jak tam się traktuje klienta. Do tej pory myślałem , że to tylko mit. Samochód na gwarancji w serwisie Renault to zmarnowany samochód. Cieszę się , że przeglądy są tak rzadko, a już po 3 latach bedę spokojny o samochód.

niezgodzę się z tobą że teraz to renault a nie nissan.wydaje mi sie że to kwestia personelu a nie znaczków.(z autopsji)ja jestem bardzo zadowolony z serwisu w szczecinie(polmotor),nie są może doskonali ale napewno bardzo dobrzy w te klocki.są w śród nich prawdziwi fachowcy,jak i przeciętni. jak wszędzie.ale podejście łacznie z szefostwem jest b.d.b.

p.s.reno i nissan w szczecinie nie mają wspólnych serwisów ja to ma miejsce w wielu miastach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

trochę dawno mnie tu nie było przez ten czas wykręciłem jakies 4 tyś i musze przyznac ze już sie uspokoiło to nieprzyjemne sciąganie. Faktycznie Tiida jest wrażliwa na boczny wiaterek ale idzie się do tego przyzwyczaic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ściąganie w lewo nie ma nic wspólnego drogą i tym wszystkim co piszecie. Ja po kilku kilometrach jazdy zorientowałem się, że ściaga w lewo. Ciagle musiałem kontrować kierownicą. Pojechałem do serwisu Odyssey Wawa. Okazało się, że miałem fabrycznie żle osadzoną kierownice i była ustawiana zbiezność kół. Nie dawajcie wciskać sobie ciemnoty, że jest oki. Na innych forach już kilka osób zgłaszało ten sam problem. NIE DZIWI NIKOGO, ŻE NIKT NIE ZGŁOSIŁ, ŻE ŚCIĄGA GO W PRAWO???????? Niech pokażą wam wydruk z testu zbieżności a nie wysyłają na jazde po prostych drogach! Inna sprawa, że trzeba zgłaszać się z przebiegiem jak ja 600 km a nie 10000 km. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valdies, po sąsiedzku bo w QQ był zgłaszane, że ściągą w prawo ;)

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=44644

 

W moim wypadku: jak jadę i nie trzymam kierownicy - auto pięknie jedzie prosto...

Fakt, że mam czułą kierownice (w porównaniu z moimi poprzednimi autami powiedziałbym, że bardzo czułą) i wystarczy lekko ją przekręcić (nawet o pół cm) i już auto wygląda jakby ściągało na bok...

 

IMO problem ze źle osadzoną kierownicą nie dotyczy wszystkich egzemplarzy, raczej to jest u każdego co innego - choć to wskazuje na co zwracać uwagę w serwisie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Napisze tak dużo mówimy o ściąganiu samochodu rozpatrując opony ,wywarzenie kół i droge ale wydaje mi sie że te wszystkie poprawki zostały ujete przez uzytkowników i poprawione jezeli chodzi o moja Tide to zbieżność sprawdzona z wydrukiem zmieniony trzeci komplet oponwszystkie nowe i każdy innej firmy sprawdzone nawet kąty pochylenia i dalej ściaga wiec coś juz jest nie tak tym bardziej że i serwis nie wie co

pozdrwiam

Witam szanownych Forumowiczów i chciałbym powrócić do sprawy ściągania Tiidy na lewo. POmimo zmiany opon, ustawiania geometrii wóz ma niestety tendencję do zjeżdżania na lewo, tj środek jezdni. Zauważyłem, że na równej (poziomej) drodze to zjawisko nie wystepuje, natomiast jest masakra gdy jezdnia nachylona jest w lewo, a już całkiem gdy jest to podjazd i ciężar przenosi się na tylną oś, wtedy z rąk chce wyrwać kierownicę. Można zatem używać samochodu do szybkiego wykrywania nachylenia jezdni, ciekaw jestem czy budowniczy autostrad i dróg nie stosują Tiid do tego celu? Podobnie efekt ściągania nasila się w czasie hamowania. Czy w związku z tym opanowaliście jakąs metodę aby ograniczyć lub wyeliminować to przykre zjawisko?

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych Forumowiczów i chciałbym powrócić do sprawy ściągania Tiidy na lewo. POmimo zmiany opon, ustawiania geometrii wóz ma niestety tendencję do zjeżdżania na lewo, tj środek jezdni. Zauważyłem, że na równej (poziomej) drodze to zjawisko nie wystepuje, natomiast jest masakra gdy jezdnia nachylona jest w lewo, a już całkiem gdy jest to podjazd i ciężar przenosi się na tylną oś, wtedy z rąk chce wyrwać kierownicę. Można zatem używać samochodu do szybkiego wykrywania nachylenia jezdni, ciekaw jestem czy budowniczy autostrad i dróg nie stosują Tiid do tego celu? Podobnie efekt ściągania nasila się w czasie hamowania. Czy w związku z tym opanowaliście jakąs metodę aby ograniczyć lub wyeliminować to przykre zjawisko?

pzdr.

NIGDY nie przerabiałem ściągania w tiidzie,więc nie jest to jakaś norma tylko problem techniczny z którym jak widzę nie mogą sobie w serwisie poradzić.Mój sąsiad miał podobny problem w Qasqhaiu ,tam powodem było naj-prawdopodobniej el.wspomaganie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...