Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pompa wtryskowa


Gość czechu35

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czechu35

Witam wszystkich.Brakło mi paliwa(uszkodz.czujnik pal.) i w związku z tym mam pytanie:czy wystarczy dolać paliwa i kręcić rozrusznikiem aż odpali czy użyć ręcznej pompki paliwa.Kłopot jest że nie mogę jej zlokalizować a może jej w ogóle nie ma.Silnik jestLD23 poj 2,3 D rok prod.1996 Serena.

Za pomoc serdecznie dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne nie masz elektrycznej pompy paliwa :P paliwo ze zbiornika zasysane jest przez pompę wtryskową więc dobrze by było najpierw zalać ropom cały układ paliwowy (filtr pompę wtryskową i przewody ) ale też możesz odpalić na plaku do momentu aż pompa sama zassie paliwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry akumulator i sam pociągnie paliwo bez ręcznej pompki. W razie problemu, popuść nakrętkę rurki paliwowej do np. wtryskiwacza 1 cylindra. W ten sposób szybko odpowietrzysz pompę.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czechu35

Dzięki za pomoc.Jest za póżno i za zimno żeby teraz to robić.Mam jeszcze jedno pytanie:Jak przekręcam kluczyk kontrolka imobilaizera gaśnie ale po chwili się zapala i cały czas się pali czy jest to normalne?Pytam dlatego że miałem dzwona i nie wiem czy coś się od wstrząsu z nim nie stało.Wydaje mi się że nie bo po stłuczce dojechałem i póżniej go odpalałem ale były już problemy(odpalał ale z oporami)Może będzie dobrze jak odpowietrze układ jak radziliście.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba nawet popuszczać. Sam da radę pociągnąć paliwo i odpowietrzyć się. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diesel to nie benzyna. w samochodzie z tych lat jak zabraknie paliwa to niestety ale trzeba go odpowietrzać. jesli nie masz pompki ręcznej to mozna ją zamontować samemu patentem jest pompka ręczna od citroena, którą montuje sie na zasilaniu przed filtrem paliwa. a mała magia diesel ma elektrozawór na pompie! wystarczy włączyć stracyjke poluzowac przewody wysokiego ciśnienia na wtryskach i jak sie ma pomkę reczną to nią zapompować i przynajmniej przez dwa wtryski poleci ropa. zakręcamy przewody iiiiiiiiii odpalamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są aż takie stare. :) Ręcznej pompki nie ma, bo jej nie potrzebuje. Naprawdę da radę bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...