Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N14] Nawiedzone autko??!!


Gość Szeryf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj z rana odpalam furkę jak codzień... włączam radyjko ... a tu mi szyba pasażera do dołu maksymalnie zjeżdża!!!! i zamknąć nie mogę!!

wyłączam radio i dopiero mogę zamknąć. na wyłączonej stacyjce to samo. Tyle że już zamknąć nie mogę... Duchi jakie cy co?

A tak poważźnie to nie wiem od czego mam zacząć... doszedłem że z głośników albo napięcie albo masa powoduje zwarcie.

do tej pory było dobrze. Jakieś sugestie?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie chcę zawracać w główce ponieważ nie wiem gdzie w naszych Nyskach jest sterownik od szyb.... prawdopodobnie powinien byc w drzwiach od pasażera, dlatego moja sugestia to je rozbierz i posprawdzaj czy cos nie zamokło, albo sie nie zwiera...

Tak do końca nie mogę rozkminić, kiedy jest dobrze a kiedy źle u Ciebie z tą szybą...

Napisz troszkę jaśniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak radio jest wyłączone to działają szybo elegancko. jak tylko włączę radio tak żeby grało, szyba pasażera jedzie w dół... i nie mogę jej podnieść bo cały czas opada

jakbym trzymał przycisk na opuszczanie cały czas wcisnięty...

wyłączę radio (tak żeby nie grało i mogę podnieść szybę i jest git.

 

poprostu nie mogę słuchać w tym momencie muzy żadniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm może będzie prościej jak odłączysz od radia głośniki i podłącz którąś stronę i zobacz przy której to sie zaczyna dziać, a dalej już szukasz w odpowiednich drzwiach. Oczywiście to przy wersji takiej że od strony kierowcy możesz sterowac szyba pasazera. Jakby po odlaczeniu od radia glosnikow dalej sie to dzialo to juz mozna tylko gdybac. Na pewno radze czym predzej odlaczyc glosniki od radia bo mozesz spalic w ten sposob sobie koncowke mocy, jesli przez nie wlasnie ta szyba zaczela wariowac. Podlaczaj glosniki na chwile i wybadaj efekt. Jak cos to pisz, moze znajdziemy na odleglosc awarię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie na przewodach sterujących indukuje się napięcie wystarczające do wymuszenia na sterowniku działanie - może brak dobrych styków na złączach lub nie ma porządnej masy.

:?

Prześwietl wiązki w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem boczek... prawy - tam gdzie szyba zjeżdżała, nic za bardzo nie zobaczyłem... ale jak złożyłem wszystko do qpy to już problemu nie było... dziiiwne. Poczekam do następnego razu i będę dociekał co i jak...

 

Dzięki chłopaki!!!!

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeryf nie zwlekaj... przy ladnym sloneczku rozbierz i przejrzyl instalacje w drzwiach i jak wchodzi do auta z drzwi... pewnie sie przetarla gdzies i moze kiedys cos z dymem pojsc a puki co dmuchaj na zimne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...